popis
Významné osobnosti minulosti

Knihy Biografie, životopisy Významné osobnosti minulosti

V podkategorii Významné osobnosti minulosti se nachází 1536 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Umění války
Sun-c'  ·  B4U Publishing (2014)
Proslulé pojednání mistra Suna o válečném umění se těší neutuchajícímu zájmu čtenářů i po více než dva a půl tisíci let, které uplynuly od jeho napsání. V čem spočívá jeho obliba? Paradoxně nikoliv v jeho válečnických aspektech, nýbrž v inspirativní... (více o titulu)
Naše cena: 158 Kč  (tedy ušetříte 12%) posíláme do 7 dní
2.
Netvoři, tyrani a zlosynové českých dějin
Jan Bauer  ·  Petrklíč (2011)
Na českém trůnu seděla hezká řádka surových vrahů. Začíná knížetem Boleslavem I., který se dostal k moci pomocí vraždy vlastního bratra svatého Václava, a končí prezidentem Gottwaldem, jenž neváhal posílat na popraviště i své nejbližší přátele. (více o titulu)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
3.
Mystikové a mágové Tibetu
Alexandra David-Neel  ·  Elfa (1998)
Kniha je autentickým vyprávěním jediné Evropanky, která kdy byla v Tibetu vysvěcena na lamu. A. David-Néel procestovala celý, tehdy Evropanům zapovězený, Tibet a učila se nejrůznějším duchovním a tantrickým cvičením... (více o titulu)
Naše cena: 179 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
4.
Toulavé house
Radko Pytlík  ·  XYZ (2012)
V knize Toulavé house autor Radko Pytlík předkládá čtenářům poznatky ze svého dlouhodobého studia osobnosti a života známého českého spisovatele, autora slavných Osudů dobrého vojáka Švejka, Jaroslava Haška... (více o titulu)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
5.
Návrat krále Šumavy
David Jan Žák  ·  Labyrint (2012)
(1)
Životopisný román o nepolapitelném převaděči, který se stal předobrazem Krále Šumavy, vychází z jeho vlastních vzpomínek, svědectví pamětníků i archivních dokumentů... (více o titulu)
Naše cena: 328 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
6.
Útěky – Lída Baarová
Josef Škvorecký  ·  Ikar CZ (2015)
(3)
Čtenářsky vděčné vzpomínky talentované, obdivované, ale i nenáviděné české herečky, která se proslavila nejen svou krásou a filmovými rolemi, ale i vztahem s nacistickým ministrem propagandy Josephem Goebbelsem... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
7.
Seznamte se: Warhol
Catherine Ingram  ·  Grada (2015)
Nic dalšího v nich není." Tato kniha proniká pod povrch a objevuje Warholovo umění od začátků, kdy pracoval jako reklamní umělec až po vrchol jeho kariéry, kdy byl známým portrétistou. Živé ilustrace odhalují svět jeho v dětství v Pittsburghu, jeho... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
8.
Podle náhodného výběru
Max Eisen  ·  CPRESS (2016)
Kniha Podle náhodného výběru je příběhem utrpení, strachu a žalu mladého chlapce ve strašlivé době na strašlivém místě. Více než sedmdesát let po osvobození nacistických koncentračních táborů spojenci podrobně líčí... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
9.
Velitel Osvětimi
Ian Baxter  ·  Víkend (2011)
(1)
Rudolf Höss se nechvalně proslavil za druhé světové války coby tvůrce a posléze velitel koncentračního tábora Osvětim. Byl zodpovědný za smrt více než 1,2 milionu lidi. Vymyslel vražednou metodiku... (více o titulu)
Naše cena: 265 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
10.
Pravdivý příběh skupiny Bilderberg
Daniel Estulin  ·  Bodyart Press (2012)
(5)
Daniel Estulin, vtažený do skrytého světa intrik a tajemství, nyní odhaluje to, co nebylo nikdy dříve vyřčeno. Od svých počátků v roce 1954 v hotelu Bilderberg v malém nizozemském městečku Oosterbeek... (více o titulu)
Naše cena: 619 Kč obvykle posíláme do 3 dní
11.
Století moudrosti
Caroline Stoessinger  ·  Jota (2012)
Stoosmiletá klavíristka Alice Herzová Sommerová na vlastní oči viděla celé minulé století a první dekádu století tohoto. Přežila koncentrační tábor v Terezíně, byla při procesu s Adolfem Eichmannem v Jeruzalémě... (více o titulu)
Naše cena: 141 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
12.
Jaroslav Hašek
Radko Pytlík  ·  Emporius (2013)
Jaroslav Hašek očima Radko Pytlíka "den po dni". (více o titulu)
Naše cena: 304 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
13.
Šternberkové
Pavel Juřík  ·  Nakladatelství Universum (2013)
Možná si z legendárních Černých baronů pamatujete hlášku: „Poslyšte, Šternberk, nejste vy náhodou ňákej ten fón?“ „Jsem poslední hrabě Šternberk ze Šternberku, soudruhu poručíku.“ Seznamte se s osudy rodu Šternberků... (více o titulu)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
14.
Karl Marx
Rolf Hosfeld  ·  Paseka (2013)
Hosfeldova biografie vyplňuje citelnou mezeru, která dosud na českém knižním trhu kupodivu v oblasti Marxových biografií panovala. Neklidný život trierského rodáka, který významě ovlivnil světové dějiny... (více o titulu)
Naše cena: 257 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
15.
Baťa v kostce (rozšířené vydání)
Zdeněk Pokluda  ·  Kniha Zlín (2014)
Knížka Baťa v kostce nabízí čtenáři stručný, avšak ucelený a přehledný pohled na důležité momenty působení Tomáše Bati a jeho světové firmy. Odpovídá také na některé otázky týkající se jeho nástupců a novějších osudů podniku... (více o titulu)
Naše cena: 142 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
16.
Edith Piaf
Simone Berteautová  ·  Leda (2014)
(1)
Životní příběh velké francouzské šansoniérky Edith Piaf by žádný spisovatel nemohl napsat. Nebyl by totiž uvěřitelný. Vytvořila ho ulice, periferie, osud nebo náhoda a zapsala ho její sestra Simone Berteautová, která stála věrně po jejím boku po 30 let... (více o titulu)
Naše cena: 304 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
17.
Československá generalita
Radan Lášek  ·  Codyprint (2013)
V československé armádě bylo v letech 1918 až 1948 jmenováno do generálské hodnosti celkem 533 důstojníků; kniha rekapituluje životní osudy devíti z nich. Časové rozpětí životopisů sahá od roku 1869 do roku 1977, ale hlavní těžiště událostí, kdy se... (více o titulu)
Naše cena: 322 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
18.
Seznamte se: Dalí
Catherine Ingram  ·  Grada (2015)
Text knihy ale zasahuje i dále, do jeho odvážných obchodních transakcí, najdete zde informace o jeho extravagantních špercích i odvážném návrhu lízátek Chupa Chups. Ukazujeme surrealismus jako způsob života, který skvěle ukazují ilustrace, například Dalíh (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
19.
Listy z Kostnice
Jan Hus  ·  Biblion (2015)
Jméno Mistr Jan Hus zná v naší zemi snad každý. Patří mezi vybrané hrdiny naší historie. Jeho jméno je synonymem boje za pravdu. Jaká je však pravda o Husovi samotném? Nejsou jeho různé obrazy pouze ideologickými legendami? Není Jan Hus postavou spíše myt (více o titulu)
Naše cena: 141 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
20.
Géniové XX. století
Karel Pacner  ·  Motto (2015)
(2)
Když v roce 1903 zahájili bratří Wrightové éru letectví, sotva by se někdo odvážil předpovědět, že o pouhých 58 let později obletí Gagarin Zemi v kosmické kabině rychlostí 8 kilometrů za sekundu. Karel Čapek nechal ve svém slavném... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
Knihy jsou pro lidi tím, čím jsou pro ptáky křídla. (John Ruskin)
Kávička