popis
Ostatní

Knihy Biografie, životopisy Významné osobnosti minulosti Ostatní


Prinášame vám aktuálny rebríček - najpredávanejšie knihy z kategórie Ostatní na Martinus.cz za posledné obdobie.

1.
Umění války
Sun-c'  ·  B4U Publishing (2014)
Proslulé pojednání mistra Suna o válečném umění se těší neutuchajícímu zájmu čtenářů i po více než dva a půl tisíci let, které uplynuly od jeho napsání. V čem spočívá jeho obliba? Paradoxně nikoliv v jeho válečnických aspektech, nýbrž v inspirativní... (více o titulu)
Naše cena: 158 Kč  (tedy ušetříte 12%) obvykle posíláme do 5 dní
2.
Netvoři, tyrani a zlosynové českých dějin
Jan Bauer  ·  Petrklíč (2011)
Na českém trůnu seděla hezká řádka surových vrahů. Začíná knížetem Boleslavem I., který se dostal k moci pomocí vraždy vlastního bratra svatého Václava, a končí prezidentem Gottwaldem, jenž neváhal posílat na popraviště i své nejbližší přátele. (více o titulu)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
3.
Podle náhodného výběru
Max Eisen  ·  CPRESS (2016)
Kniha Podle náhodného výběru je příběhem utrpení, strachu a žalu mladého chlapce ve strašlivé době na strašlivém místě. Více než sedmdesát let po osvobození nacistických koncentračních táborů spojenci podrobně líčí... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
4.
Velitel Osvětimi
Ian Baxter  ·  Víkend (2011)
(1)
Rudolf Höss se nechvalně proslavil za druhé světové války coby tvůrce a posléze velitel koncentračního tábora Osvětim. Byl zodpovědný za smrt více než 1,2 milionu lidi. Vymyslel vražednou metodiku... (více o titulu)
Naše cena: 265 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
5.
Pravdivý příběh skupiny Bilderberg
Daniel Estulin  ·  Bodyart Press (2012)
(5)
Daniel Estulin, vtažený do skrytého světa intrik a tajemství, nyní odhaluje to, co nebylo nikdy dříve vyřčeno. Od svých počátků v roce 1954 v hotelu Bilderberg v malém nizozemském městečku Oosterbeek... (více o titulu)
Naše cena: 619 Kč posíláme do 4 dní
6.
Návrat krále Šumavy
David Jan Žák  ·  Labyrint (2012)
(1)
Životopisný román o nepolapitelném převaděči, který se stal předobrazem Krále Šumavy, vychází z jeho vlastních vzpomínek, svědectví pamětníků i archivních dokumentů... (více o titulu)
Naše cena: 328 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
7.
Století moudrosti
Caroline Stoessinger  ·  Jota (2012)
Stoosmiletá klavíristka Alice Herzová Sommerová na vlastní oči viděla celé minulé století a první dekádu století tohoto. Přežila koncentrační tábor v Terezíně, byla při procesu s Adolfem Eichmannem v Jeruzalémě... (více o titulu)
Naše cena: 141 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
8.
Šternberkové
Pavel Juřík  ·  Nakladatelství Universum (2013)
Možná si z legendárních Černých baronů pamatujete hlášku: „Poslyšte, Šternberk, nejste vy náhodou ňákej ten fón?“ „Jsem poslední hrabě Šternberk ze Šternberku, soudruhu poručíku.“ Seznamte se s osudy rodu Šternberků... (více o titulu)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
9.
Karl Marx
Rolf Hosfeld  ·  Paseka (2013)
Hosfeldova biografie vyplňuje citelnou mezeru, která dosud na českém knižním trhu kupodivu v oblasti Marxových biografií panovala. Neklidný život trierského rodáka, který významě ovlivnil světové dějiny... (více o titulu)
Naše cena: 257 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
10.
Baťa v kostce (rozšířené vydání)
Zdeněk Pokluda  ·  Kniha Zlín (2014)
Knížka Baťa v kostce nabízí čtenáři stručný, avšak ucelený a přehledný pohled na důležité momenty působení Tomáše Bati a jeho světové firmy. Odpovídá také na některé otázky týkající se jeho nástupců a novějších osudů podniku... (více o titulu)
Naše cena: 142 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
S pomocí knih se mnozí stávají učenými i mimo školu. Bez knih pak nebývá učený nikdo ani ve škole. (Jan Amos Komenský)
Kávička