Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

Biografie, životopisyVýznamné osobnosti minulostiUmělci, spisovatelé

Momentálně se v této nabídce nachází 420 titulů

1.
Zdeněk Šotola  ·  Hudební e-knihkupectví (2017)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD EPUB MOBI
Počátkem 70. let viděla britská veřejnost ve čtveřici kluků (Noddy Holder, Dave Hill, Jim Lea a Don Powell) z průmyslového Wolverhamptonu nástupce nedávno rozpadlých Beatles. Byli čtyři jako oni, hráli na stejné nástroje jako oni... (více o eknize)
Naše cena: 149 Kč ihned ke stažení
2.
Aleš Cibulka  ·  Edice ČT (2014)
Třetí díl Černobílých idolů plný čtivých medailonů o hereckých hvězdách stříbrného plátna obsahuje v první části texty z Cibulkových pamětnických kalendářů z let 2013 a 2014... (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
3.
Alice Horáčková  ·  Argo (2014)
Matka Vladimíry Čerepkové, původem Ruska, své dceři nikdy neřekla, kdo byl její otec. Jednou ji počal sovětský osvoboditel, jindy statečný inženýr, pak známý herec... Matka Vladimíru bila a odkládala do dětských domovů a pasťáků.... (více o knize)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
4.
Adina Mandl  ·  XYZ (2015)
(8)
Druhé, rozšířené a upravené vydání vzpomínek slavné herečky Adiny Mandlové. Do světa filmu bývalou manekýnku a fotomodelku Adinu Mandlovou uvedl Hugo Haas, který byl jistou dobu jejím intimním přítelem. Zprvu byla obsazována do rolí mondén a zhýčkaných... (více o knize)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
5.
Daniel Henych  ·  Mess (2010)
Soubor medailonků osobností z kulturního, vědeckého, ale i občansky angažovaného života. Medailonky vznikaly v průběhu let jako přístupně psané novinové články a nedělají si nárok na vědeckou odbornost... (více o knize)
Naše cena: 119 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
6.
Tomáš Čechtický  ·  Empresa Media (2017)
Muzikant Karel Zich, herec Ivan Luťanský, hokejový reprezentant Luděk Čajka, politik Alois Rašín nebo svatá Ludmila. Osudy hrdinů nejrůznějších historických ér a oblastí lidské činnosti, které do šestadvaceti poutavých příběhů... (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
7.
Ludmila Zemanová a Linda Zeman-Spaleny  ·  CPRESS (2015)
(1)
Před 105 lety se narodil geniální průkopník trikových filmů Karel Zeman, uznávaná osobnost světové kinematografie. Jak vznikaly jeho kultovní filmy Cesta do pravěku, Vynález zkázy nebo Baron Prášil? Přeneste se do světa fantazie a do svého dětství, do... (více o knize)
Naše cena: 656 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
8.
Bárbara Mujica  ·  Metafora (2012)
Frida Kahlo, mexická malířka a významná kulturní osobnost, po otci německého původu, v dětství zmrzačená obrnou a ve věku osmnácti let téměř smrtelně zraněná, žila život plný extrémů. Vzala si za muže další klíčovou osobnost mexického kulturního života... (více o knize)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
9.
Radko Pytlík  ·  XYZ (2012)
V knize Toulavé house autor Radko Pytlík předkládá čtenářům poznatky ze svého dlouhodobého studia osobnosti a života známého českého spisovatele, autora slavných Osudů dobrého vojáka Švejka, Jaroslava Haška... (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
10.
Podrobná publikace věnovaná životu legendy českého herectví Miloše Kopeckého, kterou napsal zčásti sám ještě před svou smrtí v roce 1996, je strhující výpovědí o jeho ojedinělém osobním i profesionálním životě. Miloš Kopecký byl geniálním hercem, který... (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
11.
Petr Sís  ·  Labyrint (2014)
Nádherná kniha o osamělosti a hledání smyslu života. Autor se sobě vlastní empatií, lehkostí a citem pro dobovou atmosféru vypráví příběh legendárního francouzského letce, dobrodruha a spisovatele Antoina de Saint-Exupéryho (1900 - 1944)... (více o knize)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
12.
Olga Matušková  ·  Nual (2013)
(2)
Během cesty zpět na Floridu, poté co v Praze pochovala svého milovaného manžela Waldemara Matušku, se autorce Olze Matuškové promítají v mysli zrození osudové lásky a příběhy, které nahlížejí do zákulisí jejich čtyřicetiletého společného života... (více o knize)
Naše cena: 187 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
13.
Blanka Kovaříková  ·  Brána (2013)
O histroii pražských domů vyšla již řada knih. Všichni autoři se ale jimi doposud zabývali jen z hlediska architektury. Tato kniha je však zcela opačná. Autorku zajímají lidské příběhy, osudy osobností, které v domech žily... (více o knize)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
14.
Zdeněk Mahler  ·  Sláfka (2013)
Autor s invencí sobě vlastní – dramaticky, sdělně a s citem – tentokrát mapuje životní pouť skladatele Bedřicha Smetany. Nezpochybnitelného autora české národní hudby a respektovaného tvůrce hudby světové... (více o knize)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
15.
Jerry Hopkins a Daniel Sugerman  ·  Maťa (2010)
(3)
Monografie o americkém rockovém zpěváku 60. let Jimu Morrisonovi a skupině The Doors autoři psali s pochopením pro morrisonovskou legendu a zároveň se snahou odmytizovat ji prezentací skutečných událostí... (více o knize)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
16.
Miroslav Graclík  ·  Omega (2014)
Československo patřilo v meziválečném období v mnoha oborech mezi světovou špičku. Jedním z nich byla kinematografie. Vzniklo tehdy hodně divácky velmi vděčných snímků. Například Kristián, Cesta do hlubin študákovy duše, Eva tropí hlouposti... (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
17.
Jiří Vondrák  ·  Vítek (2014)
Bulat Okudžava patří spolu s Vladimírem Vysockým mezi nejvýznamnější ruské písničkáře a básníky. Jeho tvorba významně ovlivnila život několika generací a inspirovala mnoho dalších hudebníků, mimo jiné i Jarka Nohavicu... (více o knize)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
18.
Keith Haring  ·  Kniha Zlín (2012)
Svazek nabízí čtenáři sebrané deníky amerického výtvarníka Keitha Haringa. Časově deníky pokrývají období od roku 1977 až do podzimu 1989, tedy do doby několika měsíců před umělcovou smrtí. Haring v nich zaznamenává svou uměleckou činnost, své pocity, nej (více o knize)
Naše cena: 370 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
19.
Charles Laurence  ·  Prostor (2012)
(1)
Autobiografická kniha novináře Charlese Laurence, jehož otec byl vysoce postaveným britským diplomatem, vypráví příběh rodiny, která v padesátých letech pobývala v Praze a kterou tento pobyt hluboce zasáhl. (více o knize)
Naše cena: 238 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
20.
Vera Vogeler  ·  BVD (2016)
Berlínský novinář Otto Mugrauer se před několika lety, víceméně náhodou, dostal k deníku své tety Hildy Korberové, manželky známého německého herce 30. let Veita Harlana... (více o knize)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
123456789 … 21

Zúžení výběru

Oddělení
Autoři
Více Méně
Formát
Více Méně
Jazyk
Více Méně
Sklad
Barva obálky

RSS novinky z této kategorie
Knihkupectví je jeden z mála důkazů, ze lidé stále myslí. (Jerry Seinfeld)
Kávička