popis
Umělci, spisovatelé

Knihy Biografie, životopisy Významné osobnosti minulosti Umělci, spisovatelé

V podkategorii Umělci, spisovatelé se nachází 494 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Apollinaire
Julia Hartwig  ·  Garamond (2017)
Tato kniha o uměleckém životě bohémské Paříže počátku minulého století nedává nahlédnout pouze do života Guillauma Apollinaira – básníka s naprosto novou imaginací a převratnou poetickou vizí – ale propojuje jeho příběh s osudy řady literátů, malířů... (více o titulu)
Naše cena: 342 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
2.
Toulavé house
Radko Pytlík  ·  XYZ (2012)
V knize Toulavé house autor Radko Pytlík předkládá čtenářům poznatky ze svého dlouhodobého studia osobnosti a života známého českého spisovatele, autora slavných Osudů dobrého vojáka Švejka, Jaroslava Haška... (více o titulu)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
3.
Jaroslav Hašek
Radko Pytlík  ·  Emporius (2013)
Jaroslav Hašek očima Radko Pytlíka "den po dni". (více o titulu)
Naše cena: 304 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
4.
Edith Piaf
Simone Berteautová  ·  Leda (2014)
(1)
Životní příběh velké francouzské šansoniérky Edith Piaf by žádný spisovatel nemohl napsat. Nebyl by totiž uvěřitelný. Vytvořila ho ulice, periferie, osud nebo náhoda a zapsala ho její sestra Simone Berteautová, která stála věrně po jejím boku po 30 let... (více o titulu)
Naše cena: 304 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
5.
Madame Picasso
Anne Girard  ·  Metafora (2015)
(3)
Utajený příběh Evy Gouelové, nezapomenutelné ženy, jež získala srdce jednoho z největších malířů naší doby. On byl malířem století, ona byla láskou jeho života… (více o titulu)
Naše cena: 360 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
6.
Půlkacíř
Karel Kryl, Miloš Čermák  ·  Leda (2013)
V rozhovorech, které s novinářem Milošem Čermákem vedl těsně před svou náhlou smrtí, Karel Kryl bilancuje velmi otevřeně svůj umělecký i soukromý život. Fascinující je Krylova reflexe nových poměrů po listopadovém převratu,... (více o titulu)
Naše cena: 113 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
7.
V rajské zahradě trpkých plodů - O životě a díle B. Hrabala
Monika Zgustová  ·  Odeon (2014)
Románový životopis Bohumila Hrabala (1914–1997) vznikal ještě za jeho života. Čtyři roky se autorka s Hrabalem setkávala a naslouchala jeho vyprávění, a tak nás provází jeho dětstvím, mládím plným trampot,... (více o titulu)
Naše cena: 49 Kč posíláme do 5 dní
8.
Herci a herečky před soudem
Radek Žitný  ·  Petrklíč (2014)
Na staré české filmy se nedívají jen lidé pokročilejšího věku, ale i lidé střední generace a také hodně mladých. Nabízí se otázka – proč? Pravděpodobně to není kvůli příběhům nebo filmovým zápletkám... (více o titulu)
Naše cena: 261 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
9.
Fenomén J.R.R. Tolkien
Colin Duriez  ·  Česká biblická společnost (2015)
J.R.R. Tolkien se stvořením imaginárního světa, který nepřestává uchvacovat a těšit celé generace příznivců, stal legendou. V tomto poutavém a přístupném životopise však živě vyvstává před našima očima i jeho osobnost... (více o titulu)
Naše cena: 236 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
10.
Dana Medřická
Jindřich Černý  ·  XYZ
Jindřich Černý, jeden z polistopadových ředitelů Národního divadla a nositel Ceny F. X. Šaldy, představuje čtenářům hereckou osobnost Dany Medřické... (více o titulu)
Naše cena: 123 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
11.
Vlasta Burian - Král komiků
Karel Čáslavský  ·  Nakladatelství Fragment (2011)
(1)
Poznejte celou filmografii legendárního "krále komiků" Vlasty Buriana (1891–1962). Filmový historik Karel Čáslavský vám nabízí: - herecké začátky Vlasty Buriana ještě v němých filmech - období třicátých let, kdy na vrcholu slávy... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
12.
Jindřich Plachta: Se srdcem na dlani
Ladislav Tunys  ·  XYZ (2011)
Jindřich Plachta, vlastním jménem Jindřich Šolle, se s českým filmem potkal poprvé v druhé polovině dvacátých let, ale prorazil až v roce 1931 v komedii Muži v offsidu. Od té doby se stal velmi vyhledávaným představitelem především komediálních rolí... (více o titulu)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
13.
Amy má dcera
Mitch Winehouse  ·  Millennium Publishing (2012)
Šokující výpověď o cestě k předčasné smrti jedné z nejtalentovanějších zpěvaček současnosti. Amy Winehouse zemřela za dosud nevysvětlených příčin ve svém londýnském bytě dne 23. července 2011... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 16 dní
14.
Neznámá známá Hana Vítová
Ondřej Suchý  ·  Ikar CZ (2013)
Hana Vítová byla jednou z největších hvězd stříbrného plátna 30. a 40. let minulého století, do konce druhé světové války vytvořila více než 70 filmových a divadelních rolích. V poválečných, pro ni těžkých dobách se musela živit jinak,... (více o titulu)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
15.
Hemingwayové
John Hemingway  ·  Paseka (2014)
Kniha Hemingwayova vnuka je tvrdým svědectvím o nelehkém životě potomků rozvětvené rodiny slavného spisovatele. Ernest Hemingway trpěl depresemi, které ho dovedly až k sebevraždě. Otec autora knihy, lékař Gregory Hemingway, nejmladší z Ernestových synů... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
16.
Začínat od nuly
Jimi Hendrix  ·  Ikar CZ (2014)
(1)
Kniha sestavená z autentických dobových rozhovorů a deníkových záznamů pomáhá vyvrátit spoustu mýtů a polopravd, které o Hendrixovi kolují, a předkládá ničím nepřikrášlenou osobní verzi jeho životního příběhu... (více o titulu)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
17.
Paní Hemingwayová
Naomi Woodová  ·  Metafora (2014)
(1)
„Láska je jako rána, čím je hlubší, tím víc musí bolet…“ Vášně, lásky, nevěry, rozchody… čtyři osudové ženy jednoho slavného muže. (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
18.
Pravdivý příběh Ivety Bartošové
Jana Bednářová  ·  Bondy (2014)
Celé Česko zasáhla tragická zpráva o sebevraždě zpěvačky Ivety Bartošové. Co k nešťastné události řekli známé osobnosti? Podívejte se na reakce jejích kolegů a hvězd showbyznysu... (více o titulu)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
19.
Jiřina Štěpničková
Jindřich Černý  ·  XYZ
Jiřina Štěpničková (3. 4. 1912 - 5. 9. 1985) už během studia na konzervatoři hostovala v Osvobozeném divadle. Ještě před absolutoriem se stala členkou Národního divadla... (více o titulu)
Naše cena: 132 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
20.
Čemu se smála Adina Mandlová
Ondřej Suchý  ·  Ikar CZ (2015)
(2)
Jaká vlastně byla Adina Mandlová, obdivovaná i zatracovaná prvorepubliková filmová hvězda, a proč své memoáry, vydané ve spolupráci s Josefem Škvoreckým, nazvala Dneska už se tomu směju? Prostřednictvím úryvků z jejich rozhovorů... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
Vlastní univerzitou našeho života je sbírka knih. (Thomas Carlyle)
Kávička