popis
Významné osobnosti minulosti

Knihy Biografie, životopisy Významné osobnosti minulosti


Prinášame vám aktuálny rebríček - najpredávanejšie knihy z kategórie Významné osobnosti minulosti na Martinus.cz za posledné obdobie.

1.
Umění války
Sun-c'  ·  B4U Publishing (2014)
Proslulé pojednání mistra Suna o válečném umění se těší neutuchajícímu zájmu čtenářů i po více než dva a půl tisíci let, které uplynuly od jeho napsání. V čem spočívá jeho obliba? Paradoxně nikoliv v jeho válečnických aspektech, nýbrž v inspirativní... (více o titulu)
Naše cena: 158 Kč  (tedy ušetříte 12%) obvykle posíláme do 5 dní
2.
Netvoři, tyrani a zlosynové českých dějin
Jan Bauer  ·  Petrklíč (2011)
Na českém trůnu seděla hezká řádka surových vrahů. Začíná knížetem Boleslavem I., který se dostal k moci pomocí vraždy vlastního bratra svatého Václava, a končí prezidentem Gottwaldem, jenž neváhal posílat na popraviště i své nejbližší přátele. (více o titulu)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
3.
Mystikové a mágové Tibetu
Alexandra David-Neel  ·  Elfa (1998)
Kniha je autentickým vyprávěním jediné Evropanky, která kdy byla v Tibetu vysvěcena na lamu. A. David-Néel procestovala celý, tehdy Evropanům zapovězený, Tibet a učila se nejrůznějším duchovním a tantrickým cvičením... (více o titulu)
Naše cena: 179 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
4.
Apollinaire
Julia Hartwig  ·  Garamond (2017)
Tato kniha o uměleckém životě bohémské Paříže počátku minulého století nedává nahlédnout pouze do života Guillauma Apollinaira – básníka s naprosto novou imaginací a převratnou poetickou vizí – ale propojuje jeho příběh s osudy řady literátů, malířů... (více o titulu)
Naše cena: 342 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
5.
Toulavé house
Radko Pytlík  ·  XYZ (2012)
V knize Toulavé house autor Radko Pytlík předkládá čtenářům poznatky ze svého dlouhodobého studia osobnosti a života známého českého spisovatele, autora slavných Osudů dobrého vojáka Švejka, Jaroslava Haška... (více o titulu)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
6.
Seznamte se: Warhol
Catherine Ingram  ·  Grada (2015)
Nic dalšího v nich není." Tato kniha proniká pod povrch a objevuje Warholovo umění od začátků, kdy pracoval jako reklamní umělec až po vrchol jeho kariéry, kdy byl známým portrétistou. Živé ilustrace odhalují svět jeho v dětství v Pittsburghu, jeho... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dní
7.
Podle náhodného výběru
Max Eisen  ·  CPRESS (2016)
Kniha Podle náhodného výběru je příběhem utrpení, strachu a žalu mladého chlapce ve strašlivé době na strašlivém místě. Více než sedmdesát let po osvobození nacistických koncentračních táborů spojenci podrobně líčí... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
8.
Velitel Osvětimi
Ian Baxter  ·  Víkend (2011)
(1)
Rudolf Höss se nechvalně proslavil za druhé světové války coby tvůrce a posléze velitel koncentračního tábora Osvětim. Byl zodpovědný za smrt více než 1,2 milionu lidi. Vymyslel vražednou metodiku... (více o titulu)
Naše cena: 265 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
9.
Pravdivý příběh skupiny Bilderberg
Daniel Estulin  ·  Bodyart Press (2012)
(5)
Daniel Estulin, vtažený do skrytého světa intrik a tajemství, nyní odhaluje to, co nebylo nikdy dříve vyřčeno. Od svých počátků v roce 1954 v hotelu Bilderberg v malém nizozemském městečku Oosterbeek... (více o titulu)
Naše cena: 619 Kč posíláme do 4 dní
10.
Návrat krále Šumavy
David Jan Žák  ·  Labyrint (2012)
(1)
Životopisný román o nepolapitelném převaděči, který se stal předobrazem Krále Šumavy, vychází z jeho vlastních vzpomínek, svědectví pamětníků i archivních dokumentů... (více o titulu)
Naše cena: 328 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
Jestliže nemůžeme s potěšením číst knihu zas a znovu, není třeba ji číst vůbec. (Voltaire )
Kávička