Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

Odborná a naučná literaturaMedicínaHistorie a osobnosti medicíny

Momentálně se v této nabídce nachází 104 titulů

1.
Gill Devies  ·  Computer Press (2013)
NA SKLADĚ (1)
Kniha Dějiny lékařství předkládá nekonečně složitou skládačku historie lékařství zahrnující časovou posloupnost, biologickou evoluci, smrtelné pandemie, společenské změny velkého dosahu a také role, které sehráli pionýři lékařské vědy... (více o knize)
Naše cena: 561 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 2 dnů
2.
Karel Černý  ·  Karolinum (2014)
Mor, který přišel ve 40. letech 14. století, předznamenal dlouhé období periodicky se vracejících smrtících epidemií. Nebezpečí se nevyhýbalo nikomu, „černá smrt“ pravidelně... (více o knize)
Naše cena: 418 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dnů
3.
Nikola Tesla  ·  Dialog (2013)
Geniální vynálezce Nikola Tesla (1856–1943) experimentoval naprosto mimořádným způsobem také v oblasti medicínské techniky. Vysokofrekvenční elektřinu využíval například k takzvané elektroterapii. Jasnozřivě předpověděl, že tato energie způsobí... (více o knize)
Naše cena: 227 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dnů
4.
Eduard Wondrák  ·  Triton (1999)
Kniha mapuje historii a dopady morových epidemií v českých zemích... (více o knize)
Naše cena: 78 Kč posíláme do 9 dnů
5.
Nathan Belofsky  ·  Jota (2016)
(1)
Kniha Podivná medicína nabízí pronikavý pohled na lékařskou praxi v průběhu historie. Upozorňuje na pochybné myšlenky, bizarně prováděná ošetření a na nejhrubší myslitelné chyby, jichž se lékaři dopouštěli. Kniha popisuje aplikaci chybných vědeckých... (více o knize)
Naše cena: 255 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dnů
6.
Stanislav Popelka  ·  Mladá fronta (2014)
Bohatě ilustrovaná publikace přehledně informuje o nejčastějších onemocněních a deformitách nohy a hlezna včetně postižení revmatických a infekčních. V úvodu čtenář nalezne... (více o knize)
Naše cena: 561 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dnů
7.
Antonín Doležal  ·  Maxdorf (2009)
(1)
Sto veselých příběhů o lékařích, lékařkách, zdravotních sestrách a pacientech. Stejně jako u Boccaccia je v knize 100 příběhů, narozdíl od něj však jde o příběhy skutečné, pouze jména jsou někde pozměněna... (více o knize)
Naše cena: 375 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dnů
8.
Galén (2007)
Šestý svazek úspěšného souboru rozhovorů vycházejících pod názvem Křeslo pro Fausta pokračuje v tradici besed s předními osobnostmi a přáteli 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze, které se konají už od roku 2000 v prostorách Faustova domu... (více o knize)
Naše cena: 199 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
9.
Eugen Strouhal a a kolektiv autorů/autorek  ·  Academia (2017)
Svazek navazuje na první díl Lékařství starých Egypťanů, věnovaný chirurgii, ženské a dětské medicíně. Nyní se autoři zaměřují na vnitřní lékařství. Kniha obsahuje první české překlady staroegyptských textů, jež se týkají vnitřního lékařství... (více o knize)
PŘIPRAVUJEME
Titul by měl vyjít 30.11.2017
10.
Svatopluk Káš  ·  Triton (2006)
Mezi českými lékaři nalezneme velké množství spisovatelů. V této knize jsou zastoupeni prozaikové i básníci, dramatici, autoři historických studií, filosofických prací i memoárů. Jsou tu profesoři lékařských fakult, tedy... (více o knize)
Naše cena: 249 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dnů
11.
Jitka Procházková  ·  Galén (2006)
Prof. MUDr. Jaroslav Procházka, DrSc., český chirurg, profesor Univerzity Karlovy, byl významnou osobností československé medicíny, oblíbeným učitelem a citlivým lékařem. Žil v do­bě převratných objevů v medicíně a svou prací od 30. (více o knize)
Naše cena: 439 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dnů
12.
Martin Riedel  ·  Galén (2009)
Mimořádná monografie, která nemá ve světovém písemnictví obdobu, popisuje dva a půl tisíce let historie kardiologie a snaží se zařadit její specifický vývoj do kontextu přírodních věd všeobecně i do rámce dané doby, společnosti a světonázorů... (více o knize)
Naše cena: 1 425 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dnů
13.
Philipp Vandenberg  ·  Reneco (2011)
Ovlivnili běh dějin, a přesto nevstoupili do letopisů: osobní lékaři králů, diktátorů, prezidentů a mocných světa. Až dosud se ví velmi málo o tom, nakolik, jak často a jak významně ovlivňovali dění... (více o knize)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
14.
Michal Semrád, Milan Krajíček a Pavel Šebesta  ·  Karolinum (2015)
The history of surgical approaches to many diseases spans several centuries. However, the last century, and particularly its second half, witnessed an establishment of specialized surgical fields, such as urology surgery, neurosurgery and thoracic.... (více o knize)
Naše cena: 333 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dnů
15.
Jan Šváb  ·  Univerzita Karlova v Praze (2016)
NA SKLADĚ
Předkládaná kniha je dílem více než 50 autorů, převážně chirurgů, kteří popsali historii svých pracovišť. Vychází z tradičního zájmu, který chirurgové věnují historii svého oboru. Zakladatelským dílem byly v tomto směru... (více o knize)
Naše cena: 543 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 2 dnů
16.
Pavel Pafko  ·  Paseka (2012)
NA SKLADĚ
Profesor Pavel Pafko vypráví o svém osobním i profesním životě s úsměvem a nadhledem. Na otázky o vážných tématech, na něž přijde řeč, odpovídá v krátkých rozhovorech zpříma a bez vytáček... (více o knize)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 2 dnů
17.
Jozef Rovenský a a kolektiv autorů/autorek  ·  Slovak Academic Press (2016)
Z histórie pôsobenia Ruských a Ukrajinských lekárov v Čechách a na Slovensku... (více o knize)
Naše cena: 276 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dnů
18.
Petr Čermák  ·  Imagination of People (2005)
Ač knihkupectví nabízejí portréty nejrůznějších osobností, biografie lékařů patří k vzácným. Zvláště pokud jde o lékaře žijícího a českého. Takovým je nyní portrét zcela výjimečné, rozporuplné a kontroverzní osobnosti... (více o knize)
Naše cena: 85 Kč obvykle posíláme do 16 dnů
19.
Antonín Doležal  ·  Karolinum (2017)
Anatomické poznatky se tvoří již přes 2000 let, publikace se zabývá antickými počátky oboru, sleduje klíčové osobnosti působící v Egyptě, Řecku a Římě. Zachované anatomické dílo geniálního Galéna založené na poznatcích u zví (více o knize)
Naše cena: 273 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 18 dnů
20.
Vratislav Schreiber  ·  Galén (2010)
Profesor MUDr. Vratislav Schreiber, DrSc. (* 1924) vybral pro své literární zamyšlení vskutku skromný název - Útržky paměti. Ve skutečnosti je to pestrý kaleidoskop vzpomínek a zážitků, které mapují celý jeho životaběh ... (více o knize)
Naše cena: 209 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 6 dnů

Zúžení výběru

Oddělení
Autoři
Více Méně
Formát
Více Méně
Jazyk
Sklad
Barva obálky

RSS novinky z této kategorie
Knihy jsou pro lidi tím, čím jsou pro ptáky křídla. (John Ruskin)
Kávička