Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

Hobby a volný časLidová kultura, zvyky a tradice

Momentálně se v této nabídce nachází 102 titulů

1.
Eva Francová  ·  Motto (2017)
NA SKLADĚ TOP #78
Prožijte neobyčejný rok s Evou Francovou, oblíbenou Kuchařkou ze Svatojánu! Naučíte se připravovat chutná a zdravá jídla podle netradičních receptů. Seznámíte se s prastarými zvyky a rituály, které můžete dělat při slunovratu, rovnodennosti nebo na... (více o knize)
Naše cena: 319 Kč  (tedy ušetříte 20%) posíláme do 3 dnů
2.
Martin Bestajovský  ·  Computer Press (2008)
Kniha vás seznámí s nejvýznamnějšími svátky a lidovými obyčeji celého roku. Zároveň v ní najdete řadu užitečných nápadů k výrobě zvykoslovných předmětů: na jaře si upletete velikonoční pomlázku, v létě uvijete svatojánský věnec z lučního kvítí... (více o knize)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
3.
Milada Motlová  ·  Nakladatelství Universum (2016)
Přehledný výklad reálií tradičního venkovského života, které byly běžné pro generaci našich prarodičů a s nimiž se i my ještě setkáváme. Mnohá pojmenování, slovní spojení a rčení jsou součástí i dnešního hovorového jazyka... (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
4.
Petr Jistel  ·  Muzikservis (2014)
Kolotoč písní her a říkadel je povedený a příjemný zpěvník pro děti předškolního věku ve kterém najdete nejen písničky, ale také hry, hádanky a pranostiky jednotlivých... (více o knize)
Naše cena: 135 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
5.
Josef Lada a a kolektiv autorů/autorek  ·  Grada (2017)
Už jste zapomněli naše tradice a rádi byste dětem vyprávěli o českých zvycích z dob dávných i současných? V této knize najdete nejen česká lidová říkadla, pořekadla, písničky a pranostiky, ale také popis a vysvětlení našich nej (více o knize)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 10 dnů
6.
Klára Trnková  ·  Studio Trnka (2017)
Trnkův stolní kalendář 2018: Kalendář představí tradiční české zvyky, hry a zábavy našich předků v průběhu celého roku. Každý týden si připomeneme, jak dříve běžely všední dny, jaké práce byly obvyklé, co se jídávalo... (více o knize)
Naše cena: 227 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
7.
František Vladimír Vykoukal  ·  Nina Iris (2017)
V dnešní době lidé již moc neznají původní lidové zvyky, které dodržovali jejich předkové o svátcích a slavnostech. Kniha Rok ve starodávných slavnostech našeho lidu svým čtenářům přiblíží, jak dříve probíhaly významné... (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 10 dnů
8.
Klára Trnková  ·  Studio Trnka (2011)
Knížka navazuje na Vánoční koledy. Přináší tradiční zvyky a obyčeje vánoční doby. Bývalo dobrým zvykem posílat o Vánocích pozdravné pohlednice s přáním všeho nejlepšího a dávat si mezi přáteli drobné pozornosti... (více o knize)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 10 dnů
9.
Dagmar Šottnerová  ·  Rubico
NA SKLADĚ
adventní věnce, kalendáře, Mikuláš, čert, anděl aj. Období zahrnuje: dušičky, Halloween, Svatý Martin, Svatá Kateřina, Svatý Ondřej, Svatá Barbora, Svatý Mikuláš, Svatá Lucie. ... (více o knize)
Naše cena: 151 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 3 dnů
10.
Dagmar Šottnerová  ·  Computer Press (2008)
V knize naleznete: původ Vánoc, průběh svátků a vánoční symboliku, recepty na vánoční pečivo a pokrmy, pranostiky, známé i méně známé vánoční zvyky, tradiční lidové koledy a říkadla; didaktické, smyslové, dramatické a pohybové hry; pohádky a příběhy, ... (více o knize)
Naše cena: 151 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
11.
Josef Krček a Renáta Fučíková  ·  Albatros (2015)
Znáte pohádku o dvanácti měsíčcích? Stejně jako v ní, i v naší knížce usedá na nejvyšší kámen vždy jeden měsíc a vypráví o sobě. Poutavé příběhy o tom, jak se mění příroda, které svátky vznikly už v historii a co všechno se tenkrát slavilo nebo jaké... (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 6 dnů
12.
Josef Lada  ·  Grada (2016)
Rádi byste dětem vyprávěli o českých tradicích? V této knize vám přiblížíme nejen ty nejznámější svátky, zvyky a obyčeje, ale také zde najdete známá lidová říkadla, pořekadla, pranostiky i oblíbené koledy, které neodmyslitelně patří k tradiční české zimě. (více o knize)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
13.
Klára Trnková  ·  Studio Trnka (2011)
NA SKLADĚ
Tradiční zvyky a popěvky, známé méně obvyklé české velikonoční koledy s ilustracemi a kolážemi ze starých obrázků a pohlednic připomenou svěží náladu nejkrásnějších svátků jara. (více o knize)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 3 dnů
14.
Publikácia sa zaoberá štúdiom rodiny a rodinných vzťahov. Týmto sa zaoberá viacero vedných disciplín - najrôznejšie odbory medicíny, práva, ekonomických vied, špecializované odvetvia psychológie, pedagogiky, sociológie, hospodárskych dejín i demografie... (více o knize)
Naše cena: 241 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
15.
Nakladatelství Fragment (2013)
Společně si můžete zkrátit čekání přípravou dekorací a známými zvyky. Poradíme, jak připravit vánoční perníčky, Vizovické pečivo, jak vyrobit jmenovky na dárky, balicí papír nebo ozdoby na stromek, jak ozdobit svícen z jablíčka a adventní věnec... (více o knize)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 6 dnů
16.
VEDA (1995)
Prvý diel dvojdielnej Encyklopédie ľudovej kultúry Slovenska (A - O) ponúka čitateľovi poznatky slovenskej etnológie i príbuzných spoločenskovedných... (více o knize)
Naše cena: 509 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dnů
17.
Bedřich Nosek a Pavla Damohorská  ·  Karolinum (2016)
Otázka židovských tradic a zvyků představuje jednu z nejzajímavějších a také nejvíce různorodých oblastí judaistiky, neboť daná problematika zasahuje i do mnoha... (více o knize)
Naše cena: 314 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 10 dnů
18.
Pavlína Pitrová  ·  Nakladatelství Fragment (2016)
Víte, kde mají své kořeny české a moravské lidové zvyky, rituály a tradice, které nás provázely či provázejí celým rokem, a které... (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 6 dnů
19.
VEDA (1995)
Druhý diel dvojdielnej Encyklopédie ľudovej kultúry Slovenska (P - Ž) ponúka čitateľovi poznatky slovenskej etnológie i príbuzných spoločenskovedných... (více o knize)
Naše cena: 509 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dnů
20.
Ondrej Demo  ·  Matica slovenská (2014)
(1)
Vianočné koledy, vinše a hry v zbierke sú prepisom (notovým a textovým) magnetofónových záznamov z hudobného archívu Slovenského rozhlasu. Záznamy sa uskutočnili v rokoch 1965 – 1995, čiže v rozsahu tridsiatich rokov... (více o knize)
Naše cena: 300 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů

Zúžení výběru

Oddělení
Autoři
Více Méně
Formát
Více Méně
Jazyk
Sklad
Barva obálky

RSS novinky z této kategorie
Knihy jsou nahromaděným pokladem světa, vhodným dědictvím pokolení a národů. (Henry David Thoreau)
Kávička