popis
Fyzioterapie

Knihy Medicína a zdraví Fyzioterapie

V podkategorii Fyzioterapie se nachází 116 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Léčení Dornovou metodou
Dieter Dorn  ·  Poznání (2014)
(2)
V této knize je podrobně vysvětlena teorie a především praxe jemné a šetrné terapie - Dornovy metody. Krok za krokem nám autoři ukazují, jak lze šetrně ošetřit páteř i jednotlivé obratle, co může pacient udělat sám pro sebe jak v léčbě, tak i v... (více o titulu)
Naše cena: 174 Kč  (tedy ušetříte 12%) posíláme do 10 dní
2.
Obecná kineziologie
Ivan Dylevský  ·  Grada (2007)
Tato zcela nově pojatá učebnice známého pedagoga, odborníka a autora plně odpovídá modernímu pojetí oboru. Barevná kniha je bohatě ilustrována originálními barevnými i černobílými kresbami... (více o titulu)
Naše cena: 613 Kč  (tedy ušetříte 12%) obvykle posíláme do 20 dní
3.
Respirační fyzioterapie a plicní rehabilitace
Libuše Smolíková  ·  Národní centrum ošetrovatelství (NCO NZO) (2010)
Publikace se zabývá problematikou plicní rehabilitace a respirační fyzioterapie v celé její šíři. Úvodní kapitola se věnuje historii a definici plicní rehabilitace, jejímu ekonomickému efektu, složení rehabilitačního týmu, výběru nemocných... (více o titulu)
Naše cena: 716 Kč obvykle posíláme do 18 dní
4.
Speciální kineziologie
Ivan Dylevský  ·  Grada (2009)
Speciální kineziologie je základem pro studium speciálních disciplín rehabilitačního lékařství, fyzioterapie, ortopedie a dalších medicínských oborů zabývajících se pohybem lidského těla. Je určena nejen studentům rehabilitace, fyzioterapie... (více o titulu)
Naše cena: 667 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
5.
Joga proti bolestem v zadech
Kniha Jóga proti bolestem v zádech je praktickým průvodcem pro každého, kdo touží po zdraví a harmonii. Tělesná, dechová a relaxační cvičení vedou přirozenou cestou k dosažení vnitřní tělesné i psychické rovnováhy, odstranění... (více o titulu)
Naše cena: 297 Kč  (tedy ušetříte 15%) posíláme do 5 dní
6.
Cvičení a terapie pro děti s autismem,
Eva Vingrálková  ·  Fontána (2016)
Tuto knihu, která je zároveň cvičebním manuálem, napsala autorka pro rodiče s dětmi s autismem, Aspergerovým syndromem, ADD, ADHD, poruchou smyslového zpracování a jinými poruchami... (více o titulu)
Naše cena: 245 Kč  (tedy ušetříte 28%) posíláme do 5 dní
7.
Kineziologie
Ann Holdway  ·  Pragma (2007)
Kineziologie představuje přírodní, holistický léčebný systém, který kombinuje moderní západní techniky se starou čínskou medicínou. Používá testování svalů k odhalení fyzické, emocionální a chemické nerovnováhy. (více o titulu)
Naše cena: 93 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
8.
Speciální fyzioterapeutické koncepty a metody I
Dagmar Pavlů  ·  Akademické nakladatelství CERM (2003)
Ucelený přehled speciálních fyzioterapeutických konceptů a metod přináší základní informace o jejich vzniku, původcích, podstatě, hlavních principech, terapeutických elementech,... (více o titulu)
Naše cena: 354 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 10 dní
9.
Mobilizace periferních kloubů
Simona Hájková  ·  CVUT Praha (2014)
Názorný studijní materiál pro studenty oboru Fyzioterapie s diagnostikou funkčních blokád kloubů končetin jako součástí vyšetřovacích postupů. Funkční poruchy... (více o titulu)
Naše cena: 335 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
10.
Rehabilitace
Alena Kačinetzová  ·  Triton (2010)
Rehabilitační sborník je souhrnem textů s tematikou rehabilitační a fyzikální medicíny. Kniha slouží jako stručný přehled základních informací z rehabilitační medicíny, která se věnuje pacientům téměř všech ostatních specializací... (více o titulu)
Naše cena: 370 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 18 dní
11.
Speciální fyzioterapeutické koncepty a metody I
Dagmar Pavlů  ·  Akademické nakladatelství CERM (2009)
Ucelený přehled speciálních fyzioterapeutických konceptů a metod přináší základní informace o jejich vzniku, původcích, podstatě, hlavních principech, terapeutických... (více o titulu)
Naše cena: 385 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
12.
Léčba výhřezu meziobratlového disku bez operace
Spirální stabilizace páteře je originální metoda jak léčit poruchy páteře, ale hlavně jak jim předcházet dostatečnou regenerací. Kniha je určena pro profesionály kteří léčí pacienty s touto diagnózou, ale i pro pacienty přímo. Obsahuje: příčiny... (více o titulu)
Naše cena: 376 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
13.
Základy klinické rehabilitace
Pavel Kolář, Miloš Máček  ·  Galén (2016)
Moderní učebnice Základy klinické rehabilitace přináší studentům lékařských fakult soubor základních poznatků z oboru rehabilitace, které jsou nezbytné pro... (více o titulu)
Naše cena: 489 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 10 dní
14.
Dornova metoda jemná cesta ke středu
Gamal Raslan  ·  Poznání (2014)
(1)
Dornova metoda je jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby, obratle i brány energie bezpečně a přesně uváděny do původních správných poloh. Děje se to... (více o titulu)
Naše cena: 228 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
15.
Základy hipoterapie
Kůň jako základní terapeutický prostředek, hipoterapie jako léčebná a rehabilitační metoda. Podmínky poskytování hipoterapie v ČR pro terapeuty. Výběr vhodného... (více o titulu)
Naše cena: 533 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
16.
Svalové funkční testy
Vladimír Janda a kolektiv  ·  Grada (2004)
(1)
Svalový test jako analytická metoda, zaměřená k určení síly jednotlivých svalových skupin, umožňuje vyvozovat hodnotné klinické závěry. Dílo je vyčerpávající, přitom přehledné a srozumitelné, proto je kniha stále žádána... (více o titulu)
Naše cena: 479 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
17.
Základní kniha Kineziologie
Kim da Silva, Do-Ri Ridl  ·  Dobra&FONTÁNA (2009)
Skutečnost, že cvičení má zvláštní účinky na tělo i ducha, a tím vnáší do života jiný rozměr, věděli už ve staré Číně, Indii i Řecku. Ještě ve středověku patřila zvláštní i tajná cvičení a tréninkové metody k základním rytířským ctnostem... (více o titulu)
Naše cena: 274 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 10 dní
18.
Fyzikální terapie
Jiří Poděbradský  ·  Grada (2009)
Autorský tým (lékař a fyzioterapeut) moderním způsobem zpracoval tematiku, která na našem trhu delší dobu chyběla... (více o titulu)
Naše cena: 503 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
19.
Plynové injekce
Metoda léčení pomocí plynových injekcí si v posledních letech stále více dobývá svůj prostor v komplexu fyzioterapeutických a lázeňských léčebných postupů - stále více pracovišť využívá insulfovaného lázeňského plynu (CO2), který přináší úlevu... (více o titulu)
Naše cena: 98 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
20.
Držení těla
(1)
Kulatá záda, ploché nohy nebo nadměrné prohnutí v kříži: co již jednou začalo v podobě nesprávného návyku, se mnohdy časem stává bolestivým problémem. Nedosti na tom, že v důsledku špatného držení těla vypadáme starší a méně atraktivní... (více o titulu)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
Kniha má schopnost dokazovat mi o člověku to, co nevidím, co o něm nevím. (Maxim Gorkij)
Kávička