Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

BeletrieČeská prózaPovídky, novely, antológieHistorické, válečné

Momentálně se v této nabídce nachází 78 titulů

1.
Vlasta Javořická  ·  Kamélie (2011)
(1)
Velmi žádaný sborník krásných povídek z vesnického prostředí... (více o knize)
Naše cena: 122 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
2.
Vlastislav Toman  ·  XYZ (2016)
Petronely, táborské píšťaly, hákovnice… Jak vypadaly první palné zbraně a jak se vlastně přišlo na to, že se prach dá využít ke střelbě? Vlastislava Tomana toto téma natolik inspirovalo, že... (více o knize)
Naše cena: 474 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 6 dnů
3.
Vlasta Pittnerová  ·  Akcent (2007)
(1)
Povídky popisují život na vesnici před více než sto lety. Autorka ukazuje významné společenské postavení některých žen, jejich moudrost a vážnost, jíž se těšily ve své rodině i mezi sousedy... (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
4.
Arnošt Lustig  ·  Mladá fronta (2011)
Démanty noci také v roce 1964 zfilmoval režisér Jan Němec a Arnošt Lustig spolupracoval na scénáři. Tato kniha patří k vrcholům Lustigovy tvorby, byla přeložena do několika jazyků. Autorovi se v Démantech noci podařilo zachytit mladé hrdiny... (více o knize)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
5.
Jiří Mach  ·  Oftis (2009)
Příběhy ze starých listin předkládají pohled na naši minulost. Nenajdete zde události, které měnily svět, ale příběhy obyčejných lidí, kteří žili a pracovali v kraji pod Orlickými horami v dávné i nedávné minulosti. (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
6.
Jiří Červenka  ·  Gelton
Od počátku devadesátých let se autor zabývá zpracováváním neobvyklých životních příběhů ze všech období minulého století. Pro tuto knihu vybral dvacet podivuhodných případů z dob první republiky, 2. světové války a počátku padesátých let.. (více o knize)
Naše cena: 285 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
7.
Marie Kubátová  ·  Sláfka (2014)
Jako předmluvu své knížky použila autorka tato slova: „Tuto svou povídkovou knížku bych ráda položila na noční stolek starým paním, kterým uletělo spaní... Babičky nejsou v samotě noci samy: bdí s nimi jejich paměť. Mají ve své hlavě paměťové klubíčko... (více o knize)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
8.
Zuzana Francková  ·  Akcent (2016)
Autorka ve své nové knize vypráví v šesti povídkách o šesti ženách, které se zapsaly do historie kriminality. Na základě starých soudních záznamů líčí mistrně příběhy svých hrdinek, jejichž osudy rozhodně nebyly šťastné. Nejde ale jen o černou kroniku... (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
9.
Věra Stiborová  ·  Torst (2012)
Věra Stiborová (* 1926) patří k těm českým spisovatelům, jejichž jemné a kultivované dílo působí na první pohled nenápadně, pro svou nezaměnitelnou osobitost je však neodmyslitelné od toho nejdůležitějšího v poválečné české literatuře... (více o knize)
Naše cena: 160 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 10 dnů
10.
Jáchym Topol  ·  Torst (2017)
Pátrání po stopách dějin se stejně jako u Topolových předchozích próz i v této novele proplétá se surreálně-karnevalovým dějem. Lakonicky vyprávěný příběh je archeologií hrůzy, vrstvu za vrstvou odkrývá území novější... (více o knize)
Naše cena: 188 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 10 dnů
11.
Jan Stejskal  ·  Oftis (2010)
Knížka obsahuje povídky zaměřené na region Chrudimska. Všechny mají reálný základ v historii, některé se více podobají pověstem... (více o knize)
Naše cena: 56 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 10 dnů
12.
František Křelina  ·  Vydavatelství BLOK (2012)
Triptych próz. První vypráví o rytíři z družiny Přemysla Otakara II., druhá je symbolickým svědectvím o obyvatelích odtržených Sudet, třetí barokním příběhem o uneseném děvčeti. Kniha je nadčasovou výpovědí o dobru a zlu v člověku, o marnosti i smyslu... (více o knize)
Naše cena: 171 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 10 dnů
13.
Zuzana Kultánová  ·  Kniha Zlín (2016)
NA SKLADĚ
Augustin Zimmermann, hlavní protagonista novely, jejíž děj se odehrává v šedesátých letech devatenáctého století, představuje až archetypální model nešťastného člověka. Zatímco svět kolem něj prodělává prudké změny průmyslové revoluce... (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
14.
Michal Dlouhý  ·  Pragoline (2016)
Volné pokračování úspěšné knihy o četnickém služebním psu, německém ovčákovi jménem Alto, a jeho pánovi, četníku Rudolfu Votrubovi přináší další tři desítky zajímavých a dosud literárně nezpracovaných případů, které tato nerozlučná dvojice řešila... (více o knize)
Naše cena: 151 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
15.
kolektiv autorů/autorek  ·  Akcent (2014)
Vášeň může povznášet do nepředstavitelných výšin, dokáže však také úplně zlomit. Dovede být krutá a bezohledná, ale i obětavá a pramenící z nesobecké lásky. O tom citlivě vyprávějí příběhy oblíbených autorů první poloviny minulého století... (více o knize)
Naše cena: 223 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
16.
Vlasta Pittnerová, Václav Kosmánek a Karolina Světlá  ·  Vydavatelství BLOK (2016)
Příběhy ze starých časů, ale především knížka dobrého počtení. Milostná próza Vlasty Pittnerové vedle vyprávění z doby krinolín, úsměvné historky Václava Kosmáka – a opět povídka o lásce od Karoliny Světlé... (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
17.
Jiří Kratochvil  ·  Druhé město (2011)
Povídky v této knize vyvěrají z neutuchajícího vypravěčství. Čtenář bezpečně pozná autora podle témat i stylu. Příběhy propojují historické fragmenty se současnými, odhalují epizody ze života slavných, ... (více o knize)
Naše cena: 266 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 10 dnů
18.
Stanislav Motl  ·  Eminent (2011)
Lidice, Ležáky, Javoříčko, Leskovice a další místa, kde kdysi hořely ohně Smrti. A s nimi spojené dávno zapomenuté příběhy a lidské osudy: muž, který zabil svého syna, zapovězená láska, která vedla k vyhlazení Lidic, tajná mše nad hrobem... (více o knize)
Naše cena: 351 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
19.
Viktor Labský  ·  Carpe diem (2009)
Soubor osmi povídek a novel je volným pokračováním knihy <a href="/?uItem=42395">Rozcestí mimo civilizaci</a>... (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
20.
kolektiv autorů/autorek  ·  Akcent (2014)
Kniha Trny a růže nás zavede svými příběhy do doby první poloviny minulého století, do doby odlišné od té dnešní pouze prostředím, zvyky a společenskými vztahy. Stejné zůstávají niterné pocity lásky, často provázené bolestí a zklamáním... (více o knize)
Naše cena: 223 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
1234

Zúžení výběru

Oddělení
Autoři
Více Méně
Formát
Více Méně
Jazyk
Sklad
Barva obálky

RSS novinky z této kategorie
Spálené knihy osvítily svět. (Ralph Waldo Emerson)
Kávička