popis
Významné osobnosti minulosti

Knihy Biografie, životopisy Významné osobnosti minulosti

V podkategorii Významné osobnosti minulosti se nachází 1614 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Dáma ve zlatém
Anne-Marie O’Connor  ·  Metafora (2012)
(5)
Kdo vlastně byl Gustav Klimt? Geniální malíř, buřič, svůdce a satyr? Jeho milostné eskapády hýbaly vídeňskou společností, neměl nouzi o dámy, které se od něho chtěly nechat portrétovat. Jednou z nich byla Adele Bloch-Bauerová... (více o titulu)
Naše cena: 307 Kč  (tedy ušetříte 12%) obvykle posíláme do 7 dní
2.
Steve Jobs
Brent Schlender, Rick Tetzeli  ·  Grada (2015)
(1)
Poutavě napsaná kniha, která mění zažitý způsob vnímání jedné z nejpůsobivějších osobností moderní historie. Zcela vyvrací pohled na Steva Jobse jako na člověka navždy ustrnulého mezi nepopiratelnou genialitou a nezvladatelným hulvátstvím. Nabízí... (více o titulu)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
3.
Dana Zátopková - Náš život pod pěti kruhy
Dana Zátopková, Emil Zátopek  ·  Academia (2016)
SKLADEM  (1)
„Já jsem běhal velice rád a strašně moc, vlastně skoro pořád. Do práce, z práce, na stadion, pro nákupy nebo i jen tak pro radost. Dokonce i do schodů jsem běhal s nadšením, ale vůbec nejraději po mořském břehu. Nejvíc kilometrů... (více o titulu)
Naše cena: 470 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
4.
V rajské zahradě trpkých plodů - O životě a díle B. Hrabala
Monika Zgustová  ·  Odeon (2014)
Románový životopis Bohumila Hrabala (1914–1997) vznikal ještě za jeho života. Čtyři roky se autorka s Hrabalem setkávala a naslouchala jeho vyprávění, a tak nás provází jeho dětstvím, mládím plným trampot,... (více o titulu)
Naše cena: 49 Kč posíláme do 6 dní
5.
Legenda jménem Bruce Lee
Zdeněk Kurfürst  ·  Temple (2000)
(5)
Bruce Lee (1940 - 1973), charismatická osobnost, která odstartovala celosvětovou popularitu kung-fu jakožto bojového umění. Jeho přínos pro tuto oblast je ale mnohem komplexnější. (více o titulu)
Naše cena: 273 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
6.
Herci a herečky před soudem
Radek Žitný  ·  Petrklíč (2014)
Na staré české filmy se nedívají jen lidé pokročilejšího věku, ale i lidé střední generace a také hodně mladých. Nabízí se otázka – proč? Pravděpodobně to není kvůli příběhům nebo filmovým zápletkám... (více o titulu)
Naše cena: 261 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
7.
Vytrvalost
Rick Broadbent  ·  Slovart CZ (2016)
Tato kniha je první zahraniční biografií, která dokumentuje nevšední vzestup, pád a rehabilitaci muže, který byl prohlášen za „největšího běžce všech dob". Je to také příběh zlatého... (více o titulu)
Naše cena: 324 Kč  (tedy ušetříte 20%) posíláme do 6 dní
8.
Pavel Srniček - Vlastními slovy
Pavel Srniček  ·  Rukopis (2016)
(1)
Pavel Srniček byl borec. Borec v nejlepším smyslu slova. Jako kluk vyrůstal ve velmi složitých sociálních podmínkách, ale možná právě těžké chvíle z dětství z něj udělaly silného a férového chlapa. V noci pomáhal mamince... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
9.
Čeká nás pohroma?
Andor Šándor  ·  Daranus (2016)
Generál v záloze Andor Šándor... Bezpočet lidí ho zná z médií i z jeho přednášek a naslouchá tomu, co říká elegantní pán v dobře střiženém obleku. A jako by s pořád trochu velitelským držením těla. V angličtině, kterou umí ing. Šándor tak jako u nás... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
10.
Coco Chanel
Lisa Chaney  ·  Eroika (2016)
Gabrielle Chanelová (1883–1971) alias Coco Chanel se vyšvihla z chudých poměrů, dosáhla jedinečného společenského úspěchu, způsobila revoluci v dámském odívání a stala se nejvlivnější módní návrhářkou 20. století. Nový život (více o titulu)
Naše cena: 472 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
11.
Lída Baarová stále fascinuje
Miroslav Graclík, Ondřej Suchý  ·  Petr Prchal (2016)
(1)
Jen stěží by se v dějinách československé kinematografie našel osud podobný tomu, který prožila Lída Baarová. Jako jedna z mala československých filmových umělců se dokázala prosadit i za hranicemi naší vlasti – natáčela v něk (více o titulu)
Naše cena: 349 Kč posíláme do 5 dní
12.
Půlkacíř
Karel Kryl, Miloš Čermák  ·  Leda (2013)
V rozhovorech, které s novinářem Milošem Čermákem vedl těsně před svou náhlou smrtí, Karel Kryl bilancuje velmi otevřeně svůj umělecký i soukromý život. Fascinující je Krylova reflexe nových poměrů po listopadovém převratu,... (více o titulu)
Naše cena: 113 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
13.
Čemu se smála Adina Mandlová
Ondřej Suchý  ·  Ikar CZ (2015)
(2)
Jaká vlastně byla Adina Mandlová, obdivovaná i zatracovaná prvorepubliková filmová hvězda, a proč své memoáry, vydané ve spolupráci s Josefem Škvoreckým, nazvala Dneska už se tomu směju? Prostřednictvím úryvků z jejich rozhovorů... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
14.
Útěky – Lída Baarová
Josef Škvorecký  ·  Ikar CZ (2015)
(2)
Čtenářsky vděčné vzpomínky talentované, obdivované, ale i nenáviděné české herečky, která se proslavila nejen svou krásou a filmovými rolemi, ale i vztahem s nacistickým ministrem propagandy Josephem Goebbelsem... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
15.
Fenomén J.R.R. Tolkien
Colin Duriez  ·  Česká biblická společnost (2015)
J.R.R. Tolkien se stvořením imaginárního světa, který nepřestává uchvacovat a těšit celé generace příznivců, stal legendou. V tomto poutavém a přístupném životopise však živě vyvstává před našima očima i jeho osobnost... (více o titulu)
Naše cena: 236 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
16.
Podle náhodného výběru
Max Eisen  ·  CPRESS (2016)
Kniha Podle náhodného výběru je příběhem utrpení, strachu a žalu mladého chlapce ve strašlivé době na strašlivém místě. Více než sedmdesát let po osvobození nacistických koncentračních táborů spojenci podrobně líčí... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
17.
Dvojitý agent - Utajená zákulisí špionáže
Olin Jurman  ·  Brána (2016)
Jmenoval se Karel Zbytek a žil v divoké době dvacátého století. Za jiných okolností by asi byl obyčejný člověk, jenže do jeho čáry života se vryly dvě světové války a následný nelítostný boj dvou nesmiřitelných ideologií... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
18.
Tajný život hollywoodských hvězd - Portréty idolů
Frédéric Martinez  ·  Brána (2016)
Životopisy nejslavnějších ženských hvězd Hollywoodu, které ve 20. století zářily na stříbrném plátně – Avy Gardnerové, Grace Kellyové, budoucí kněžny monacké, Ingrid Bergmanové, Rity Hayworthové, Audrey Hepburnové... (více o titulu)
Naše cena: 246 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
19.
A ptáš se, knížko má...
Milena Lenderová  ·  Triton (2008)
Osobní deníky patří mezi prameny soukromé povahy, teprve v poslední době docenili historikové jejich význam. Ženskými deníky se v českých zemích zatím nikdo nezabýval, dlouho se zdálo, že se jich dochoval jen zlomek... (více o titulu)
Naše cena: 313 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
20.
Jidášova tajemství
James M. Robinson  ·  Remedium (2008)
Jidášova tajemství obsahují: Historický průzkum biblických písemností o Jidášovi a zmínek o něm, které byly nalezeny ve starověkých zdrojích mimo Bibli... (více o titulu)
Naše cena: 256 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
Jedni čtou, aby si zapamatovali, druzí proto, aby zapomněli. (Heinrich Heine )
Kávička