Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

HistorieArcheologie

Momentálně se v této nabídce nachází 287 titulů

1.
Mark Rose  ·  Rebo (2011)
Výpravná publikace s názvem Velké příběhy archeologie je plná překrásných fotografií a historických kreseb. Čtenář se v ní dozví mnohá fakta i zajímavosti týkající se nejzajímavějších, nejvýznamnějších a pro historii nejzásadnějších archeologických... (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
2.
Radan Květ  ·  Littera (2012)
Po dvou desetiletích, co začal vznikat nový obor zvaný stibologie (nauka o starých stezkách), se objevuje jeho užití především v archeologii, ale i jinde, jako například v krajinné architektuře... (více o knize)
Naše cena: 75 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
3.
Václav Cílek  ·  Dokořán (2014)
Nedaleko slavných kounovských řad odkryli lovci menhirů několik kamenných uskupení a vztyčili víc než dvacet menhirů o váze až sedm tun. Jsou to opravdové kamenné památky? Nepředstavuje oblast Kounova pravěkou posvátnou krajinu, jedinou svého druhu... (více o knize)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
4.
Zdeněk Vašíček  ·  Karolinum (2006)
Kniha je autorským překladem francouzského originálu, který vyšel ve Francii v roce 1994 a navazuje na anglickou a italskou verzi. Zabývá se způsoby jakými prehistorie... (více o knize)
Naše cena: 193 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
5.
Miroslav Bárta  ·  Academia (2016)
Mezinárodně uznávaný egyptolog a archeolog Miroslav Bárta se ve své nové knize zabývá mechanismy, které měly a mají zásadní vliv na vývoj komplexních civilizací. Za pomoci mnoha společenských, přírodních i technických věd hledá odpovědi na to... (více o knize)
Naše cena: 565 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
6.
Duncan B. Campbell  ·  Grada (2009)
(8)
Zájemce o starověké římské dějiny jistě potěší, že se jim do rukou konečně v češtině dostává knížka, v níž naleznou podrobné informace o vzhledu a fungování táborů římských legií, které pokrývaly celou římskou říši... (více o knize)
Naše cena: 223 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dnů
7.
Petr Koutský  ·  Alpress (2012)
(1)
Bojí se historici přiznat, jak dějiny Země skutečně proběhly? Ve světě se nacházejí záhadné předměty, jako mumie trpasličích či obřích bytostí nebo pozůstatky neznámých civilizací. (více o knize)
Naše cena: 227 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
8.
Erdogan Ercivan  ·  Dialog (2005)
(51)
Spisovatel Erdogan Ervican v této vzrušující publikaci nade vší pochybnost dokazuje, že před tisícovkami let zasvěcení jedinci disponovali poznatky znovu objevenými až v dnešní moderní době, ať už jde o genovou technologii anebo využití radiového zaření. (více o knize)
Naše cena: 208 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
9.
Miroslav Bárta  ·  Academia (2017)
Mezinárodně uznávaný egyptolog a archeolog Miroslav Bárta se ve své nové knize zabývá mechanismy, které měly a mají zásadní vliv na vývoj komplexních civilizací. Za pomoci mnoha společenských, přírodních i technických věd hledá... (více o knize)
Naše cena: 565 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
10.
Joseph Davidovits  ·  Fontána (2006)
(1)
Kniha poprvé konečně globálně popisuje stavbu pyramid. Setkáváme se s jejich geniálním vynálezcem, velkým písařem a architektem Imhotepem... (více o knize)
Naše cena: 274 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
11.
Vladimír Mátl  ·  XYZ
Jak vypadala česká krajina před osídlením slovanskými národy? Kdo byli Keltové a odkud sem přišli? Kolem roku 400 př. n. l. dorazili do našich končin keltští bojovníci ze západu... (více o knize)
Naše cena: 142 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 6 dnů
12.
Paul Thomas  ·  Dobra (2001)
(2)
Tato kniha je nejen zajímavým pohledem hledání míst, kde se dříve nacházel ráj, ale i na práci archeologů, kteří hledají pravdu o počátcích lidstva... (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
13.
Miroslav Bárta a Martin Kovář  ·  Academia (2013)
NA SKLADĚ (1)
Předkládaná kniha si klade za cíl novým, unikátním způsobem představit souhrnně, v jediném svazku, dějiny člověka na této planetě. Za tímto účelem představuje ve dvou desítkách esejí myšlenky a názory nejlepších českých vědců a akademiků na dané téma... (více o knize)
Naše cena: 603 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 24 hodin
14.
Markéta Křížová  ·  Nakladatelství Aleš Skřivan ml.
(1)
Mayové vytvořili nejkomplexnější a nejsofistikovanější kulturu Nového světa. Rozvíjeli matematiku a astronomii, umění ve formě realistických kamenných plastik a nástěnných maleb, užívali nejdokonalejší formy písma ze všech indiánských kultur... (více o knize)
Naše cena: 128 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
15.
Jan Bouzek  ·  Triton (2009)
(5)
Novější knihy o keltském období v dějinách českých zemí (už ne Československa, jako tomu bývalo dříve, ba dokonce dnes už často zvlášť pro Čechy a Moravu) neponechávají mnoho místa evropskému a světovému kontextu raného vývoje našich zemí... (více o knize)
Naše cena: 312 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
16.
Vladimír Mátl  ·  XYZ (2016)
Zůstaly po Keltech, kteří v Čechách žili před více než 2000 lety nějaké památky? Samozřejmě! Po nejvýznamnějších z nich vás autor provede doslova krok za krokem. V knize Po stopách Keltů najdete přehledné plánky navrhovaných tras, informativní... (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 6 dnů
17.
Miroslav Náplava a Antonín Přichystal  ·  Amaprint (1995)
Ojedinělá publikace popisuje dobu a okolnosti vzniku této památky, představuje objevené nálezy. Býčí skála ve střední části Moravského krasu zhruba v polovině cesty mezi Adamovem a Křtinami je ojedinělým archeologickým útvarem... (více o knize)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
18.
Jiří A. Svoboda  ·  Academia (2016)
Publikace navazuje na předchozí autorovy knihy o evoluci člověka a počátcích umění. Předmětem zkoumání je tentokrát každodenní život našich předků, příkladem naše nejslavnější paleoantropologická a paleolitická lokalita (či soubor lokalit) v okolí... (více o knize)
Naše cena: 618 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
19.
Andrew Robinson  ·  Slovart CZ (2013)
V roce 1799 objevilo Napoleonovo vojsko v nilské deltě starověkou stélu. Nápis na ní, vyvedený ve třech různých písmech - starořeckém, koptském... (více o knize)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
20.
Kamila Remišová Věšínová  ·  Univerzita Karlova v Praze (2017)
Jak souvisí zdánlivě teoretická genderová analýza s archeologickou praxí? Genderová analýza umožňuje archeologům nahlédnout do způsobu, jakým materiální kultura vytváří sociální vztahy mezi muži a ženami a jejich společenskými.... (více o knize)
Naše cena: 304 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
123456789 … 15

Zúžení výběru

Oddělení
Autoři
Více Méně
Formát
Více Méně
Jazyk
Více Méně
Sklad
Barva obálky

RSS novinky z této kategorie
Nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost však znamená stávat se hlupákem. (Jan Amos Komenský)
Kávička