popis
Citáty, aforismy, dárkové knížky

Knihy Próza Citáty, aforismy, dárkové knížky

V podkategorii Citáty, aforismy, dárkové knížky se nachází 797 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Štěstí - Nejkrásnější citáty
Antoine Saint-Exupéry de  ·  Pragma (2016)
Malá útlá knížečka plná krásných citátů z pera Antoine de Saint-Exupéryho, je vhodná pro každého, kdo si oblíbil tuto nezapomenutelnou postavu nejenom francouzské, ale i světové literatury. Na osmačtyřiceti celobarevných... (více o titulu)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 4 dní
2.
Přítomný okamžik
Louise L. Hay  ·  Pragma (2009)
(3)
Tato malá kniha je plná pozitivních afirmací, které vám ukáží, že vaše energie vrcholí vždy v současnosti, a to je okamžik, kdy zaséváte duševní semena pro vytvoření nových zážitků... (více o titulu)
Naše cena: 160 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 4 dní
3.
Prázdné křeslo
Rabi Nachman  ·  Volvox Globator (2007)
Úžasné vyřezávané křeslo, které se objevuje na přebalu, patřilo rabimu Nachmanovi. Říká se, že to byl dar, který rabi dostal od svého žáka v roce 1808. Tento muž, prostý řemeslník, na něm pracoval několik hodin denně po dobu šesti měsíců... (více o titulu)
Naše cena: 142 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
4.
Sedm mudrců a jejich výroky
Tomáš Vítek  ·  Herrmann & synové (2010)
Sedmice mudrců, kteří působili v Řecku archaické doby a mezi něž byli mimo jiné řazeni i slavný filosof Thalés z Mílétu a athénský mudrc a zákonodárce Solón, reprezentuje formu moudrosti, která se projevovala zejména stručnými sentencemi... (více o titulu)
Naše cena: 422 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
5.
Rok na vsi aneb Kalendářové vyprávění Dorotky a Jakuba z 19. století
Kamila Skopová  ·  Akropolis (2011)
Autorka volně navazuje na své předešlé publikace s národopisnou tematikou, respektive její nenásilnou popularizaci. Tentokrát stylizuje knihu do podoby starobylých kalendářů, které bývaly oblíbenou četbou ve venkovských domácnostech. (více o titulu)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 4 dní
6.
Rozcuchaná kniha
Jiří Pilka  ·  Karmelitánské nakladatelství (2009)
Jiří Pilka napsal několik desítek popularizačních knih, většinou o hudbě. V posledních letech hovořil v Českém rozhlase v populárních pořadech známých pod názvem "Jak to vidí…" Celkem jich bylo přes osmdesát, věnoval se v nich především rozličným... (více o titulu)
Naše cena: 142 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 4 dní
7.
Pod dubem, za dubem
Václav Větvička  ·  Vašut (2015)
To, že příroda, stejně tak jako láska, jsou mocné čarodějky, se všeobecně ví, protože s oběma fenomény se každý z nás v životě nejednou setkal. Poznat ale člověka, který v sobě spojuje lásku k přírodě a dar přemýšlet a pohlížet na ni z nejrůznějších... (více o titulu)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 4 dní
8.
Proč se to říká
Krátké texty, vysvětlující často používaná česká úsloví, vycházely pod názvem „Proč se to říká?“ v časopisu Dikobraz v letech 1975 až 1977. Encyklopedické znalosti Mistra Neprakty a... (více o titulu)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 4 dní
9.
Odvrácená strana matky
Monika Valentová, Martin Veselovský  ·  Ikar CZ (2016)
(1)
Kniha časopisecky úspěšných fejetonů Moniky Valentové, doplněná kresbami jejího muže Martina Veselovského ukazuje z humorného úhlu pohledu temné kouty mateřství. Kojení nemusí být vždy nádherné, strava nemusí být vždy zdravá... (více o titulu)
Naše cena: 170 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 4 dní
10.
Kafe a cigárko aneb Historky z hereckého podsvětí
Marie Doležalová  ·  Domino (2015)
(7)
Jak v době blogové vytvořit ze svého blogu fenomén, který se pro zástupy čtenářů stane čtvrteční drogou? Jak přetavit spontánní (rozuměj úplnou náhodou vzniklý) nápad v prestižní Magnesii Literu? A jak dosáhnout toho, že vám lidi za celý rok nenapíšou... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 4 dní
11.
Říkadla
Josef Lada  ·  Dialog (2003)
Kniha říkadel doplněná půvabnými Ladovými obrázky... (více o titulu)
Naše cena: 132 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 4 dní
12.
Záhada žlutých žabek
Halina Pawlowská  ·  Motto (2016)
SKLADEM  
Soubor článků, sloupků, fejetonů, úvah, zamyšlení, příběhů a několik reportáží. Několik desítek krátkých i delších povídek vám skvěle pomůže se odreagovat. Halina Pawlowská má velmi svérázný styl psaní, dokáže vás pobavit a i přinutit k... (více o titulu)
Naše cena: 185 Kč  (tedy ušetříte 26%) posíláme do 2 dní
13.
Moje řeč
CPRESS (2016)
Fejtónky o jazyce tvoří jednu z pravidelných rubrik internetového magazínu Literární bašta Dobré češtiny. Kniha Moje řeč přináší výběr těch nejlepších, rozšířený o několik zbrusu nových textů. Čtrnáct autorů, čtrnáct různých stylů, ale jedna... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
14.
Hlasy ticha
Wilhelm Mühs  ·  Portál (2007)
Knížka obsahuje citáty (moudré, humorné, satirické, podněcující k zamyšlení) známých osobností z různých období a různých zemí na téma ticho a mlčení. V dnešním světě je málo místa pro ticho, podstatnou podmínku, jak se naučit umění naslouchat. (více o titulu)
Naše cena: 169 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
15.
Sex po 50
Nakladatelství Fragment (2009)
(1)
Pro čtenáře 50+. Nejobsáhlejší přehled všeho, co vám v sexu přinese ta "klidnější" polovina vašeho života… I kdyby přece jen k něčemu došlo, dělejte si poznámky, místa máte dost... (více o titulu)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
16.
Poděkování za každý den
Petr Weissman  ·  Portál (2011)
Knížka je pokračováním svazků Laskavé slovo na každý den, Využít každý den a Vlídná povzbuzení na každý den. Znovu je postavena na příbězích s pointovaným vyzněním na téma každodenního života (výchova, manželství, láska, odpuštění, smrt, přátelství)... (více o titulu)
Naše cena: 166 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
17.
Třicítka na krku
Helen Exley  ·  Slovart CZ
Sbírka originálních vtípků, bonmotů a poťouchlých postřehů o životě po třicítce. Třicítka na krku je jedinečný protilék na třicátnické splíny... (více o titulu)
Naše cena: 142 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 4 dní
18.
Muž, který sázel stromy (
Jean Giono  ·  Literární čajovna Suzanne Renaud (2006)
(2)
Mistrovská povídka z roku 1953 v překladu Jiřího Reynka a s ilustracemi Pavla Čecha. Stylově čistá a dějově jednoduchá povídka vypráví o prostém, osaměle žijícím pastýři ovcí ve vyprahlé a vylidněné Provenci, s nímž se v roce 1910 poprvé setkal... (více o titulu)
Naše cena: 151 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
19.
Co Bůh šeptá maminkám
Hana Pinknerová  ·  Postilla (2010)
(1)
Hana Pinknerová píše své fejetony pro časopis Život víry a pro pravidelný pořad TWR Zadáno pro dámy. Její první knížka Brusinky se setkala s velkým ohlasem... (více o titulu)
Naše cena: 151 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 4 dní
20.
Úspěch
Pragma (2002)
Kniha je pečlivě vybranou sbírkou citátů, myšlenek a úvah na téma úspěchu, tak jak je formulovali největší myslitelé, filosofové, obchodníci, státníci, spisovatelé, učitelé, vojevůdci a mnoho dalších velikánů minulosti. Kniha všem čtenářům poskytne... (více o titulu)
Naše cena: 105 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 4 dní
Nejlepší knihy jsou takové, které člověku říkají, co už sám ví. (George Orwell)
Kávička