popis
Lidová kultura, zvyky a tradice

Knihy Domů, hobby Lidová kultura, zvyky a tradice

V podkategorii Lidová kultura, zvyky a tradice se nachází 89 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Lidové obyčeje a nápady pro šikovné ruce - Léto
Martin Bestajovský  ·  CPRESS (2004)
Léto bylo v minulosti spojeno především s prací na polích a v sadech, bylo však i obdobím poutí a jarmarků. Kniha vám přiblíží letní svátky a jejich zvykosloví, seznámíme vás však i s některými praktickými činnostmi léta. Kreativně založení čtenáři zde... (více o titulu)
Naše cena: 272 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
2.
Kolotoč písní her a říkadel
Petr Jistel  ·  Muzikservis (2014)
Kolotoč písní her a říkadel je povedený a příjemný zpěvník pro děti předškolního věku ve kterém najdete nejen písničky, ale také hry, hádanky a pranostiky jednotlivých... (více o titulu)
Naše cena: 135 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
3.
Židovské tradice a zvyky
Bedřich Nosek, Pavla Damohorská  ·  Karolinum (2016)
Otázka židovských tradic a zvyků představuje jednu z nejzajímavějších a také nejvíce různorodých oblastí judaistiky, neboť daná problematika zasahuje i do mnoha... (více o titulu)
Naše cena: 314 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 17 dní
4.
Průvodce lidovou kulturou
Milada Motlová  ·  Nakladatelství Universum (2016)
Přehledný výklad reálií tradičního venkovského života, které byly běžné pro generaci našich prarodičů a s nimiž se i my ještě setkáváme. Mnohá pojmenování, slovní spojení a rčení jsou součástí i dnešního hovorového jazyka... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
5.
Průvodce svátečním časem
Valburga Vavřinová  ·  ALBRA (2010)
Průvodce svátečním časem vás seznámí s nejvýznamnějšími svátky křesťanského i občanského kalendáře, zvyky a obyčeji, které slavíme nebo si připomínáme v průběhu roku. Publikace je vybavena bohatým obrazovým materiálem... (více o titulu)
Naše cena: 249 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 11 dní
6.
České svátky a tradice
Computer Media (2015)
Projděte si kalendářní rok z hlediska nejdůležitějších svátků. Přečtěte si zajímavosti o původu svátku či jeho historii, informace, jak se slavilo dříve nebo jak se... (více o titulu)
Naše cena: 45 Kč posíláme do 5 dní
7.
Česká velikonoční kniha
Michaela Zindelová a kolektiv  ·  XYZ (2011)
Množství hesel poskytuje základní informace nejen o současné liturgii nejdůležitějších křesťanských svátků v roce, zabývá se i historií a návazností na pohanské slavení příchodu jara a obnovu života v ročním cyklu přírody, inspiruje a... (více o titulu)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
8.
Velká kniha lidových obyčejů a nápadů pro šikovné ruce
Martin Bestajovský  ·  Computer Press (2008)
Kniha vás seznámí s nejvýznamnějšími svátky a lidovými obyčeji celého roku. Zároveň v ní najdete řadu užitečných nápadů k výrobě zvykoslovných předmětů: na jaře si upletete velikonoční pomlázku, v létě uvijete svatojánský věnec z lučního kvítí... (více o titulu)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
9.
Adventní čas
Dagmar Šottnerová  ·  Rubico
adventní věnce, kalendáře, Mikuláš, čert, anděl aj. Období zahrnuje: dušičky, Halloween, Svatý Martin, Svatá Kateřina, Svatý Ondřej, Svatá Barbora, Svatý Mikuláš, Svatá Lucie. ... (více o titulu)
Naše cena: 151 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
10.
Vánoce
Dagmar Šottnerová  ·  Computer Press (2008)
V knize naleznete: původ Vánoc, průběh svátků a vánoční symboliku, recepty na vánoční pečivo a pokrmy, pranostiky, známé i méně známé vánoční zvyky, tradiční lidové koledy a říkadla; didaktické, smyslové, dramatické a pohybové hry; pohádky a příběhy, ... (více o titulu)
Naše cena: 151 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
11.
Velikonoce
Vratislav Ebr, Miroslav Pavlík  ·  Agentura KRIGL (2009)
Podobně jako předchozí kniha Vánoce, tak se tato knížka věnuje velikonočním zvykům a všemu, co se k těmto jarním svátkům vztahuje. Naleznete zde články o staropražských Velikonocích, zvycích a tradicích na Veselém kopci u Hlinska a další informace... (více o titulu)
Naše cena: 160 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
12.
Evropské Vánoce v tradicích lidové kultury
Věra Frolcová, Eva Večerková  ·  Vyšehrad (2010)
Kniha pokračuje v díle Václava Frolce a kolektivu (Vánoce v české kultuře, třetí vydání Vyšehrad 2001), aby představila křesťanské svátky Narození Páně jako fenomen evropské kultury, který zachoval mnoho společných jevů v nesmírné rozmanitosti... (více o titulu)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
13.
Abeceda Vánoc
Valburga Vavřinová  ·  Krásná paní (2010)
Víte, co je I.N.R.I.? Víte, co je liturgický rok? Víte, co jsou roráty? Víte, co je Urbi et orbi? Víte, co je Yule? Valburga Vavřinová vás seznámí ve svém nenápadném „breviáři“ faktů s vývojem a jednotlivostmi církevního roku... (více o titulu)
Naše cena: 161 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
14.
České svátky a tradice
Eva Tinková  ·  Computer Media (2010)
Jaký je historický vývoj vánoc, velikonoc nebo dušiček? Proč slavíme svátek české státnosti? Jaké legendy se s jednotlivými svátky pojí? Titul s pomocí ilustrací popisuje historii, legendy, souvislosti, vývoj a současnou podobu... (více o titulu)
Naše cena: 209 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
15.
Velikonoce
Klára Trnková  ·  Studio Trnka (2011)
SKLADEM  
Tradiční zvyky a popěvky, známé méně obvyklé české velikonoční koledy s ilustracemi a kolážemi ze starých obrázků a pohlednic připomenou svěží náladu nejkrásnějších svátků jara. (více o titulu)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
16.
Vánoce
Vánoce  
Klára Trnková  ·  Studio Trnka (2011)
Knížka navazuje na Vánoční koledy. Přináší tradiční zvyky a obyčeje vánoční doby. Bývalo dobrým zvykem posílat o Vánocích pozdravné pohlednice s přáním všeho nejlepšího a dávat si mezi přáteli drobné pozornosti... (více o titulu)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
17.
Svatební rituály u nás a ve světě
Nakladatelství Lidové noviny (2012)
Svatba je významnou součástí života každého člověka. V nánosech globalizačních procesů se postupně rozpouští naše vlastní identita a tento proces zasáhl i do tak důležitých a osobních věcí, jako je výběr partnera. Dívky stále více touží po mužích,... (více o titulu)
Naše cena: 303 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
18.
Tradície slovenskej rodiny
Publikácia sa zaoberá štúdiom rodiny a rodinných vzťahov. Týmto sa zaoberá viacero vedných disciplín - najrôznejšie odbory medicíny, práva, ekonomických vied, špecializované odvetvia psychológie, pedagogiky, sociológie, hospodárskych dejín i demografie... (více o titulu)
Naše cena: 241 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
19.
Kouzelný rendlíček
Renata Herber  ·  Ikar CZ (2013)
Z kouzelného rendlíčku stoupá pára... Kdysi se lidé řídili v nejedné činnosti postavením Slunce a Měsíce a dobře věděli, kdy nastolit půst a kdy hodovat. Dnes v době počítačů a internetu nepravidelně jíme, přejídáme se, jsme závislí na sladkostech... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
20.
Klasické české Vánoce
Nakladatelství Fragment (2013)
Společně si můžete zkrátit čekání přípravou dekorací a známými zvyky. Poradíme, jak připravit vánoční perníčky, Vizovické pečivo, jak vyrobit jmenovky na dárky, balicí papír nebo ozdoby na stromek, jak ozdobit svícen z jablíčka a adventní věnec... (více o titulu)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
Postavy románu jsou mé vlastní možnosti, které se neuskutečnily. (Ladislav Klíma )
Kávička