popis
Umělci, spisovatelé

Knihy Biografie, životopisy Významné osobnosti minulosti Umělci, spisovatelé

V podkategorii Umělci, spisovatelé se nachází 497 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Fenomén J.R.R. Tolkien
Colin Duriez  ·  Česká biblická společnost (2015)
J.R.R. Tolkien se stvořením imaginárního světa, který nepřestává uchvacovat a těšit celé generace příznivců, stal legendou. V tomto poutavém a přístupném životopise však živě vyvstává před našima očima i jeho osobnost... (více o titulu)
Naše cena: 236 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
2.
Černobílé idoly 3
Aleš Cibulka  ·  Edice ČT (2014)
Třetí díl Černobílých idolů plný čtivých medailonů o hereckých hvězdách stříbrného plátna obsahuje v první části texty z Cibulkových pamětnických kalendářů z let 2013 a 2014... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
3.
Skutečný Miloš Kopecký
Podrobná publikace věnovaná životu legendy českého herectví Miloše Kopeckého, kterou napsal zčásti sám ještě před svou smrtí v roce 1996, je strhující výpovědí o jeho ojedinělém osobním i profesionálním životě. Miloš Kopecký byl geniálním hercem, který... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
4.
Nečekaná úmrtí zapsaná do dějin
Tomáš Čechtický  ·  Empresa Media (2017)
Muzikant Karel Zich, herec Ivan Luťanský, hokejový reprezentant Luděk Čajka, politik Alois Rašín nebo svatá Ludmila. Osudy hrdinů nejrůznějších historických ér a oblastí lidské činnosti, které do šestadvaceti poutavých příběhů... (více o titulu)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
5.
Apollinaire
Julia Hartwig  ·  Garamond (2017)
Tato kniha o uměleckém životě bohémské Paříže počátku minulého století nedává nahlédnout pouze do života Guillauma Apollinaira – básníka s naprosto novou imaginací a převratnou poetickou vizí – ale propojuje jeho příběh s osudy řady literátů, malířů... (více o titulu)
Naše cena: 342 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
6.
Vlasta Burian - Král komiků
Karel Čáslavský  ·  Nakladatelství Fragment (2011)
(1)
Poznejte celou filmografii legendárního "krále komiků" Vlasty Buriana (1891–1962). Filmový historik Karel Čáslavský vám nabízí: - herecké začátky Vlasty Buriana ještě v němých filmech - období třicátých let, kdy na vrcholu slávy... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
7.
Jindřich Plachta: Se srdcem na dlani
Ladislav Tunys  ·  XYZ (2011)
Jindřich Plachta, vlastním jménem Jindřich Šolle, se s českým filmem potkal poprvé v druhé polovině dvacátých let, ale prorazil až v roce 1931 v komedii Muži v offsidu. Od té doby se stal velmi vyhledávaným představitelem především komediálních rolí... (více o titulu)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
8.
Toulavé house
Radko Pytlík  ·  XYZ (2012)
V knize Toulavé house autor Radko Pytlík předkládá čtenářům poznatky ze svého dlouhodobého studia osobnosti a života známého českého spisovatele, autora slavných Osudů dobrého vojáka Švejka, Jaroslava Haška... (více o titulu)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
9.
Jaroslav Hašek
Radko Pytlík  ·  Emporius (2013)
Jaroslav Hašek očima Radko Pytlíka "den po dni". (více o titulu)
Naše cena: 304 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
10.
Půlkacíř
Karel Kryl, Miloš Čermák  ·  Leda (2013)
V rozhovorech, které s novinářem Milošem Čermákem vedl těsně před svou náhlou smrtí, Karel Kryl bilancuje velmi otevřeně svůj umělecký i soukromý život. Fascinující je Krylova reflexe nových poměrů po listopadovém převratu,... (více o titulu)
Naše cena: 113 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
11.
Jiřina Štěpničková
Jindřich Černý  ·  XYZ
Jiřina Štěpničková (3. 4. 1912 - 5. 9. 1985) už během studia na konzervatoři hostovala v Osvobozeném divadle. Ještě před absolutoriem se stala členkou Národního divadla... (více o titulu)
Naše cena: 132 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
12.
Pilot a Malý princ
Petr Sís  ·  Labyrint (2014)
Nádherná kniha o osamělosti a hledání smyslu života. Autor se sobě vlastní empatií, lehkostí a citem pro dobovou atmosféru vypráví příběh legendárního francouzského letce, dobrodruha a spisovatele Antoina de Saint-Exupéryho (1900 - 1944)... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
13.
Edith Piaf
Simone Berteautová  ·  Leda (2014)
(1)
Životní příběh velké francouzské šansoniérky Edith Piaf by žádný spisovatel nemohl napsat. Nebyl by totiž uvěřitelný. Vytvořila ho ulice, periferie, osud nebo náhoda a zapsala ho její sestra Simone Berteautová, která stála věrně po jejím boku po 30 let... (více o titulu)
Naše cena: 304 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
14.
Ničeho nelituju
Ace Frehley  ·  Volvox Globator (2014)
(2)
Kytarista a zpěvák Ace Frehley (vlastním jménem Paul Daniel Frehley) je zakládajícím členem skupiny Kiss, v které hrál od jejího založení v roce 1973 do roku 1982 a pak znovu v letech 1996 až 2002. Na tyto roky, ale i na sólovou kariéru vzpomíná v knize.. (více o titulu)
Naše cena: 351 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
15.
Madame Picasso
Anne Girard  ·  Metafora (2015)
(3)
Utajený příběh Evy Gouelové, nezapomenutelné ženy, jež získala srdce jednoho z největších malířů naší doby. On byl malířem století, ona byla láskou jeho života… (více o titulu)
Naše cena: 360 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
16.
Literární mýty, záhady a aféry
Petr Kovařík  ·  Nakladatelství Lidové noviny (2003)
Otazníky nad životy a díly českých spisovatelů (více o titulu)
Naše cena: 242 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
17.
Kdybych se snad nevrátil...
Jiří Karen  ·  Prostor (2006)
Kniha je výborem z korespondence a deníkových záznamů básníka Jiřího Karena z období jeho totálního nasazení v Říši v letech 1942 – 1945. Z básníkovy pozůstalosti jej sestavil a edičně připravil Josef Ruszelák... (více o titulu)
Naše cena: 66 Kč  (tedy ušetříte 4%) posíláme do 6 dní
18.
Ladislav Fuks: Tvář a maska
Aleš Kovalčík  ·  H&H (2006)
Kniha je svéráznou monografií významného českého prozaika Ladislava Fukse. Perspektivou dílčího motivu "masky" autor nahlíží nejen celé spisovatelovo dílo, ale do značné míry i Fuksův osobní život, poznamenaný permanentním skrýváním... (více o titulu)
Naše cena: 236 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
19.
Franz Kafka - výmysly a mystifikace
Josef Čermák  ·  Gutenberg (2005)
SKLADEM  
Autor uvádí na pravou míru výmysly a mystifikace o Franzi Kafkovi, které šířili Michal Mareš a Gustav Janouch, a které zamotaly hlavy kafkovských badatelů... (více o titulu)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
20.
3x18
František Cinger, Arnošt Lustig  ·  Mladá fronta (2007)
Autobiografie legendárního českého spisovatele. Výborná a stále překvapující kniha obsahuje i řadu unikátních portrétů osobností světového významu, které autor osobně poznal. Je zároveň rozsáhlou freskou života druhé poloviny 20. století... (více o titulu)
Naše cena: 313 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
Knihy mají své osudy a své životy. A hynou nezájmem čtenářů. Nikdo by nevyslovil pochybnosti o Odysseji, ale jen málokdo ji ještě čte. (Miroslav Horníček)
Kávička