popis
Ostatní největší náboženství

Knihy Náboženství, církev Ostatní největší náboženství

V podkategorii Ostatní největší náboženství se nachází 506 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Kráva, která plakala
Ajahn Brahm  ·  Alternativa (2007)
(2)
Buddhistický mnich, opat kláštera v Západní Austrálii, původem Angličan a vzděláním fyzik, vypráví milou a příjemnou formou, se vždy přítomným úsměvem, příběhy ze života... (více o titulu)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 11 dní
2.
Smrt, mezistav a znovuzrození v tibetském buddhismu
Lati Rinpočhe, Jeffrey Hopkins  ·  Barrister & Principal (2012)
Tento text, patřící mezi nejvyšší jógické tantry, podrobně vysvětluje systém tibetského buddhismu, který se zabývá jemnou fyziologií, a podává důkladný výklad kanálků, kapek a větrů, jež jsou základem vědomí... (více o titulu)
Naše cena: 93 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
3.
Žijící Buddha
Clemens Kuby  ·  Eminent (2017)
Kniha je věnována současnému převtělenci v nejdelší reinkarnační linii Tibetu — karmapovi. V žádné jiné kultuře nic obdobného neexistuje. I když je víra ve znovuzrození rozšířena v mnoha náboženstvích, chybí v nich ekvivalent... (více o titulu)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
4.
Dalajlamova kočka
David Michie  ·  Synergie (2013)
(8)
Maličkého kotěte, kterému hrozí nešťastný osud, se ujme samotný dalajlama. Kočička líčí svůj každodenní život v jeho těsné blízkosti. Stává se svědkem... (více o titulu)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
5.
Pospěš si a medituj
David Michie  ·  Synergie (2014)
Kniha Pospěš si a medituj je praktická a zábavná četba, která motivuje a uvádí do meditace ty, kdo s ní nemají žádné zkušenosti. Říká jasně to, co buddhisté vědí již celá tisíciletí, ale co nám stále připadá velice radikální– budeme-li pracovat na... (více o titulu)
Naše cena: 128 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 11 dní
6.
Třináctá svíce
T. Lobsang Rampa  ·  Eugenika (2012)
Slavný autor napsal tuto knihu jako sbírku několika příběhů s ezoterickým nádechem: duchové mrtvých; pojednání o homosexualitě; nauka o posmrtných stavech podle buddhizmu... (více o titulu)
Naše cena: 209 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
7.
Síra - Život Mohameda
Bill Warner  ·  Center for the Study of Political Islam (2015)
(1)
Mohamedův život je impozantní příběh. Byl sirotkem, který vyrostl v chudobě, aby se nakonec stal vládcem celé Arábie. Vytvořil nové náboženství, přišel s novým způsobem vedení války a ustavil nový politický systém včetně jeho zákonů – šaríe. Mohamed se st (více o titulu)
Naše cena: 142 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
8.
Dhammapadam
Buddha Gotama  ·  CAD PRESS (2001)
"DHAMMAPADAM neboli CESTA K PRAVDĚ - Klasický buddhisticky spis, sbírka Buddhových výroků. Aktualizovaný český překlad prof. K. Wernera (předního českého indologa) z pálijského originálu, doplněno úvodem do buddhistické filozofie... (více o titulu)
Naše cena: 180 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
9.
Živý Buddha, živý Kristus
Thich Nhat Hanh  ·  Pragma (1999)
(2)
Buddha a Kristus, patrně dvě nejvýznamnější postavy v dějinách lidstva. Každý z nich po sobě zanechal, v podobě učení a praktik, bohaté dědictví, které... (více o titulu)
Naše cena: 114 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
10.
Ježíš Kristus a islám
Lukáš Lhoťan  ·  Lukáš Lhoťan (2015)
(2)
V předkládané knize autor zkoumá, jak se k učení Ježíše Krista staví islám, a zabývá se otázkou ideologických a teologických rozporů mezi těmito dvěma světovými náboženstvími. Lhoťan se tak snaží překlenout mnohdy příliš povrchní pohled na islám... (více o titulu)
Naše cena: 190 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
11.
Kniha o štěstí
Matthieu Ricard  ·  Rybka Publishers (2008)
(2)
Matthieu Ricard, žijící střídavě v klášteře Žečhen v Nepálu a ve Francii, je pova­žovaný za jednoho z největších znalců buddhismu v Evropě... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
12.
Tibetský buddhismus v otázkách a odpovědích
Svatá Mahatma (1994)
Duchovní materialismus, Vzdání se, Guru, Iniciace, Sebeklam, Tvrdá cesta, Otevřená cesta, Smysl humoru, Vývoj ega... (více o titulu)
Naše cena: 124 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 14 dní
13.
Buddha vchází do baru
Lodro Rinzler  ·  Synergie
Kdo z nás je úplně spokojený s životem, který žijeme? Všichni známe pocit, kdy toužíme po něčem, co nemáme. Najít spokojenost a rovnováhu uprostřed... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
14.
Velká pečeť
Ole Nydahl  ·  Bílý deštník (2006)
Lama Ole Nydahl komentuje svěžím a aktuálním způsobem významný starý buddhistický text o podstatě mysli. " Velká pečeť " popisuje cestu a cíl buddhismu Diamantové cesty a umožňuje čtenářům hlubší vhled do podmíněné a... (více o titulu)
Naše cena: 314 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 11 dní
15.
Zkrocení tří jedů
Jongdzin Ješe Gjelcen  ·  Nadace Rabten (2017)
Zkrocení tří jedů je báseň Dharmy; je to „Dharma jedna báseň“, rada od srdce k srdci, esence zkušeností velikého Mistra, napití přímo z pramene – nezkaleného, nezředěného, doušek Buddhovy Nauky takové, jaká je. Toto dílo je přeloženo z tibetštiny do... (více o titulu)
Naše cena: 276 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
16.
Islám
Jaya Gopal  ·  Naše vojsko (2017)
NOVINKA  
Téměř encyklopedická kniha o islámu, jehož aspekty nezbytné pro jeho poznání a hodnocení v dějinách a současnosti objasňuje. Pomocí mnoha příkladů ukazuje existenci několika různých verzí Koránu, poukazuje na rozpory, gramatické a historické omyly... (více o titulu)
Naše cena: 419 Kč  (tedy ušetříte 16%) posíláme do 5 dní
17.
Jízda na tygrovi
Ole Nydahl  ·  Bílý deštník (2004)
Volné pokračování knihy Moje cesta k lamům. Téměř čtyři sta stran strhujícího vyprávění, včetně několika desítek dokumentárních fotografií, popisuje více než třicet let rozvoje buddhismu Diamantové cesty na Západě. Vzhledem... (více o titulu)
Naše cena: 364 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 11 dní
18.
Kniha radosti
Svět kolem nás se rychle proměňuje, jsme svědky tragédií celosvětového významu, katastrof, (nejen) osobních neštěstí, nemocí, smrti – lze vůbec v takovém světě, v takové době prožívat radostný život a nenechat strasti, aby nás pohltily? Ano... (více o titulu)
Naše cena: 331 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
19.
Dalajlamova kočka a síla meditace
David Michie  ·  Synergie (2016)
(1)
Začtěte se do kouzelného vyprávění moudré himálajské kočky a objevte sílu meditace. „Pokud jste někdy pochybovali, zda má vaše kočičí společnice nějaký vlastní vnitřní svět, tak se jen dívejte, co se děje, když usne a ztratí vědomou kontrolu nad svým fyzi (více o titulu)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
20.
Jak si ze své mysli udělat spojence
Sakyong Mipham  ·  Rybka Publishers (2016)
SKLADEM  
Je mysl naším nepřítelem, anebo spojencem? Co můžeme dělat pro to, abychom se stali pány vlastních myšlenek, místo abychom se jimi nechali ovládat? Autor knihy Sakyong Mipham objasňuje, že klíčem ke klidnému, vyrovnanému a smysluplnému... (více o titulu)
Naše cena: 174 Kč  (tedy ušetříte 30%) posíláme do 4 dníPro čtenáře je dobrá kniha nejlevnějším koníčkem, pro autora nejdražším. (Gabriel Laub)
Kávička