popis
Ostatní

Knihy Biografie, životopisy Významné osobnosti minulosti Ostatní

V podkategorii Ostatní se nachází 974 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Umění války
Sun-c'  ·  B4U Publishing (2014)
Proslulé pojednání mistra Suna o válečném umění se těší neutuchajícímu zájmu čtenářů i po více než dva a půl tisíci let, které uplynuly od jeho napsání. V čem spočívá jeho obliba? Paradoxně nikoliv v jeho válečnických aspektech, nýbrž v inspirativní... (více o titulu)
Naše cena: 158 Kč  (tedy ušetříte 12%) obvykle posíláme do 5 dní
2.
Netvoři, tyrani a zlosynové českých dějin
Jan Bauer  ·  Petrklíč (2011)
Na českém trůnu seděla hezká řádka surových vrahů. Začíná knížetem Boleslavem I., který se dostal k moci pomocí vraždy vlastního bratra svatého Václava, a končí prezidentem Gottwaldem, jenž neváhal posílat na popraviště i své nejbližší přátele. (více o titulu)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
3.
Evropské panovnické rody
Martina Winkelhofer  ·  Ikar CZ (2016)
(2)
Martina Winkelhoferová, specialistka na dějiny 19. století se zaměřením na společenský vývoj středoevropských šlechtických rodů, osvětluje trhliny ve fasádě životního stylu tzv. „lepší společnosti“, které dokázal už tenkrát... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
4.
Návrat krále Šumavy
David Jan Žák  ·  Labyrint (2012)
(1)
Životopisný román o nepolapitelném převaděči, který se stal předobrazem Krále Šumavy, vychází z jeho vlastních vzpomínek, svědectví pamětníků i archivních dokumentů... (více o titulu)
Naše cena: 328 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
5.
Podle náhodného výběru
Max Eisen  ·  CPRESS (2016)
Kniha Podle náhodného výběru je příběhem utrpení, strachu a žalu mladého chlapce ve strašlivé době na strašlivém místě. Více než sedmdesát let po osvobození nacistických koncentračních táborů spojenci podrobně líčí... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
6.
Skrytí vládci
Philipp Vandenberg  ·  Reneco (2011)
Ovlivnili běh dějin, a přesto nevstoupili do letopisů: osobní lékaři králů, diktátorů, prezidentů a mocných světa. Až dosud se ví velmi málo o tom, nakolik, jak často a jak významně ovlivňovali dění... (více o titulu)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
7.
Velitel Osvětimi
Ian Baxter  ·  Víkend (2011)
(1)
Rudolf Höss se nechvalně proslavil za druhé světové války coby tvůrce a posléze velitel koncentračního tábora Osvětim. Byl zodpovědný za smrt více než 1,2 milionu lidi. Vymyslel vražednou metodiku... (více o titulu)
Naše cena: 265 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
8.
Pravdivý příběh skupiny Bilderberg
Daniel Estulin  ·  Bodyart Press (2012)
(5)
Daniel Estulin, vtažený do skrytého světa intrik a tajemství, nyní odhaluje to, co nebylo nikdy dříve vyřčeno. Od svých počátků v roce 1954 v hotelu Bilderberg v malém nizozemském městečku Oosterbeek... (více o titulu)
Naše cena: 619 Kč posíláme do 4 dní
9.
Století moudrosti
Caroline Stoessinger  ·  Jota (2012)
Stoosmiletá klavíristka Alice Herzová Sommerová na vlastní oči viděla celé minulé století a první dekádu století tohoto. Přežila koncentrační tábor v Terezíně, byla při procesu s Adolfem Eichmannem v Jeruzalémě... (více o titulu)
Naše cena: 141 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
10.
Šternberkové
Pavel Juřík  ·  Nakladatelství Universum (2013)
Možná si z legendárních Černých baronů pamatujete hlášku: „Poslyšte, Šternberk, nejste vy náhodou ňákej ten fón?“ „Jsem poslední hrabě Šternberk ze Šternberku, soudruhu poručíku.“ Seznamte se s osudy rodu Šternberků... (více o titulu)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
11.
Karl Marx
Rolf Hosfeld  ·  Paseka (2013)
Hosfeldova biografie vyplňuje citelnou mezeru, která dosud na českém knižním trhu kupodivu v oblasti Marxových biografií panovala. Neklidný život trierského rodáka, který významě ovlivnil světové dějiny... (více o titulu)
Naše cena: 257 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
12.
Československá generalita
Radan Lášek  ·  Codyprint (2013)
V československé armádě bylo v letech 1918 až 1948 jmenováno do generálské hodnosti celkem 533 důstojníků; kniha rekapituluje životní osudy devíti z nich. Časové rozpětí životopisů sahá od roku 1869 do roku 1977, ale hlavní těžiště událostí, kdy se... (více o titulu)
Naše cena: 322 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dní
13.
Útěky – Lída Baarová
Josef Škvorecký  ·  Ikar CZ (2015)
(3)
Čtenářsky vděčné vzpomínky talentované, obdivované, ale i nenáviděné české herečky, která se proslavila nejen svou krásou a filmovými rolemi, ale i vztahem s nacistickým ministrem propagandy Josephem Goebbelsem... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
14.
Listy z Kostnice
Jan Hus  ·  Biblion (2015)
Jméno Mistr Jan Hus zná v naší zemi snad každý. Patří mezi vybrané hrdiny naší historie. Jeho jméno je synonymem boje za pravdu. Jaká je však pravda o Husovi samotném? Nejsou jeho různé obrazy pouze ideologickými legendami? Není Jan Hus postavou spíše myt (více o titulu)
Naše cena: 141 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
15.
Géniové XX. století
Karel Pacner  ·  Motto (2015)
(2)
Když v roce 1903 zahájili bratří Wrightové éru letectví, sotva by se někdo odvážil předpovědět, že o pouhých 58 let později obletí Gagarin Zemi v kosmické kabině rychlostí 8 kilometrů za sekundu. Karel Čapek nechal ve svém slavném... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
16.
Emil Běžec 00:10
Pavel Kosatík  ·  Prostor (2015)
Chcete vědět, jak žil člověk, který objevil to, pro co byl stvořen, a dělal to? Pokud ano, pak je pro vás odpovědí první ucelený životopis legendárního běžce Emila Zátopka. Vypráví o jeho dětství v početné rodině... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
17.
Jacqueline Bouvierová Kennedyová Onassisová
Barbara Leaming  ·  Argo (2015)
Citlivě a obratně napsaná biografie se věnuje zdánlivě kouzelnému dětství a mládí slavé Jackie, samozřejmě i pohádkovému manželství s bohatým a pohledným senátorem a pozdějším prezidentem, ale vůbec poprvé podrobně zachycuje život Jackie Kennedyové... (více o titulu)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
18.
Olga Havlová
Milena Bohatová Pekárková  ·  XYZ (2016)
Olga Havlová (11. 7. 1933 – 27. 1. 1996) se nezapomenutelně vryla do našich srdcí. Nejen jako manželka Václava Havla, ale především jako silná a statečná žena, která se nebála vzdorovat osudu a pomáhat druhým. Dvě neslučitelné povahy srostly v jeden... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
19.
Kolowratové
Pavel Juřík  ·  Nakladatelství Universum (2016)
Monografie o jednom z nejstarších českých šlechtických rodů je určena pro širokou veřejnost, která se zajímá o historii šlechty, historii jako takovou i o dějiny hradů a zámků. Z rodu Kolowratů pocházely desítky významných osobností... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
20.
Dědečkův deník
Libuše Koubská  ·  Vyšehrad (2017)
Jedním z výchozích bodů knihy, mapující období let 1880–1953, je deník válečného zajatce Josefa Bačovského, který jako rakouský domobranec prošel několika těžkými bitvami 1. světové války a poté padl do ruského zajetí. V něm prožil mimořádnou anabázi... (více o titulu)
Naše cena: 245 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
Slova knih nás vždy vzruší, důležité však je, aby nás změnila. (Konfucius )
Kávička