popis
Klasická dramatická díla

Knihy Próza Drama Klasická dramatická díla

V podkategorii Klasická dramatická díla se nachází 279 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Bílá nemoc
Karel Čapek  ·  Omega (2013)
Ve své hře z roku 1937 ukazuje Čapek svou obavu z fašismu a předvídá vypuknutí války. Hlavní postava, soucitný doktor Galén, objeví lék na nebezpečnou nemoc, léčí však jen chudé. Mocné muže – politiky a průmyslníky... (více o titulu)
Naše cena: 123 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
2.
R. U. R.
Karel Čapek  ·  Artur (2013)
(1)
Kolektivní drama o vstupní komedii a třech dějstvích. Divadelní hra Karla Čapka R. U. R. vyšla poprvé v Aventinu v roce 1920. Patří mezi nejčastěji vydávané autorovy hry. (více o titulu)
Naše cena: 180 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
3.
Revizor
Revizor  
Nikolaj Vasiljevič Gogol  ·  Artur (2015)
Satirická komedie ruského klasika se baví hloupostí a nevzdělaností úředníků v provinčním ruském městečku, kteří naletí falešnému „revizorovi“ Chlestakovovi, který nestydatě využívá jejich zkorumpovanost, úplatkářství a podlézavost.... (více o titulu)
Naše cena: 200 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
4.
Lucerna
Lucerna  
Alois Jirásek  ·  Artur (2011)
Divadelní hra o čtyřech jednáních... (více o titulu)
Naše cena: 180 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
5.
Její pastorkyňa
Gabriela Preissová  ·  Artur (2007)
Dramatický příběh Jenůfky a dvou nevlastních bratří Števa a Lacy a tragické smrti nenarozeného dítěte, patřící k vrcholům českého realistického dramatu posloužil jako předloha světově uznávané stejnojmemné Janáčkovy opery... (více o titulu)
Naše cena: 60 Kč posíláme do 5 dní
6.
Lakomec
Lakomec  
Moliére  ·  Artur (2008)
(2)
Lichvář Harpagon, hlavní postava této hořké klasické komedie, se stal synonymem pro lakomce. Ale ani jeho rodina neoplývá skvělými charaktery. Stále živá komedie v moderním překladu V. Mikeše... (více o titulu)
Naše cena: 200 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
7.
Smrt obchodního cestujícího
Arthur Miller  ·  Artur (2009)
Jedno z nejvýznamnějších děl americké dramatiky 20. století je kritickým pohledem na moderní zkomercionalizovanou společnost. Příběh rodiny postaršího obchodního cestujícího, která ztrácí kontakt s realitou... (více o titulu)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
8.
Matka
Matka  
Karel Čapek  ·  Artur (2010)
Hra o třech dějstvích... (více o titulu)
Naše cena: 180 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
9.
Zdravý nemocný
Moliére  ·  Artur (2014)
Ve své poslední komedii z roku 1673 si Moliere vyřizuje své účty s felčary své doby a s jejich mnohdy prapodivnými léčebnými metodami. Sám autor, který byl představitelem hlavní postavy hry, zemřel při čtvrté repríze... (více o titulu)
Naše cena: 188 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
10.
Misantrop
Moliére  ·  Artur (2016)
Misantrop bývá považován za Molierovo vrcholné dílo. Obstát ve společnosti i v lásce a nebýt přitom pokrytec – jde to vůbec? „Mít rovnou páteř dnes a stůj co stůj a vždycky, to v dnešní době je čin přímo heroický“, říká jedna z postav hry. Hra na pozadí.. (více o titulu)
Naše cena: 180 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
11.
Hamlet
Hamlet  
William Shakespeare  ·  Artur (2016)
(1)
Tragický příběh dánského prince Hamleta, vrcholné dílo světové dramatiky z pera nejslavnějšího alžbětinského autora, vychází poprvé v překladu anglicisty a znalce Shakespearova díla Břetislava Hodka, který vytvořil pro inscenaci Národního divadla... (více o titulu)
Naše cena: 200 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
12.
Tartuffe
Moliére  ·  Artur (2016)
Jedna z nejslavnějších komedií klasika francouzského divadla v moderním veršovaném překladu V. Mikeše. 30. svazek edice D. (více o titulu)
Naše cena: 200 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
13.
Jak je důležité míti Filipa
Oscar Wilde  ·  Artur (2013)
(1)
Anglický autor irského původu uvádí svou nejúspěšnější komedii podtitulem Lehkovážná komedie pro vážné lidi. Konverzační komedie o lásce a námluvách ve vyšší anglické společnosti, která skýtá autorovi nepřebernou studnici inspirace... (více o titulu)
Naše cena: 180 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
14.
Antigoné, Élektrá
Sofokles  ·  Artur (2009)
Dvě antické tragédie s ústředními ženskými hrdinkami z pera starořeckého dramatika o pomstě, spravedlnosti i zodpovědnosti člověka k člověku, vychází v překladu Ferdinanda Stiebitze... (více o titulu)
Naše cena: 188 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
15.
Hamlet
William Shakespeare  ·  Omega (2015)
Na dánském hradu Elsinor se začne zjevovat duch bývalého panovníka. Když se setká s princem Hamletem, prozradí mu strašlivé tajemství: Claudius, dánský král, získal trůn zákeřnou vraždou svého předchůdce. Hamlet přislíbí otcovu duchu pomstu... (více o titulu)
Naše cena: 190 Kč posíláme do 5 dní
16.
Othello
William Shakespeare  ·  Atlantis (2006)
(1)
Jako druhý svazek souborného díla Williama Shakespeara v překladu Martina Hilského vychází slavná tragédie Othello... (více o titulu)
Naše cena: 176 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
17.
Poprask na laguně
Carlo Goldoni  ·  Artur (2009)
Pořádný poprask mezi temperamentními rybáři z Chiozzy poblíž Benátek, který se dostane až k soudu, je námětem oblíbené hry klasika italské komedie... (více o titulu)
Naše cena: 86 Kč  (tedy ušetříte 4%) posíláme do 5 dní
18.
Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete
William Shakespeare  ·  Atlantis (2005)
Viola převlečená za Cesaria, pan Tobiáš Říhal či Ondřej Třasořitka, kníže ilyrský Orsino , hraběnka Olivie, samolibý puritán Malvolio a moudrý šašek Feste vytvářejí veselicový svět neustálých proměn i pomíjivosti času... (více o titulu)
Naše cena: 152 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
19.
Benátský kupec / The Merchant of Venice
William Shakespeare  ·  Romeo (2010)
(1)
Vrcholná Shakespearova komedie o dobrém kupci, zlém lichváři, ctitelích a krásné dámě, ve které se potvrdí, že zdání často klame... (více o titulu)
Naše cena: 188 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
20.
Maryša
Maryša  
Alois Mrštík, Vilém Mrštík  ·  Artur (2011)
Klasické české drama z vesnického prostředí. Maryša je jedním z klenotů české divadelní tvorby. Neustále přitahuje významné inscenátory a její inscenace patří velmi často mezi pozoruhodné divadelní počiny... (více o titulu)
Naše cena: 180 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dníČtenář to má dobré - může si své autory vybrat. (Kurt Tucholsky )
Kávička