popis Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

Novinky v naší nabídce


Zde najdete všechny naše novinky. A pozor, toto zboží není jen nové, ale platí na něj taky časově omezená sleva až 20%!

V naší nabídce se momentálně nachází 184 novinek.

(změnit výběr) všechny  

1.
Zmizení Ettora Majorany
Leonardo Sciascia  ·  Triáda (2017)
NOVINKA  
Geniální jaderný fyzik z Fermiho týmu, dvaatřicetiletý Ettore Majorana záhadně zmizel vpředvečer druhé světové války. Brilantní esej-příběh proslulého italského spisovatele o této události je pokusem dokumentárně rekonstruovat dram (více o titulu)
Naše cena: 169 Kč  (tedy ušetříte 15%) obvykle posíláme do 8 dní
2.
Třetí mysl / Third Mind
Jiří Kovanda  ·  Kant (2016)
NOVINKA  
Publikace vychází jako součást výstavy TŘETÍ MYSL. Jiří Kovanda a (ne)možnost spolupráce, která se se zaměřuje na kolaborativní aspekty tvorby českého umělce Jiřího Kovandy. Jakožto jeden z dokladů „obratu ke spolupráci”... (více o titulu)
Naše cena: 556 Kč  (tedy ušetříte 15%) obvykle posíláme do 8 dní
3.
Spalovač mrtvol
Ladislav Fuks  ·  Národné divadlo Praha (2016)
NOVINKA  
Činohra ND uvádí ve Stavovském divadle příběh o někdejším vojákovi z první světové války, teď zaměstnanci krematoria a vzorném manželovi a otci Karlu Kopfrkinglovi. Příběh není jen hororem ze spalovny lidí, ale také groteskním... (více o titulu)
Naše cena: 128 Kč  (tedy ušetříte 15%) obvykle posíláme do 8 dní
4.
Od Blaníku do všech světadílů
Jan Spěváček  ·  Hrad Strakonice (2016)
NOVINKA  
Čtvrtý díl pamětí fenomenálního léčitele, mága a psychotronika. Autor putuje za záhadami po celé zeměkouli a nachází překvapivá řešení. Před námi defilují Sfinga, Fénix, Příšery z Laosu, podzemní civilizace i hybernační... (více o titulu)
Naše cena: 346 Kč  (tedy ušetříte 15%) obvykle posíláme do 8 dní
5.
Na onom světě se tomu budeme smát
Václav Jamek  ·  Burian a Tichák (2016)
NOVINKA  
Soubor fejetonů otištěných v Listech v letech 2005–2015. Původní texty ovšem autor doplňuje a rozvíjí Memorandech, v jakýchsi vysvětlivkách budoucím generacím, jež rozsahem někdy přesahují původní text. Knižní vydání se... (více o titulu)
Naše cena: 566 Kč  (tedy ušetříte 15%) obvykle posíláme do 8 dní
6.
Když císař umírá
Kolektiv autorů  ·  Národní muzeum (2016)
NOVINKA  
Katalog k výstavě věnované závěru života a pohřbu Karla IV., společnosti a církvi doby Lucemburků. Sedm rozsáhlejších studií uvozuje katalogová hesla věnovaná jednotlivým artefaktům. Celobarevná publikace s cca 200 fotografiemi... (více o titulu)
Naše cena: 458 Kč  (tedy ušetříte 15%) obvykle posíláme do 8 dní
7.
Tulák po hvězdách
Jack London  ·  Omega (2017)
NOVINKA  
Není smrti. Život je duch a duch nemůže zemřít. Tulák po hvězdách je příběh na pomezí dobrodružného, filosofického a vědeckofantastického žánru, kterou americký spisovatel Jack London napsal v roce 1915... (více o titulu)
Naše cena: 169 Kč  (tedy ušetříte 15%) posíláme do 5 dní
8.
Jan Zhořelecký. Třetí syn Karla IV.
Lenka Bobková  ·  Casablanca (2017)
NOVINKA  
Kolektivní monografie věnovaná poněkud pozapomenuté postavě českých a středoevropských středověkých dějin, nejmladšímu synovi českého krále a římského císaře Karla IV, Janu Zhořeleckému. Jednotlivé studie ho představují... (více o titulu)
Naše cena: 462 Kč  (tedy ušetříte 15%) obvykle posíláme do 8 dní
9.
Jakoubek z Vřesovic († 1462)
Jan Boukal  ·  Veduta (2016)
NOVINKA  
Kniha zaměří svou pozornost na životní osudy známého husitského hejtmana Jakoubka z Vřesovic. Tento původem moravský šlechtic se poprvé objevil v pramenech teprve roku 1426 jako hejtman v Bílině a jeho aktivity v předchozím období... (více o titulu)
Naše cena: 394 Kč  (tedy ušetříte 15%) obvykle posíláme do 8 dní
10.
Historici mezi vědou a vědní politikou
Jaroslav Pánek  ·  Univerzita Pardubice (2017)
NOVINKA  
Publikace se soustřeďuje na strukturální problémy historiografie právě uplynulého čtvrtstoletí. První oddíl je věnován budování organizačních základů oboru po roce 1989 se zaměřením na změněné prostředí univerzit, nově... (více o titulu)
Naše cena: 470 Kč  (tedy ušetříte 15%) obvykle posíláme do 8 dní
11.
Film a dějiny 5
Petr Kopal  ·  Casablanca (2017)
NOVINKA  
Chronologický postup řady Film a dějin pokračuje pátým svazkem věnovaným krátkému (dalo by se možná říci přechodovému) údobí druhé poloviny 80. let, v tehdejším jazyce označovaného za "přestavbu". Její zrod se datuje... (více o titulu)
Naše cena: 462 Kč  (tedy ušetříte 15%) obvykle posíláme do 8 dní
12.
120 let české atletiky
Herbert Slavík  ·  WWA photo (2016)
NOVINKA  
Emil Zátopek, Jarmila Kratochvílová, Helena Fibingerová, Jan Železný… Česká atletika se pyšní legendami, které jí závidí celý svět. Ale 120 let, jež si v roce 2017 připomene od vzniku své zastřešující organizace, je protkáno... (více o titulu)
Naše cena: 1 282 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
13.
Bílý oheň
Mooji  ·  Maitrea (2017)
NOVINKA  
Bílý oheň je sbírka Moojiho esenciálních spirituálních poučení stlačených do podoby pilulky. Tato poučení, když jsou polknuta, jsou jako božský granát, jenž sprovodí ze světa utrpení a klamné představy a odhalí pravou podstatu člověka, kterou je... (více o titulu)
Naše cena: 434 Kč  (tedy ušetříte 15%) obvykle posíláme do 8 dní
14.
Jan z Moravy
Martin Šandera  ·  Vyšehrad (2017)
NOVINKA  
Kniha historika Ondřeje Schmidta představuje osobnost Jana z Moravy (zavražděn 1394), nemanželského syna moravského markraběte Jana Jindřicha, vyšehradského probošta (1368-1380), litomyšlského biskupa (1380-1387) a nakonec aquilejského... (více o titulu)
Naše cena: 345 Kč  (tedy ušetříte 15%) obvykle posíláme do 8 dní
15.
Krajiny prostřených i prázdných stolů I.
Kolektiv autorů  ·  Univerzita Pardubice (2016)
NOVINKA  
Monograie je věnována evropské gastronomii od středověku do 20. století, geograficky je zaměřena na střední Evropu. Vychází z předpokladu, že jídlo uspokojuje jednu ze základních životních potřeb a způsob tohoto uspokojení se proměňuje jak ve vztahu... (více o titulu)
Naše cena: 470 Kč  (tedy ušetříte 15%) obvykle posíláme do 8 dní
16.
Vývary z kostí
Constanze von Eschbach  ·  Dialog (2017)
NOVINKA  
Zkušená autorka nenapsala jen kuchařskou knížku, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jde jí především o léčebné a preventivní zdravotní efekty vývarů z kostí, jež byly známy a uctívány už v době kamenné, o čemž podala důkazy... (více o titulu)
Naše cena: 253 Kč  (tedy ušetříte 15%) obvykle posíláme do 8 dní
17.
Problém jáství
Antonín Dolák  ·  Ostravská univerzita (2016)
NOVINKA  
Monografie se pokouší vymezit, co je to jáství a zda něco takového existuje. Zvažuje několik alternativních koncepcí jáství a argumentuje pro možnost, že jáství je... (více o titulu)
Naše cena: 253 Kč posíláme do 5 dní
18.
Německý literární svět na Hlučínsku
Irena Šebestová  ·  Ostravská univerzita (2016)
NOVINKA  
Sborník příspěvků je jedním z výstupů Studentské grantové soutěže s titulem „Literární a kulturní život německy mluvícího obyvatelstva na Hlučínsku II“... (více o titulu)
Naše cena: 180 Kč posíláme do 5 dní
19.
Bezdůvodné obohacení
Jan Eliáš, Lukáš Brim, Hana Adamová  ·  Wolters Kluwer ČR (2016)
NOVINKA  
Novým titulem ediční řady Právo prakticky je publikace nesoucí název Bezdůvodné obohacení. Pokouší se výstižnou formou představit současnou právní... (více o titulu)
Naše cena: 375 Kč posíláme do 5 dní
20.
Zákon o obecné bezpečnosti výrobků
Naděžda Klabusayová  ·  Wolters Kluwer ČR (2016)
NOVINKA  
Zákon o obecné bezpečnosti výrobků a zákon o technických požadavcích na výrobky jsou dva stěžejní právní předpisy regulující uvádění výrobků na trh. Oba právní předpisy vycházejí... (více o titulu)
Naše cena: 399 Kč posíláme do 5 dní
Není-li kniha zrcadlem mocné individuality, je aspoň ještě zrcadlem zajímavých chyb ducha. (Marcel Proust)
Kávička