Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

HistorieVálečné dějinyDruhá světová válkaDruhá světová válka v Čechách, na Moravě a Slezsku

Momentálně se v této nabídce nachází 92 titulů

1.
Milan Kopecký a Petr Sehnálek  ·  Magnet Press (2017)
NA SKLADĚ
Monografie z pera autorské dvojice Milan Kopecký a Petr Sehnálek seznamuje čtenáře s bližšími podrobnostmi o bojích 1. československého armádního sboru v SSSR na území Moravy... (více o knize)
Naše cena: 548 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
2.
Stanislav Motl  ·  Rybka Publishers (2015)
Rok 1938. Krvavým podzimem znělo rekviem za poslední ostrůvek demokracie ve střední Evropě. V českém a moravském pohraničí vzplál oheň války. Války o to ničivější, že proti sobě stáli Čechoslováci. Na jedné straně statisíce německých... (více o knize)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
3.
kolektiv autorů/autorek  ·  Víkend (2017)
Šumava - pohoří oddělující Čechy od Bavorska a tvořící přirozenou hranici mezi oběma zeměmi patřilo a patří k nejkrásnějším a turisticky nejpřitažlivějším, zejména po tom, co zmizela spolu se... (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
4.
Jiří Padevět  ·  Academia (2017)
NA SKLADĚ
Neobvykle koncipovaná kniha sestavená ze zpráv dobového tisku, policejních vyhlášek, výslechových protokolů gestapa a krátkých prozaických útvarů se touto kombinací snaží čtenáři přiblížit atmosféru protektorátu Čechy... (více o knize)
Naše cena: 233 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
5.
Jiří Padevět a Pavel Šmejkal  ·  Academia (2016)
Kniha provede zájemce po místech spojených s aktivitou výsadku Anthropoid, jehož příslušníci uskutečnili útok na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Navštívíme místo seskoku, byty podporovatelů parašutistů i místo samotného útoku... (více o knize)
Naše cena: 280 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
6.
Tomáš Svoboda a a kolektiv autorů/autorek  ·  Mladá fronta (2011)
(2)
Kniha, která vychází z rozsáhlého archivního výzkumu i z průzkumu více než 7 tisíc dochovaných pevnůstek, nejdříve uvede čtenáře do období vzniku prvních představ o opevňování Československa a následně podrobně vysvětlí výstavbu... (více o knize)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
7.
Jiří Padevět  ·  Academia (2017)
Publikace provede čtenáře po místech spojených s legendární odbojovou organizací Tři králové. Navštíví místa, na kterých připravovali výbušniny a ilegálně vysílali Josef Mašín, Václav Morávek a Josef Balabán, ale také... (více o knize)
Naše cena: 214 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
8.
Jaroslav Čvančara  ·  Centrum české historie (2016)
(1)
Kniha bude věnována 75. výročí seskoku skupiny Anthropoid na území protektorátu Čechy a Morava a uskutečnění nejvýznamnějšího odbojového činu druhé světové války – atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda... (více o knize)
Naše cena: 470 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 10 dnů
9.
Lester Grau a Michael Gress  ·  Grada (2016)
Bojový manuál Rudé armády pro záškodnický boj s nacisty. Od partyzánů, mužů i žen, se očekávalo, že budou hodně soběstační a že si budou schopni poradit v každé situaci. V tom jim tato příručka strašně pomohla. Není divu - vybavena je samými... (více o knize)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dnů
10.
Pavel Kosatík a Marek Rubec  ·  Mladá fronta (2014)
Spisovatel Pavel Kosat ík připravil pro Českou televizi devět scénářů seriálu s názvem České století, ve kterém jsou představeny klíčové události českých dějin z let 1918 až 1992. Zatímco na obrazovku toto originální dílo převádí režisér Robert Sedláček.. (více o knize)
Naše cena: 256 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
11.
Jiří Padevět  ·  Academia (2015)
Publikace přináší ve členění podle krajů ČR formou místopisných hesel informace o násilnostech nacistické branné moci páchaných na civilním obyvatelstvu mimo bojové situace a mimo místa k represím přímo určená... (více o knize)
Naše cena: 565 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 20 dnů
12.
František Emmert  ·  Mladá fronta (2015)
Poutavá a graficky nadstandardně výpravná publikace přehledně mapuje historii československého odboje v letech 1939 až 1945. Nevšední formou přibližuje čtenáři organizaci a činnost domácího odboje včetně dramatických okamžiků heydrichiády... (více o knize)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 10 dnů
13.
Václav Junek  ·  Olympia (2015)
Kniha Celé to hnízdo musí hořet! je o nevyhnutelném konci celé předchozí koexistence Čechů s Němci – respektive o jejím skutečném finále v květnu roku 1945, které se přirozeně stalo fantómem za každého pozdějšího režimu u nás... (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
14.
Alfons Adam  ·  G plus G (2016)
Na 38 pobočných koncentračních táborů postupně vzniklo na území dnešní ČR během druhé světové války. Spadaly pod koncentrační tábory: Flossenbürg, Gross-Rosen a Osvětim a pracovali v nich vězňové z mnoha států Evropy... (více o knize)
Naše cena: 414 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
15.
Kateřina Horáčková  ·  Univerzita Pardubice (2016)
NA SKLADĚ
Čtivá kniha Kateřiny Horáčkové a jejích spoluautorů je cenným zdrojem informací nejen pro studenty středních a vysokých škol, ale i pro mladší generace lidí, kterým je období holocaustu někdy zcela chybně vysvětlováno. Úvodní... (více o knize)
Naše cena: 364 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
16.
Ivo Pejčoch  ·  Svět křídel (2016)
Krátce po okupaci zbytku českých zemí 15. března 1939 začaly v právě ustanoveném protektorátu vznikat nové extrémistické strany a hnutí, jejichž ideovým pilířem se stala co... (více o knize)
Naše cena: 247 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
17.
Barbara Köpplová, Jan Gebhart a a kolektiv autorů/autorek  ·  Karolinum (2010)
Monografie Řízení legálního českého tisku v Protektorátu Čechy a Morava shrnuje studie, které analyzují postavení a metody řízení legálního protektorátního tisku... (více o knize)
Naše cena: 181 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 10 dnů
18.
Eva Janečková  ·  Aleš Čeněk (2013)
(2)
Publikace se zabývá problematikou státoprávního uspořádání protektorátu. Jedná se o určení významu správy a aparátu s ní spojeného pro nacistickou politiku v prostoru česko-moravských zemí. Práce je analýzou správy jako jedné z nejvýznamnějších... (více o knize)
Naše cena: 260 Kč posíláme do 10 dnů
19.
Jindřich Marek a Marek Jindřich  ·  Svět křídel (2005)
NA SKLADĚ
Pražské povstání v květnu 1945 a jeho skuteční hrdinové. Kdo si dnes uvědomuje, že boje na pražských barikádách byly... (více o knize)
Naše cena: 276 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
20.
Karel Richter  ·  Jota (2017)
Kniha přináší objevná, často až překvapivě neznámá fakta o československém východním odboji za druhé světové války. Díky názorové svobodě, zpřístupnění nejutajovanějších archivních dokumentů a možnosti většího časového nadhledu se autorovi podařilo... (více o knize)
Naše cena: 331 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
12345

Zúžení výběru

Oddělení
Autoři
Více Méně
Formát
Více Méně
Jazyk
Více Méně
Sklad
Barva obálky

RSS novinky z této kategorie
Dům bez knih je jako tělo bez duše (Julius Zeyer)
Kávička