Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

Domů, hobbyLidová kultura, zvyky a tradice

Momentálně se v této nabídce nachází 98 titulů

1.
Eva Francová  ·  Motto (2017)
NOVINKA
Prožijte neobyčejný rok s Evou Francovou, oblíbenou Kuchařkou ze Svatojánu! Naučíte se připravovat chutná a zdravá jídla podle netradičních receptů. Seznámíte se s prastarými zvyky a rituály, které můžete dělat při slunovratu, rovnodennosti nebo na... (více o knize)
Naše cena: 340 Kč  (tedy ušetříte 15%) po vydání obvykle posíláme do 5 dnů
PŘEDPRODEJ
Titul vychází 7.9.2017
2.
Michaela Zindelová a a kolektiv autorů/autorek  ·  XYZ (2011)
Množství hesel poskytuje základní informace nejen o současné liturgii nejdůležitějších křesťanských svátků v roce, zabývá se i historií a návazností na pohanské slavení příchodu jara a obnovu života v ročním cyklu přírody, inspiruje a... (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
3.
Martin Bestajovský  ·  Computer Press (2008)
Kniha vás seznámí s nejvýznamnějšími svátky a lidovými obyčeji celého roku. Zároveň v ní najdete řadu užitečných nápadů k výrobě zvykoslovných předmětů: na jaře si upletete velikonoční pomlázku, v létě uvijete svatojánský věnec z lučního kvítí... (více o knize)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
4.
Dagmar Šottnerová  ·  Computer Press (2008)
V knize naleznete: původ Vánoc, průběh svátků a vánoční symboliku, recepty na vánoční pečivo a pokrmy, pranostiky, známé i méně známé vánoční zvyky, tradiční lidové koledy a říkadla; didaktické, smyslové, dramatické a pohybové hry; pohádky a příběhy, ... (více o knize)
Naše cena: 151 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
5.
Sándor Márai  ·  Academia (2017)
Za starých časů mívala leckterá hospodyňka sešit zvaný herbář nebo bylinář, plný užitečných rad, která bylina vyléčí jaký tělesný či duševní neduh, a rovněž návodů třeba z oblasti zdravovědy, stravování a vůbec.... (více o knize)
Naše cena: 333 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 10 dnů
6.
Josef Lada  ·  Grada (2016)
Rádi byste dětem vyprávěli o českých tradicích? V této knize vám přiblížíme nejen ty nejznámější svátky, zvyky a obyčeje, ale také zde najdete známá lidová říkadla, pořekadla, pranostiky i oblíbené koledy, které neodmyslitelně patří k tradiční české zimě. (více o knize)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
7.
Josef Lada a a kolektiv autorů/autorek  ·  Grada (2017)
Už jste zapomněli naše tradice a rádi byste dětem vyprávěli o českých zvycích z dob dávných i současných? V této knize vám přiblížíme nejen ty nejznámější svátky, zvyky a obyčeje, ale také zde najdete známá lidová říkadla, pořekadla, pranostiky... (více o knize)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dnů
8.
Martin Bestajovský  ·  CPRESS (2004)
Léto bylo v minulosti spojeno především s prací na polích a v sadech, bylo však i obdobím poutí a jarmarků. Kniha vám přiblíží letní svátky a jejich zvykosloví, seznámíme vás však i s některými praktickými činnostmi léta. Kreativně založení čtenáři zde... (více o knize)
Naše cena: 272 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
9.
Nakladatelství Fragment (2013)
Společně si můžete zkrátit čekání přípravou dekorací a známými zvyky. Poradíme, jak připravit vánoční perníčky, Vizovické pečivo, jak vyrobit jmenovky na dárky, balicí papír nebo ozdoby na stromek, jak ozdobit svícen z jablíčka a adventní věnec... (více o knize)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
10.
Pavlína Pitrová  ·  Nakladatelství Fragment (2016)
Víte, kde mají své kořeny české a moravské lidové zvyky, rituály a tradice, které nás provázely či provázejí celým rokem, a které... (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
11.
Bedřich Nosek a Pavla Damohorská  ·  Karolinum (2016)
Otázka židovských tradic a zvyků představuje jednu z nejzajímavějších a také nejvíce různorodých oblastí judaistiky, neboť daná problematika zasahuje i do mnoha... (více o knize)
Naše cena: 314 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 10 dnů
12.
Dagmar Šottnerová  ·  Rubico
adventní věnce, kalendáře, Mikuláš, čert, anděl aj. Období zahrnuje: dušičky, Halloween, Svatý Martin, Svatá Kateřina, Svatý Ondřej, Svatá Barbora, Svatý Mikuláš, Svatá Lucie. ... (více o knize)
Naše cena: 151 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
13.
Klára Trnková a Jiří Trnka  ·  Studio Trnka (2016)
NA SKLADĚ AKCE
Kalendář s nejkrásnějšími ilustracemi Jiřího Trnky vztahujícími se k právě probíhajícímu týdnu je doplněn pranostikami, lidovými písničkami a pořekadly a připomíná tak bohatost naší lidové slovesnosti... (více o knize)
Naše cena: 179 Kč  (tedy ušetříte 25%) posíláme do 3 dnů
14.
Josef Krček a Renáta Fučíková  ·  Albatros (2015)
Znáte pohádku o dvanácti měsíčcích? Stejně jako v ní, i v naší knížce usedá na nejvyšší kámen vždy jeden měsíc a vypráví o sobě. Poutavé příběhy o tom, jak se mění příroda, které svátky vznikly už v historii a co všechno se tenkrát slavilo nebo jaké... (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
15.
Publikácia sa zaoberá štúdiom rodiny a rodinných vzťahov. Týmto sa zaoberá viacero vedných disciplín - najrôznejšie odbory medicíny, práva, ekonomických vied, špecializované odvetvia psychológie, pedagogiky, sociológie, hospodárskych dejín i demografie... (více o knize)
Naše cena: 241 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
16.
Gregor Hohenberg  ·  Gestalten Verlag (2015)
Traditional clothing represents the regions where it is produced along with their cultures and handcraft. Its creativity and longevity is inspiring high fashion designers of today and tomorrow. Traditional clothing is essentially haute couture... (více o knize)
Naše cena: 1 929 Kč  (tedy ušetříte 5%) dodání titulu může trvat i více než 3 týdny
17.
Věra Frolcová a Eva Večerková  ·  Vyšehrad (2010)
Kniha pokračuje v díle Václava Frolce a kolektivu (Vánoce v české kultuře, třetí vydání Vyšehrad 2001), aby představila křesťanské svátky Narození Páně jako fenomen evropské kultury, který zachoval mnoho společných jevů v nesmírné rozmanitosti... (více o knize)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
18.
Peter Kubica a Miloš Jesenský  ·  Vydavateľstvo Matice slovenskej (2013)
Zvony sa nám svojím čarovným hlasom prihovárajú od narodenia až po poslednú cestu... Už sme pozabudli rozumieť ich reči. Naši predkovia vedeli podľa zvukov rozlíšiť, ktorý zvon sa ozýva a čo oznamuje, či niekde horí, či sa niekto porúčal na večnosť... (více o knize)
Naše cena: 273 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 10 dnů
19.
Jana Malecká  ·  Masarykova univerzita (2015)
Publikace se zabývá tradicemi sunnitských muslimů spjatými s narozením, svatbou a pohřbem. Regionálně se práce zaměřuje na území Sýrie, Jordánska... (více o knize)
Naše cena: 300 Kč obvykle posíláme do 5 dnů
20.
Václav Krolmus  ·  Plot (2014)
Unikátní publikace Václava Krolmuse, vydaná v letech 1845–1851, obsahuje nadmíru cenné zápisy písní, pohádek, pověstí a dětských her, ale i líčení slavností a obyčejů, záznamy o autorových archeologických nálezech či zoologické poznámky... (více o knize)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
12345

Zúžení výběru

Oddělení
Autoři
Více Méně
Formát
Více Méně
Jazyk
Sklad
Barva obálky

RSS novinky z této kategorie
Dobrý román říká pravdu o svých hrdinech, špatný o autorovi. (Gilbert Keith Chesterton)
Kávička