popis
Poezie

Knihy Poezie

V kategorii Poezie se nachází 2708 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Ariel
Ariel  
Sylvia Plath  ·  Argo (2017)
Druhá básnická sbírka Sylvie Plathové nazvaná Ariel, vydaná v roce 1965, tedy dva roky po autorčině smrti, patří k nejslavnějším angloamerickým básnickým knihám dvacátého století. K jejímu kultovnímu statusu samozřejmě nemalou... (více o titulu)
Naše cena: 165 Kč  (tedy ušetříte 12%) obvykle posíláme do 5 dní
2.
Máj
Máj  
Karel Hynek Mácha  ·  Mladá fronta (2001)
Slavný Máj v dalším vydání s doslovem Karla Šiktance. ...Co dodat...? (více o titulu)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
3.
Magorovy labutí písně
Ivan Martin Jirous  ·  Torst (2006)
Pro velký zájem čtenářů vydává nakladatelství Torst samostatné knižní vydání jedné z nejvýznamnějších českých básnických knih druhé poloviny 20. století... (více o titulu)
Naše cena: 188 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
4.
Kvílení
Allen Ginsberg  ·  Argo (2015)
Jedna z největších básnických sbírek 20. století, vpravdě kultovní Kvílení, vychází porpvé v češtině v samostatném svazku — v klasickém překladu Jana Zábrany, který mohutně ovlivnil i moderní českou poezii. 2. svazek edice angloamerických básníků. (více o titulu)
Naše cena: 179 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
5.
Bohové země
Chalíl Džibrán  ·  Trigon (2001)
(1)
Básnická vize autora, který si této knihy cenil ze všech svých spisů nejvíce. (více o titulu)
Naše cena: 68 Kč  (tedy ušetříte 6%) posíláme do 5 dní
6.
Noční tance
Sylvia Plath  ·  Argo (2002)
Jen jedna strana rozhovoru, monolog bez odpovědí: vybrané básně Sylvie Plathové, s tím, že je umocní a doplní anglický originál. (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
7.
Otvírání studánek
Miloslav Bureš, Bohuslav Martinů  ·  Argo (2009)
Básnický text Miloslava Bureše se stal předlohou nejznámější kantáty Bohuslava Martinů. Nové vydání, doprovázené ilustracemi Pavly Pavlíčkové, je doplněno nahrávkou Otvírání studánek v provedení dětského sboru Jitro... (více o titulu)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
8.
Opilý koráb
Arthur Rimbaud  ·  Maťa (2012)
Obsáhlý výbor z díla francouzského prokletého básníka, vycházející z českého vydání z roku 1956. (více o titulu)
Naše cena: 245 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
9.
Rýmované komentáře
Karel Kryl  ·  Torst (2013)
Na konci osmdesátých let a na začátku let devadesátých, tedy na přelomu dvou historických epoch, běžel čas veřejného života v Evropě i v Československu tak rychle, že se pod tlakem dní Karlu Krylovi zrodil pod rukama nový žánr... (více o titulu)
Naše cena: 150 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
10.
Havran
Edgar Allan Poe  ·  Omega (2014)
(1)
Havran patří mezi nejznámější básně všech dob, a není divu, protože je jedním z nejvýznamnějších děl romantismu. Vypráví o tajuplné návštěvě černého posla smutku u muže, který se zmítá v zoufalství po ztrátě své nejmilovanější... (více o titulu)
Naše cena: 123 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
11.
Komiksová Kytice
Karel Jaromír Erben  ·  Transmedialist (2016)
(1)
Karel Jaromír Erben by v letošním roce oslavil 205. narozeniny. I na tuto počest proto vzniklo v rukou dvanácti českých ilustrátorů unikátní komiksové zpracování jeho nejslavnějšího díla - Kytice. Pod Komiksovou Kyticí, která vychází... (více o titulu)
Naše cena: 569 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
12.
Střípky do mozaiky
Aleš Dvořák  ·  Galén (2017)
(1)
Střípky zážitků, vjemů a pocitů posbíraných na cestě životem poskládal Aleš Dvořák do pestré mozaiky básní a obrazů. Poezie je v útlé básnické sbírce rozdělena do třech... (více o titulu)
Naše cena: 124 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 19 dní
13.
Nevlastní
Petr Hruška  ·  Argo (2017)
Sbírka Petra Hrušky je v mnohém mimořádná. Snad u žádného jiného autora české poezie se nesetkáme s něčím podobným: jedna postava procházela po více než dvacet let důsledně všemi Hruškovými knihami, zjevovala se na chvíli a zase (více o titulu)
Naše cena: 160 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
14.
Vyšší plevel
Petr Soukup  ·  Čas (2016)
Vyšší plevel je sbírka básní a stíracích glos, které autor shromažďoval od roku 2013. Jedná se již o jeho třetí knihu. Navazuje na styl humoru, kterým je již známý, avšak je to zatím jeho nejotevřenější a nejpunkovější počin. (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
15.
Láska
Láska  
Zdeňka Jordánová  ·  Vodnář (2008)
SKLADEM  (2)
Nastal čas změn. Po přečtení této knihy už nikdy nebudete stejní! I kdybyste se snažili zapomenout, stejně vás "to" jednoho dne zase vyburcuje a znovu vás "to" bude nutit přemýšlet o svém životě... (více o titulu)
Naše cena: 162 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 24 hodin
16.
Pod tíhou měsíce
Masaoka Šiki  ·  DharmaGaia (2014)
(1)
Masaoka Šiki (1867-1902) patří k nejlepším japonským básníkům haiku. Byl vlastně pokračovatelem Bašóa a starších mistrů a obohatil jejich styl o nové postupy. Přestože mu byl vyměřen tak krátký život, zanechal po sobě obrovské dílo. Věřil v... (více o titulu)
Naše cena: 308 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
17.
Eddica minora
Jiří Starý  ·  Herrmann & synové (2012)
Edica Minora je soubor staroseverských básní doby vikinské a období skandinávského středověku, dochovaných roztroušeně na pergamenech. V tomto unikátním korpusu jsou obsaženy zejména ságy o dávnověku, které popisují život a slavné činy dávných... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 16 dní
18.
Maminka
Maminka  
Jaroslav Seifert  ·  Albatros (2016)
Půvabné vzpomínky na dětský svět a na maminku, která dokázala udělat domov krásným, oslovily nejednu generaci. Prosté a jednoduché verše (např. Maminčina kytice, Mlýnek na kávu, Všední den, Dědečkův pohřeb, Vijío, Krabice na... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
19.
Černý mrak v bílém / Tibetská poezie
Vyšehrad (2005)
Náš výbor obsahuje 149 básní a zaměřuje se především na kategorii krátkých písní. Přináší jak ukázky písní lu (zejména všechna zde zařazená poezie 6. dalajlámy, ale i některé jiné básně), tak i ukázky písní žä, ... (více o titulu)
Naše cena: 150 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
20.
Píseň písní
Daniel Raus  ·  G plus G (2006)
„Budete-li mít doma jenom jednu knihu poezie, měla by to být Píseň písní…“, říká Daniel Raus, autor nové varianty Písně Šalamounovy... (více o titulu)
Naše cena: 83 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dníKnihkupectví je jeden z mála důkazů, ze lidé stále myslí. (Jerry Seinfeld)
Kávička