Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

HistorieStředověkOsobnosti středověku

Momentálně se v této nabídce nachází 158 titulů

1.
Albert Jack  ·  Vyšehrad (2017)
NOVINKA OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF EPUB MOBI
Když Galileo poprvé přišel s myšlenkou, že Země není středem vesmíru, tak se mu vysmáli. O rádiu ještě před sto lety kdosi prohlásil: „Ta bezdrátová hudební krabice nemá žádnou obchodní hodnotu. Kdo by platil za zprávu, která... (více o eknize)
Naše cena: 180 Kč  (tedy ušetříte 40%) ihned ke stažení
2.
Jiří Hrbek  ·  Togga (2016)
Dějiny významného šlechtického rodu Valdštejnů v 17. a 18. století nejsou jen dějinami ekonomickými či politickými, ale také dějinami přirozeného světa jedinců, kteří patřili k nejvyšší české aristokracii své doby... (více o knize)
Naše cena: 505 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
3.
Robin Neillands  ·  Naše vojsko (2011)
Zhoubné války mezi vznešenými anglickými rody Yorků a Lancasterů znamenaly konec středověké Anglie a zrození renesance. Konec tohoto třicetiletého období bojů a krveprolití, které následující generace nazvaly války růží, byl svědkem zhroucení velké... (více o knize)
Naše cena: 246 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
4.
Ernest Kantorowitz  ·  Argo (2014)
Dvě těla krále patří k nejvýznamnějším knihám o dějinách středověkých politických a teologických představ a idejí. Původem německý historik a profesor Ernst Kantorowicz, jenž musel i přes své vyhraněně pravicové názory utéci před nacismem do Spojených... (více o knize)
Naše cena: 473 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
5.
Walter Görlitz  ·  Grada (2014)
Během druhé světové války mělo pouze několik důstojníků možnost přímo se podílet na vojenském plánování v přítomnosti Adolfa Hitlera. Jedním z nich byl právě Wilhelm Keitel, náčelník Nejvyššího velitelství ozbrojených sil (Oberkommando der Wehrmacht... (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dnů
6.
Vladimír Liška  ·  XYZ (2016)
NA SKLADĚ
Od narození Karla IV. uplynulo sedm století a my si tohoto výjimečného panovníka připomínáme jako osobnost, která měla pro rozkvět zemí Koruny české nezpochybnitelný význam. Na rozdíl od svého otce byl velkým patriotem, do Čech se z častých cest vždy... (více o knize)
Naše cena: 256 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 24 hodin
7.
S.J. Hodge  ·  Slovart CZ (2014)
(1)
Kronika válečnického mnišského řádu a jeho boje na obranu katolické křesťanské víry. Templáři soupeřili o ovládnutí Svaté země s muslimy, především s jejich... (více o knize)
Naše cena: 474 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
8.
Jiří Kovařík  ·  Vydavatelství BLOK (2013)
Nový pohled na tažení roku 1805 s bitvami u Wertingenu, Haslachu, Elchingenu a Ulmu, Kutuzovovým ústupem po Dunaji, bitvami u Dürnsteinu a Schöngrabernu, válkou v Itálii a triumfálním francouzským vítězstvím nad rusko-rakouskou armádou... (více o knize)
Naše cena: 427 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 20 dnů
9.
Robert Novotný  ·  CPRESS (2012)
Karel IV. patří k osobnostem, které svým životem a skutky zanechaly v evropských dějinách nesmazatelnou stopu a jejichž dílo nás oslovuje po staletí i v dnešní době. Založení pražské univerzity, zahájení novostavby Svatovítské katedrály, zbudování... (více o knize)
Naše cena: 1 416 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
10.
Jiří Hanuš, Radomír Vlček a a kolektiv autorů/autorek  ·  Centrum pro studium demokracie a kultury (2013)
Historie životního příběhu Vladimíra Iljiče Lenina, historie jeho „druhého života“ včetně vytvoření ikony vůdce světového proletariátu, která nepostrádá náboženský... (více o knize)
Naše cena: 188 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 20 dnů
11.
Jan Bauer  ·  Alpress (2013)
Proč se musela Blanka z Valois odstěhovat z Prahy do Brna? Kvůli čemu si dceru Karla IV. Annu tak oblíbili Angličané? Opravdu zakousl pes první manželku Václava IV. Johannu... (více o knize)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
12.
Vratislav Vaníček  ·  Paseka (2014)
Jaký byl Svatý Václav jako člověk a vladař a jaká byla jeho doba? Přední český historik představuje Václava jako charismatickou osobnost a silného panovníka s cílevědomou západoevropskou orientací... (více o knize)
Naše cena: 371 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
13.
Ludmila Vaňková  ·  Šulc - Švarc (2016)
Limitovaná edice - Šestidílná historická sága je nejznámější a také nejobsáhlejší román o Karlu IV. Vychází v jedné knize s bohatým barevným obrazovým doprovodem a v exkluzivní grafické úpravě. Výjimečná románová kronika Ludmily Vaňkové dala... (více o knize)
Naše cena: 1 899 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
14.
Laurence Rees  ·  Nakladatelství Universum (2013)
NA SKLADĚ (2)
Adolf Hitler vůbec nevypadal jako velký vůdce – poháněla ho nenávist, nedokázal si vytvořit normální lidské vztahy, nebyl ochotný diskutovat o politice –, a přesto si získal nesmírnou podporu. Jak je možné, že se Hitler stal tak přitažlivou... (více o knize)
Naše cena: 341 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 24 hodin
15.
Lubomír Emil Havlík  ·  Jota (2013)
(1)
Nové vydání úspěšného a stále žádaného titulu, přispívajícího k poznání dějin jednoho z významných období naší historie. Autor, český historik specializující se na středověké dějiny Slovanů a především na období... (více o knize)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
16.
Ivo Pejčoch  ·  Svět křídel (2011)
Vojenské osoby popravené z politických důvodů v letech 1949 - 1966 a z kriminálních příčin v létech 1951 - 1985... (více o knize)
Naše cena: 470 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
17.
Martin Pegler  ·  Fighters Publications (2012)
(1)
Počínaje americkou válkou za nezávislost a konče druhou světovou válkou se historie vojenského odstřelovače považuje za nedůležitou a finančně úspornou. Navzdo (více o knize)
Naše cena: 569 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
18.
kolektiv autorů/autorek  ·  Univerzita Karlova v Praze (2016)
Reprezentativní obrazová publikace fotografa Martina Frouze a spolupracovníků přibližuje v pěti tematických oddílech osobnost Karla IV. a jeho působení. Věnuje se Univerzitě Karlově, Karlovým předkům, jeho dílu státnickému, době, v n (více o knize)
Naše cena: 702 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
19.
Jaroslav Miller  ·  Nakladatelství Lidové noviny (2013)
Co způsobilo výbuch třicetileté války, nejničivějšího konfliktu předmoderní doby, který – podobně jako později napoleonské války – nasměroval Evropu do zcela nové etapy jejího vývoje? Tato otázka mobilizuje již celé generace historiků. (více o knize)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
20.
Gerhard Vorel  ·  Mladá fronta (2015)
Smutně proslulé pomocné technické prapory (PTP), pro jejichž příslušníky se vžila jména pétépáci či černí baroni podle charakteristických černých výložek, byly zrušeny v roce 1954. Československá armáda však i nadále potřebovala jednotky... (více o knize)
Naše cena: 265 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů

Zúžení výběru

Oddělení
Autoři
Více Méně
Formát
Více Méně
Jazyk
Více Méně
Sklad
Barva obálky

RSS novinky z této kategorie
Musíme přečíst hodně knih, abychom zjistili, o čem je život, a musíme hodně zažít, abychom přišli na to, že buď špatně žijeme, nebo jsme četli špatné knihy. (Zdeňka Ortová)
Kávička