popis
Lidová kultura, zvyky a tradice

Knihy Domů, hobby Lidová kultura, zvyky a tradice

V podkategorii Lidová kultura, zvyky a tradice se nachází 87 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
České svátky a tradice
Computer Media (2015)
Projděte si kalendářní rok z hlediska nejdůležitějších svátků. Přečtěte si zajímavosti o původu svátku či jeho historii, informace, jak se slavilo dříve nebo jak se... (více o titulu)
Naše cena: 45 Kč obvykle posíláme do 3 dní
2.
Židovské tradice a zvyky
Bedřich Nosek, Pavla Damohorská  ·  Karolinum (2016)
Otázka židovských tradic a zvyků představuje jednu z nejzajímavějších a také nejvíce různorodých oblastí judaistiky, neboť daná problematika zasahuje i do mnoha... (více o titulu)
Naše cena: 314 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
3.
Průvodce lidovou kulturou
Milada Motlová  ·  Nakladatelství Universum (2016)
Přehledný výklad reálií tradičního venkovského života, které byly běžné pro generaci našich prarodičů a s nimiž se i my ještě setkáváme. Mnohá pojmenování, slovní spojení a rčení jsou součástí i dnešního hovorového jazyka... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
4.
Tradiční česká zima – Josef Lada
Josef Lada  ·  Grada (2016)
Rádi byste dětem vyprávěli o českých tradicích? V této knize vám přiblížíme nejen ty nejznámější svátky, zvyky a obyčeje, ale také zde najdete známá lidová říkadla, pořekadla, pranostiky i oblíbené koledy, které neodmyslitelně patří k tradiční české zimě. (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
5.
Narození, svatba a pohřeb v sunnitském islámu
Jana Malecká  ·  Masarykova univerzita (2015)
Publikace se zabývá tradicemi sunnitských muslimů spjatými s narozením, svatbou a pohřbem. Regionálně se práce zaměřuje na území Sýrie, Jordánska... (více o titulu)
Naše cena: 300 Kč posíláme do 6 dní
6.
Lidové tradice
Dagmar Šottnerová  ·  Rubico (2009)
V první části knihy jsou podrobné informace o českých tradicích, které souvisejí s křesťanskými svátky, světci a koloběhem v přírodě. Jsou zde zvyky, zvyklosti, pranostiky, legendy o svatých... (více o titulu)
Naše cena: 303 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
7.
Kalendář 2017 - Trnkův stolní + Český rok
Klára Trnková, Jiří Trnka  ·  Studio Trnka (2016)
Kalendář s nejkrásnějšími ilustracemi Jiřího Trnky vztahujícími se k právě probíhajícímu týdnu je doplněn pranostikami, lidovými písničkami a pořekadly a připomíná tak bohatost naší lidové slovesnosti... (více o titulu)
Naše cena: 227 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
8.
Velká kniha lidových obyčejů a nápadů pro šikovné ruce
Martin Bestajovský  ·  Computer Press (2008)
Kniha vás seznámí s nejvýznamnějšími svátky a lidovými obyčeji celého roku. Zároveň v ní najdete řadu užitečných nápadů k výrobě zvykoslovných předmětů: na jaře si upletete velikonoční pomlázku, v létě uvijete svatojánský věnec z lučního kvítí... (více o titulu)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
9.
Adventní čas
Dagmar Šottnerová  ·  Rubico
adventní věnce, kalendáře, Mikuláš, čert, anděl aj. Období zahrnuje: dušičky, Halloween, Svatý Martin, Svatá Kateřina, Svatý Ondřej, Svatá Barbora, Svatý Mikuláš, Svatá Lucie. ... (více o titulu)
Naše cena: 151 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
10.
Čtvero ročních dob v lidové tradici
Jiřina Langhammerová  ·  Petrklíč (2008)
Publikace přibližuje čtenářům čtyři roční období - jaro, léto, podzim a zimu s jejich zvláštnostmi ve vztahu k zděděným hodnotám a s důrazem na mimořádnou schopnost našich předků čerpat životní návyky a zkušenosti z přírody... (více o titulu)
Naše cena: 256 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
11.
Vánoce
Dagmar Šottnerová  ·  Computer Press (2008)
V knize naleznete: původ Vánoc, průběh svátků a vánoční symboliku, recepty na vánoční pečivo a pokrmy, pranostiky, známé i méně známé vánoční zvyky, tradiční lidové koledy a říkadla; didaktické, smyslové, dramatické a pohybové hry; pohádky a příběhy, ... (více o titulu)
Naše cena: 151 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
12.
Velikonoce
Vratislav Ebr, Miroslav Pavlík  ·  Agentura KRIGL (2009)
Podobně jako předchozí kniha Vánoce, tak se tato knížka věnuje velikonočním zvykům a všemu, co se k těmto jarním svátkům vztahuje. Naleznete zde články o staropražských Velikonocích, zvycích a tradicích na Veselém kopci u Hlinska a další informace... (více o titulu)
Naše cena: 160 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
13.
Evropské Vánoce v tradicích lidové kultury
Věra Frolcová, Eva Večerková  ·  Vyšehrad (2010)
Kniha pokračuje v díle Václava Frolce a kolektivu (Vánoce v české kultuře, třetí vydání Vyšehrad 2001), aby představila křesťanské svátky Narození Páně jako fenomen evropské kultury, který zachoval mnoho společných jevů v nesmírné rozmanitosti... (více o titulu)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
14.
Abeceda Vánoc
Valburga Vavřinová  ·  Krásná paní (2010)
Víte, co je I.N.R.I.? Víte, co je liturgický rok? Víte, co jsou roráty? Víte, co je Urbi et orbi? Víte, co je Yule? Valburga Vavřinová vás seznámí ve svém nenápadném „breviáři“ faktů s vývojem a jednotlivostmi církevního roku... (více o titulu)
Naše cena: 161 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
15.
České svátky a tradice
Eva Tinková  ·  Computer Media (2010)
Jaký je historický vývoj vánoc, velikonoc nebo dušiček? Proč slavíme svátek české státnosti? Jaké legendy se s jednotlivými svátky pojí? Titul s pomocí ilustrací popisuje historii, legendy, souvislosti, vývoj a současnou podobu... (více o titulu)
Naše cena: 209 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
16.
Velikonoce
Klára Trnková  ·  Studio Trnka (2011)
SKLADEM  
Tradiční zvyky a popěvky, známé méně obvyklé české velikonoční koledy s ilustracemi a kolážemi ze starých obrázků a pohlednic připomenou svěží náladu nejkrásnějších svátků jara. (více o titulu)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
17.
Vánoce
Vánoce  
Klára Trnková  ·  Studio Trnka (2011)
Knížka navazuje na Vánoční koledy. Přináší tradiční zvyky a obyčeje vánoční doby. Bývalo dobrým zvykem posílat o Vánocích pozdravné pohlednice s přáním všeho nejlepšího a dávat si mezi přáteli drobné pozornosti... (více o titulu)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
18.
Svatební rituály u nás a ve světě
Nakladatelství Lidové noviny (2012)
Svatba je významnou součástí života každého člověka. V nánosech globalizačních procesů se postupně rozpouští naše vlastní identita a tento proces zasáhl i do tak důležitých a osobních věcí, jako je výběr partnera. Dívky stále více touží po mužích,... (více o titulu)
Naše cena: 303 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
19.
Tradície slovenskej rodiny
Publikácia sa zaoberá štúdiom rodiny a rodinných vzťahov. Týmto sa zaoberá viacero vedných disciplín - najrôznejšie odbory medicíny, práva, ekonomických vied, špecializované odvetvia psychológie, pedagogiky, sociológie, hospodárskych dejín i demografie... (více o titulu)
Naše cena: 241 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
20.
Kouzelný rendlíček
Renata Herber  ·  Ikar CZ (2013)
Z kouzelného rendlíčku stoupá pára... Kdysi se lidé řídili v nejedné činnosti postavením Slunce a Měsíce a dobře věděli, kdy nastolit půst a kdy hodovat. Dnes v době počítačů a internetu nepravidelně jíme, přejídáme se, jsme závislí na sladkostech... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
Knihy mají své osudy a své životy. A hynou nezájmem čtenářů. Nikdo by nevyslovil pochybnosti o Odysseji, ale jen málokdo ji ještě čte. (Miroslav Horníček)
Kávička