popis
Lidová medicína

Knihy Medicína a zdraví Alternativní a populární medicína Lidová medicína

V podkategorii Lidová medicína se nachází 590 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Byliny z Boží zahrady
Maria Treben  ·  Eminent (2009)
TOP #68  
Kniha, kterou držíte v rukou, je obsáhlé, cenné a systematické dílo, v kontextu jejích knih doslova stěžejní. Sama autorka o něm řekla velmi stručně: "Všechno co vím, stojí v této knize"... (více o titulu)
Naše cena: 263 Kč  (tedy ušetříte 12%) posíláme do 4 dní
2.
Nová miniencyklopedie přírodní léčby
Igor Bukovský  ·  Bookmedia (2015)
Nová miniencyklopedie přírodní léčby, jejím autorem je známý specialista na výživu Igor Bukovský, je plná užitečných a aktuálních informací. Je to kniha, kterou potřebujete mít doma při ruce, protože po ní často sáhnete... (více o titulu)
Naše cena: 131 Kč  (tedy ušetříte 12%) posíláme do 4 dní
3.
Receptář pátera F. Ferdy
Eko-konzult (2013)
Kniha seznamuje s léčebnými recepty známého léčitele Františka Ferdy. Věnuje se jeho léčivým přípravkům, čajům a obkladů, bylinným koupelím, vlhké inhalaci, čerpání bioenergie ze stromů. Zabývá se také doporučenou životosprávou a stravování. (více o titulu)
Naše cena: 97 Kč  (tedy ušetříte 12%) posíláme do 4 dní
4.
Svět přírodních antibiotik
Josef Jonáš, Jiří Kuchař  ·  Eminent (2014)
Rostlinná antibiotika, která se v přírodní medicíně používají už od starověku, velmi často působí současně proti virům, bakteriím i plísním a disponují komplexními mechanismy, jež znemožňují vznik rezistencí. Navíc celkově posilují imunitu, což je... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
5.
Jsem součástí lesa
Wolf-Dieter Storl  ·  Kořeny (2016)
Wolf-Dieter Storl, známý svým blízkým, hlubokým a inspirativním vztahem k přírodě, živě a poutavě vypráví o svém životě - útlém dětství v poválečném Německu, emigraci do Ameriky, studiu a akademické kariéře. Tu mění za... (více o titulu)
Naše cena: 340 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
6.
Zdraví z boží lékárny
Maria Treben  ·  Dona (2014)
(1)
Čtvrté vydání velmi úspěšné publikace, ve které autorka popisuje přitažlivou formou zkušenosti s léčivými účinkyběžných bylin a seznamuje s... (více o titulu)
Naše cena: 161 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
7.
Šance pro oči
Meir Schneider  ·  Elfa (2013)
(4)
Autor Meir Schneider předkládá veřejnosti vlastní zkušenost s nabytím zraku speciálními cviky. Narodil se jako nevidomý a po létech hledání a zkoušení vyvinul speciální techniky... (více o titulu)
Naše cena: 369 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
8.
Cesta ke zdraví
Michail Tombak  ·  Beskydy (2013)
SKLADEM  (2)
Ve třetí knize ruského autora Michaila Tombaka Cesta ke zdraví nenajdete žádné příkazy nebo zákazy. Cestu ke zdraví si můžete pomoci této knihy najít dřív nebo později... (více o titulu)
Naše cena: 308 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 2 dní
9.
Konopí
Konopí  
Michal Ruman  ·  Malý princ (2014)
Konopí je bylina léčivá i užitková. O jejím nezměrném léčebném potenciálu se dozvídáme již z nejstarších dochovaných lékopisů. I z mnoha dalších písemných dokladů a archeologických nálezů je zřejmé, že lidé ji objevovali... (více o titulu)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
10.
Stopové prvky a kovy života v přírodě
Jiří Janča  ·  Eminent (1993)
(2)
Průkopnická kniha našeho předního znalce alternativní medicíny se zabývá obsahem stopových prvků a tzv. kovů života v rostlinách, přírodě a lidském těle. V praktické části přináší jednoduchý návod, jak zjistit a zlepšit jejich eventuální nedostatek. (více o titulu)
Naše cena: 113 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dní
11.
Herbář léčivých rostlin (2)
Jiří Janča, Josef A. Zentrich  ·  Eminent (2008)
Nejucelenější herbářové dílo v historii českých zemí s ilustracemi Magdaleny Martínkové přináší v této části byliny zařazené pod písmeny E až K... (více o titulu)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
12.
Herbář léčivých rostlin (3)
Jiří Janča, Josef A. Zentrich  ·  Eminent (2002)
Třetí část nejucelenějšího herbářového díla v historii českých zemí přináší byliny zařazené pod písmeny L až P. Barevné ilustrace Magdalena Martínková. (více o titulu)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
13.
Je možné žít 150 let?
Michail Tombak  ·  Beskydy (2011)
(8)
Profesor dr hab. (biochemik) Michail Tombak patří do světové elity významných specialistů přírodních léčitelských metod. Je autorem bestsellerů věnovaných zdravému, aktivnímu a dlouhému životu. Své úvahy opírající se o výzkumy... (více o titulu)
Naše cena: 226 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
14.
Bylinková lékárna
Ottovo nakladatelství (2011)
(1)
Kniha Bylinková lékárna patří do edice Babiččin receptář. Tato edice představuje život našich předků spojený s bylinkami, znovuobjevené i novější recepty a návody na jejich využití v současnosti... (více o titulu)
Naše cena: 75 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
15.
Léčivé rostliny
Melanie Wenzel  ·  Grada (2014)
Stále více lidí věří v sílu léčivých rostlin a pro běžná onemocnění chce jejich účinky využít. V této knize najdete více než 60 návodů - popsaných a nafocených krok za krokem - k domácí výrobě kapek, sirupů, čajů, krémů, koupelové soli, ochuceného medu... (více o titulu)
Naše cena: 427 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dní
16.
Konopí pro zdraví
Chris Conrad  ·  Pragma (2001)
Fakta o léčivých účincích marihuany (více o titulu)
Naše cena: 171 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dní
17.
Jak nám mohou pomoci drahé kameny
Antonín Hrbek  ·  Poznání (2007)
(3)
Kniha je zaměřena přímo na uživatele kamenů a jejím cílem je ukázat, jak mohou drahé kameny skutečně pomoci, jaké jsou jejich silné i slabé stránky a na co je třeba dávat pozor… (více o titulu)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 30%) posíláme do 4 dní
18.
Marihuana zakázaná medicína
Lester Grinspoon, James B. Bakalar  ·  CAD PRESS (1996)
(1)
Velmi důležitá a zajímavá kniha zaobírající se seriózně - na rozdíl od mnoha pochybných brožur na stejné téma - léčebným využitím konopí v historii i současnosti, včetně léčení epilepsie, depresí a rakoviny... (více o titulu)
Naše cena: 276 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
19.
Zázrak jménem propolis
G. Z. Minedžajan, J. Richter  ·  Eko-konzult (2000)
Tématem této publikace je včelí tmel, dluž neboli propolis, který včely používají na spárování úlů, historie jeho používání, nesčetné možnosti jeho užití v léčbě nemocí, příprava propolisu a léčba dalšími včelími produkty... (více o titulu)
Naše cena: 114 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
20.
Ananas
Barbara Simonsohn  ·  Fontána (2010)
Kniha popisuje pozitivní účinky ananasu na zdraví. V moderní přírodní medicíně je již déle známo, že ananasový enzym bromelain rozpuští dokonce i rakovinové buňky a může zabránit tvorbě metastáz... (více o titulu)
Naše cena: 188 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
Pospěšte, abyste přečetli nejlepší knihy. Není jich mnoho a může se státi, že váš život uplyne, než-li je přečtete. (Henry David Thoreau)
Kávička