popis
Fyzioterapie

Knihy Medicína a zdraví Fyzioterapie

V podkategorii Fyzioterapie se nachází 130 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Mobilizační techniky v oblasti páteře
Předkládaná publikace vznikla z potřeby usnadnit praktickou výuku manuálních technik a mobilizací, které jsou nedílnou součástí vědomostí a dovedností jak při... (více o titulu)
Naše cena: 391 Kč  (tedy ušetříte 12%) obvykle posíláme do 18 dní
2.
Zdravá záda - Spirální stabilizace páteře
Hlavní téma knihy je práce svalů v době pohybu. Autoři se věnují spirální stabilizaci - prevenci a léčbě bolestí zad metodou SM-systém. Jedná se o orginální metodu funkční stabilizace a mobilizaci páteře.. (více o titulu)
Naše cena: 855 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
3.
Kineziologie
Ann Holdway  ·  Pragma (2007)
Kineziologie představuje přírodní, holistický léčebný systém, který kombinuje moderní západní techniky se starou čínskou medicínou. Používá testování svalů k odhalení fyzické, emocionální a chemické nerovnováhy. (více o titulu)
Naše cena: 93 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
4.
Dornova metoda jemná cesta ke středu
Gamal Raslan  ·  Poznání (2014)
(1)
Dornova metoda je jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby, obratle i brány energie bezpečně a přesně uváděny do původních správných poloh. Děje se to... (více o titulu)
Naše cena: 228 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
5.
Rehabilitace po náhlé cévní mozkové příhodě
Marcela Lippertová-Grünerová  ·  Galén (2016)
Následky cévní mozkové příhody jsou velmi různorodé a vyžadují intenzivní neurologickou rehabilitaci, která by měla začít již během akutní fáze onemocnění. Pokud to stav pacienta dovolí... (více o titulu)
Naše cena: 333 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
6.
Funkční diagnostika pohybového aparátu
Miroslav Tichý  ·  Triton (2017)
Předkládaná publikace Funkční diagnostika pohybového aparátu je dílem anatoma, který později nastoupil dráhu vysokoškolského pedagoga v oboru fyzioterapie, a rehabilitačního lékaře. Tato kombinace vzdělání a odborného zaměření... (více o titulu)
Naše cena: 167 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
7.
Základní kniha Kineziologie
Kim da Silva, Do-Ri Ridl  ·  Dobra&FONTÁNA (2009)
SKLADEM  
Skutečnost, že cvičení má zvláštní účinky na tělo i ducha, a tím vnáší do života jiný rozměr, věděli už ve staré Číně, Indii i Řecku. Ještě ve středověku patřila zvláštní i tajná cvičení a tréninkové metody k základním rytířským ctnostem... (více o titulu)
Naše cena: 274 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 2 dní
8.
Mobilizace periferních kloubů
Simona Hájková  ·  CVUT Praha (2014)
Názorný studijní materiál pro studenty oboru Fyzioterapie s diagnostikou funkčních blokád kloubů končetin jako součástí vyšetřovacích postupů. Funkční poruchy... (více o titulu)
Naše cena: 335 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
9.
Léčba výhřezu meziobratlového disku bez operace
(1)
Spirální stabilizace páteře je originální metoda jak léčit poruchy páteře, ale hlavně jak jim předcházet dostatečnou regenerací. Kniha je určena pro profesionály kteří léčí pacienty s touto diagnózou, ale i pro pacienty přímo. Obsahuje: příčiny... (více o titulu)
Naše cena: 376 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
10.
Speciální kineziologie
Ivan Dylevský  ·  Grada (2009)
Speciální kineziologie je základem pro studium speciálních disciplín rehabilitačního lékařství, fyzioterapie, ortopedie a dalších medicínských oborů zabývajících se pohybem lidského těla. Je určena nejen studentům rehabilitace, fyzioterapie... (více o titulu)
Naše cena: 667 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dní
11.
Respirační fyzioterapie a plicní rehabilitace
Libuše Smolíková  ·  Národní centrum ošetrovatelství (NCO NZO) (2010)
Publikace se zabývá problematikou plicní rehabilitace a respirační fyzioterapie v celé její šíři. Úvodní kapitola se věnuje historii a definici plicní rehabilitace, jejímu ekonomickému efektu, složení rehabilitačního týmu, výběru nemocných... (více o titulu)
Naše cena: 716 Kč obvykle posíláme do 18 dní
12.
Vyšetřovací metody hybného systému
Eva Haladová, Ludmila Nechvátalová  ·  Národní centrum ošetrovatelství (NCO NZO) (2010)
Vyšetřovací metody představují objektivní hodnocení v práci fyzioterapeuta. Tento učební text má sloužit studentům v rychlé orientaci a objektivizaci... (více o titulu)
Naše cena: 316 Kč obvykle posíláme do 18 dní
13.
Cvičení a terapie pro děti s autismem,
Eva Vingrálková  ·  Fontána (2016)
Tuto knihu, která je zároveň cvičebním manuálem, napsala autorka pro rodiče s dětmi s autismem, Aspergerovým syndromem, ADD, ADHD, poruchou smyslového zpracování a jinými poruchami... (více o titulu)
Naše cena: 245 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
14.
Endoprotéza kolenního kloubu
Průvodce obdobím operace, rehabilitací a dalším životem. (více o titulu)
Naše cena: 123 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
15.
Zdravá záda
Peter Schwind  ·  FONTÁNA ESOTERA (2002)
Zdravá záda jsou symptomem zdraví a vitality. Existuje celá řada metod, jak úspěšně či méně úspěšně vracet páteři pružnost a flexibilitu, obvykle formou aktivního pohybového cvičení. Nová metoda práce s tělem, tzv. rolfing, nabízí zcela nový pohled na... (více o titulu)
Naše cena: 226 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
16.
Extenzory ruky
Václav Smrčka  ·  Národní centrum ošetrovatelství (NCO NZO) (1998)
(1)
Monografie je určena lékařům, ortopédům, revmatologům a rehabilitačním pracovníkům. Ve svých dvou částech se zabývá rekonstrukčními operacemi na extenzorových šlachách, v části rehabilitační se je předkládána klasická léčba na statických dlahách... (více o titulu)
Naše cena: 201 Kč obvykle posíláme do 18 dní
17.
Aplikovaná kineziologie
Robert Frost  ·  Fontána (2013)
Metóda, pri ktorej sa používajú svalové testy na odhalenie hlbších príčin problémov a ciest vedúcich k ich odstráneniu. Kniha podrobne popisuje 33 takýchto testov aj presné návody na nápravu. ČB sprievodné ilustrácie. Ďalej tu nájdete prehľad histórie.. (více o titulu)
Naše cena: 359 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
18.
Jednoduchá terapie páteře
Jeffrey Maitland  ·  Fontána (2014)
„Seznamujeme se s tvárností těla s flexibilní a jemnou tělesnou odezvou.“ Naším cílem coby somatických terapeutů není přimět klienty, aby se vyrovnali nějakému vnějšímu standardu, který na ně pomocí prostředků somatických ideálů a formalistických... (více o titulu)
Naše cena: 312 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
19.
Vyšetřovací metody v ortopedii
Zbyněk Rozkydal, Richard Chaloupka  ·  Masarykova univerzita (2012)
Učební text je určen pro studenty medicíny a pro studenty bakalářského směru fyzioterapie. Popisuje způsob získávání anamnestických údajů od nemocného, způsob klinického vyšetřování – aspexe, palpace, perkuse, auskultace, měření délky končetin a funkční.. (více o titulu)
Naše cena: 69 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dní
20.
Speciální fyzioterapeutické koncepty a metody I
Dagmar Pavlů  ·  Akademické nakladatelství CERM (2009)
Ucelený přehled speciálních fyzioterapeutických konceptů a metod přináší základní informace o jejich vzniku, původcích, podstatě, hlavních principech, terapeutických... (více o titulu)
Naše cena: 385 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
Vlastní univerzitou našeho života je sbírka knih. (Thomas Carlyle)
Kávička