Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

Přírodní vědyFyzikaAstronomie, kosmologie

Momentálně se v této nabídce nachází 293 titulů

1.
Ikar (2017)
NOVINKA
Hviezdy, ako ste ich dosiaľ nevideli. Od tajomných hmlovín, kde sa rodia hviezdy, cez kolízie galaxií až po superhmotné čierne diery... Inšpiratívny sprievodca, ktorý vás spoľahlivo prevedie ohromujúcou dynamikou zrodu i zániku... (více o knize)
Naše cena: 624 Kč  (tedy ušetříte 20%) po vydání obvykle posíláme do 3 dnů
PŘEDPRODEJ
Titul vychází 12.9.2017
2.
Stephen Hawking  ·  Argo, Dokořán (2017)
(1)
Stephen Hawking proslul setrvalou snahou přiblížit nesmírně složitou problematiku současné fyziky nejširšímu laickému publiku. Součástí tohoto úsilí i letošní rozhlasové přednášky o černých dírách, nejpodivuhodnějších objektech známého vesmíru... (více o knize)
Naše cena: 151 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
3.
Petr Horálek  ·  CPRESS (2016)
Zábavné, poučné, sarkastické, romantické, ironické, realistické, bláznivé, dojemné, strhující, emotivní, dramatické i uklidňující jak balzám na duši… Kniha Dobytí jižního hvězdnatého ráje není jen obyčejným cestopisem, ale pro... (více o knize)
Naše cena: 351 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
4.
Janna Levin  ·  Dokořán (2003)
(1)
Podle většiny dnešních kosmologů a astronomů je náš vesmír nekonečný. Janna Levinová, jedna z nejvýraznějších osobností soudobé kosmologie, rozvíjí ve své knize opačnou hypotézu: vesmír je prostorově konečný, a to přesto, že nemá žádné hranice. (více o knize)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
5.
Petr Kulhánek  ·  Aldebaran (2016)
Na fyzikálních zákonech je krásné to, že jsou univerzální. Se stejnými jevy se setkáváme jak v naší domácnosti, například v obyčejné kuchyni, tak v hlubinách vesmíru. V knížce, která je určena široké veřejnosti zajímající... (více o knize)
Naše cena: 266 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
6.
Max Tegmark  ·  Dokořán (2016)
Jak to, že náš skutečný svět lze velmi dobře popsat pomocí matematických struktur? Přední americký kosmolog švédského původu Max Tegmark, profesor na MIT, se ve své... (více o knize)
Naše cena: 474 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 17 dnů
7.
Marcelo Gleiser  ·  Argo (2012)
Tato kniha byla napsána pro každého, koho zajímá, jak podivuhodné vědecké objevy ovlivňují náš pohled na svět a pomáhají utvářet naši kulturu. Shrnuje úžasné vědecké poznatky o původu vesmíru, původu hmoty a života, přičemž zdůrazňuje význam role,... (více o knize)
Naše cena: 333 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
8.
Petr Kulhánek a a kolektiv autorů/autorek  ·  Aldebaran (2014)
Publikace je doslova nabitá novinkami z astronomie, fyziky a nových technologií za poslední 4 roky. Název knihy má evokovat obrovský posun našich znalostí o vzniku a složení vesmíru. Střípky poznání se skládají do výsledné mozaiky a poprvé jakoby svítá.. (více o knize)
Naše cena: 380 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 17 dnů
9.
Jiří Dušek, Jiří Grygar a Zdeněk Pokorný  ·  Aventinum (2009)
Komplexní pohled na vesmír pro široký okruh čtenářů... (více o knize)
Naše cena: 517 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 10 dnů
10.
Alex Vilenkin  ·  Paseka (2008)
(1)
Nový pohled na vesmír, jenž se vynořil z nových výzkumů, je víceméně udivující. Když budeme parafrázovat Nielse Bohra, je možná dostatečně šílený na to, aby byl pravdivý... (více o knize)
Naše cena: 256 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
11.
Jiří Grygar a Štefan Hríb  ·  W PRESS (2016)
Existuje u nás dnes někdo, kdo by dovedl o vesmíru, hmotě a času hovořit tak zaníceně a zároveň fundovaně jako Jiří Grygar? Tak, že si po přečtení rozhovorů s ním všechny ty věci o hvězdách, galaxiích, černých dírách nebo... (více o knize)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
12.
Jiří Dušek a Jan Píšala  ·  Aventinum (2015)
Kniha obsahuje rady pro pozorovatele hvězdné oblohy a vysvětluje všechny hlavní pojmy, jako dvojhvězdy, hvězdokupy, mlhoviny atd. Dvacet pozorovacích map je rozděleno podle čtyř ročních období s obsáhlou charakteristikou nejznámějších objektů, které... (více o knize)
Naše cena: 372 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
13.
Christopher Knight a Alan Butler  ·  Knižní klub (2014)
(1)
Po tisíciletí je Měsíc předmětem respektu a zájmu lidských bytostí po celé planetě. Přesto dosud neexistuje taková teorie jeho původu, která by vysvětlila veškerá známá fakta... (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
14.
Stephen Hawking a Leonard Mlodinow  ·  Argo (2006)
(1)
Žijeme ve zvláštním a nádherném světě. Je třeba být obdařen neobyčejnou představivostí, aby člověk dokázal docenit ohromující stáří vesmíru, jeho velikost, bouřlivost a dokonce i krásu. Postavení přisouzené nám lidem je docela bezvýznamné... (více o knize)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 17 dnů
15.
Lisa Randallová  ·  Paseka (2011)
(1)
Vesmír stále skrývá mnohá tajemství. Kromě známých tří prostorových rozměrů může skrývat i další dimenze. Zatím nevíme, zda tyto dimenze mají rozměry zlomku milimetru či zda nejsou naopak nekonečné, zda vůbec existují, ... (více o knize)
Naše cena: 635 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 10 dnů
16.
Stephen W. Hawking  ·  Argo, Dokořán (2007)
(5)
Jaká je povaha prostoru a času? Kde se vzal vesmír a kam směřuje? Mohl se na jeho vzniku podílet Bůh? Dá se cestovat časem? Co se stane astronautovi v černé díře?... (více o knize)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
17.
Brian Clegg  ·  Dokořán (2011)
Pojem velkého třesku je všeobecně známý, i když o podrobnostech mají laikové jen mlhavou představu. Clegg ve své knize sleduje, jak se proměňovaly představy lidí o vzniku vesmíru - počínaje mýty o božském stvoření až po převratnou ideu vesmíru... (více o knize)
Naše cena: 369 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
18.
Stephen Hawking  ·  Argo (2002)
NA SKLADĚ AKCE (1)
Stephen Hawking, jeden z nejvlivnějších myslitelů naší doby, proslulý svými odvážnými myšlenkami, nás ve své nové knize zavádí na nejzazší hranici teoretické fyziky, kde je pravda často podivnější než fikce, ... (více o knize)
Naše cena: 374 Kč  (tedy ušetříte 25%) posíláme ihned
19.
Roger Penrose  ·  Dokořán (2013)
(1)
Slavný matematický fyzik Roger Penrose v nejnovější knize vysvětluje svou pozoruhodnou kosmologickou teorii, podle které se v neustále rozpínajícím vesmíru nakonec... (více o knize)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
20.
Stephen W. Hawking  ·  Argo (2002)
(5)
Nové, bohatě ilustrované a doplněné vydání knihy, jež se od roku 1988, kdy vyšla poprvé, stala milníkem ve vědecké literatuře a jíž se po celém světě prodalo přes devět milionů výtisků. (více o knize)
Naše cena: 626 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 10 dnů
123456789 … 15

Zúžení výběru

Oddělení
Autoři
Více Méně
Formát
Více Méně
Jazyk
Sklad
Barva obálky

RSS novinky z této kategorie
Knihy nemají být nářadím, které by zdobilo dům, nemají býti cenným zbožím, nýbrž mají býti zásobnicí, která živí ducha. (Francesco Petrarca)
Kávička