popis
Jiná náboženství

Knihy Náboženství, církev Jiná náboženství

V podkategorii Jiná náboženství se nachází 266 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Nej-kung kostní dřeně
Mantak Chia  ·  Fontána (2013)
Většina z nás je přesvědčena, že každodenní cvičení pomáhá oddalovat stárnutí. A přece jsme velmi často svědky toho, že lidé, jejichž těla jsou na pohled... (více o titulu)
Naše cena: 297 Kč  (tedy ušetříte 12%) posíláme do 4 dní
2.
Taoistický léčebný systém pěti prvků
Mantak Chia  ·  Fontána (2013)
Spojení pěti prvků představuje nezbytný první krok v taoistickém umění vnitřní alchymie... (více o titulu)
Naše cena: 302 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
3.
Tajná cvičení taoistických mnichů
CAD PRESS (2004)
Příručka vycházející z čínské tradice regulování životní energie čchi. Její obsah tvoří jednak univerzální cvičení, jednak techniky k odstranění konkrétních zdravotních potíží. Obsahuje řadu dietických doporučení... (více o titulu)
Naše cena: 276 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dní
4.
Tao a léčivá energie
Mantak Chia  ·  Pragma (2005)
(1)
V této dnes již klasické knize zasvěcuje Mistr Chia do systému taoistické jógy, tradiční metody fyzického a psychického rozvoje a duchovního růstu. Názorně popisuje cvičení k uvolňování a aktivaci vitální energie čchi... (více o titulu)
Naše cena: 171 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dní
5.
Moudrost emocí
Mantak Chia, Dena Saxer  ·  Fontána (2012)
Průkopnická kniha taoistických autorů odhaluje mocné starodávné nástroje, jejichž působením můžeme transformovat bolestné emoce, zdroj našich nemocí a neštěstí, ve štěstí a zdraví. (více o titulu)
Naše cena: 410 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
6.
Taoistická cesta omlazení
Mantak Chia  ·  Fontána (2012)
Západní pojetí masáží se v prvé řadě soustředí na práci se svaly. Praxe taoistické automasáže čchi se zaměřuje na práci s vnitřní energií – neboli čchi – pro posílení a omlazení smyslových orgánů a také vnitřních orgánů. Techniky této taoistické praxe... (více o titulu)
Naše cena: 274 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
7.
Úvahy o chasidismu
Martin Buber  ·  Vyšehrad (2015)
„,Byl jednou jeden blázen, kterého přezdívali Golem, tak byl pošetilý. Ráno při vstávání mu vždycky přišlo zatěžko ponacházet všechno svoje šatstvo, takže se večer, mysle neustále na to, často bál usnout. Jednoho večera si konečně dodal odvahy, vzal do ru (více o titulu)
Naše cena: 141 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dní
8.
Židé a slova
Amos Oz, Fania Oz-Salzbergerová  ·  Paseka (2015)
Proč jsou slova právě pro Židy tak důležitá? Izraelský prozaik Amos Oz a historička Fania Oz-Salzbergerová se pokoušejí zodpovědět tuto i řadu příbuzných otázek výpravou do historie židovského národa a nabízejí poutavý výklad kontinuity židovských dějin.. (více o titulu)
Naše cena: 256 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dní
9.
Židovské tradice a zvyky
Bedřich Nosek, Pavla Damohorská  ·  Karolinum (2016)
Otázka židovských tradic a zvyků představuje jednu z nejzajímavějších a také nejvíce různorodých oblastí judaistiky, neboť daná problematika zasahuje i do mnoha... (více o titulu)
Naše cena: 314 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 16 dní
10.
Židovské identity v Československu před 2. světovou válkou a po ní
Michaela Peroutková  ·  Libri (2016)
Kniha se zabývá životem židovské menšiny v českých zemích v období od vzniku samostatného Československa do 2. světové války a v poválečném období. Stěžejní část publikace tvoří záznam vzpomínek patnácti pamětníků židovsk (více o titulu)
Naše cena: 228 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
11.
Svaté dny židovského kalendáře
Marie Roubalova, Roman Kralik  ·  KUD Apokalipsa Ľubľana (2017)
SKLADEM  
Předkládaná publikace je rozdělena na pět základních částí, v nichž se kromě (1) úvodu, záměru autorů a metodologie, věnujeme (2) vymezení zá (více o titulu)
Naše cena: 316 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 2 dní
12.
Mesiášská idea v judaismu a další eseje o židovské spiritualitě
Gershom Scholem  ·  Malvern (2017)
Na formování pojetí mesiáše a vykoupení v judaismu se podle G. Scholema (1897–1982) podílely zejména restorativní a utopické proudy, které dále přetvářely staré... (více o titulu)
Naše cena: 418 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
13.
Příběh knihy Ester
Rav Jigal Ariel  ·  P3K (2017)
Kniha komentářů rav Jigala Ariela k biblické knize Ester. Publikace se skládá ze dvou hlavních části – česko-hebrejské bilingvy svitku Ester (v překladu rabína Karola E. Sidona) a komentáře rav Jigala Ariela.... (více o titulu)
Naše cena: 322 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dní
14.
Evangelium neznámého eséna
Zdeněk Krušina  ·  Eminent (2005)
Některé z citovaných Ježíšových výroků mohou být označeny za kontroverzní, když například vzbuzují dojem, že pojednávají o reinkarnaci nebo líčí naši planetu ve vzdálené budoucnosti. Přesto působí autenticky a dávají i možnost alternativních výkladů. (více o titulu)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
15.
Tao vůdce
John Heider  ·  CAD PRESS (1997)
Strategie úspěšného vůdce pro Nový věk (New Age) Autor, psycholog, profesor Školy psychiatrie při Menningerově nadaci a ředitel Školy lidského potenciálu v Mendocinu, zde předkládá nově adaptovanou verzi staročínského spisu Tao-te-ťing... (více o titulu)
Naše cena: 193 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dní
16.
Taoismus
Eva Wong  ·  Pragma (2008)
(2)
Podrobný úvod do dějin čínské duchovní tradice a filozofie. Tento průvodce duchovní krajinou taoismu vás nejen uvede do důležitých událostí v životě taoismu, seznámí s mudrci, kteří sepsali taoistické texty, a různými školami taoistického myšlení... (více o titulu)
Naše cena: 188 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
17.
Malá encyklopedie taoismu
Vladimír Ando  ·  Libri (2010)
(1)
Kniha zahrnuje několik set výkladových hesel vzájemně provázaných odkazy a pokrývajících všechny oblasti filozofie a náboženství taoismu (včetně lidových představ a magických praktik navazujících na Knihu proměn), životopisy významných taoistů... (více o titulu)
Naše cena: 361 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
18.
Židovská teologie a holocaust
Alžběta Turková  ·  Karolinum (2012)
Obsahem knihy Židovská teologie a holocaust je přehled poholocaustové teologie judaismu. Tato kniha je členěna na dvě části. V první části se čtenář seznámí s jednotlivými možnými teologickými modely holocaustu, které ospravedlňují, ... (více o titulu)
Naše cena: 162 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dní
19.
Ze skály med
Lawrence Kushner  ·  Volvox Globator (2013)
(1)
Kniha, jejíž název je inspirován závěrečným veršem 81. žalmu, seznamuje čtenáře srozumitelnou formou se židovským mysticismem a na konkrétních příkladech dokládá, jak jej lze aplikovat i v každodenním životě... (více o titulu)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
20.
Nebýt Golema
Benjamin Kuras  ·  Eminent (2013)
(1)
Nebýt Golema studuje spisy pražského rabína Jehudy Löwa a vnímá ho jako renesančního filosofa spíš než legendárního mága. V jeho kabalisticky formulovaných (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
Knihy mají své osudy a své životy. A hynou nezájmem čtenářů. Nikdo by nevyslovil pochybnosti o Odysseji, ale jen málokdo ji ještě čte. (Miroslav Horníček)
Kávička