popis
Významné osobnosti minulosti

Knihy Biografie, životopisy Významné osobnosti minulosti

V podkategorii Významné osobnosti minulosti se nachází 1539 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Umění války
Sun-c'  ·  B4U Publishing (2014)
Proslulé pojednání mistra Suna o válečném umění se těší neutuchajícímu zájmu čtenářů i po více než dva a půl tisíci let, které uplynuly od jeho napsání. V čem spočívá jeho obliba? Paradoxně nikoliv v jeho válečnických aspektech, nýbrž v inspirativní... (více o titulu)
Naše cena: 158 Kč  (tedy ušetříte 12%) obvykle posíláme do 5 dní
2.
Netvoři, tyrani a zlosynové českých dějin
Jan Bauer  ·  Petrklíč (2011)
Na českém trůnu seděla hezká řádka surových vrahů. Začíná knížetem Boleslavem I., který se dostal k moci pomocí vraždy vlastního bratra svatého Václava, a končí prezidentem Gottwaldem, jenž neváhal posílat na popraviště i své nejbližší přátele. (více o titulu)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
3.
Evropské panovnické rody
Martina Winkelhofer  ·  Ikar CZ (2016)
(2)
Martina Winkelhoferová, specialistka na dějiny 19. století se zaměřením na společenský vývoj středoevropských šlechtických rodů, osvětluje trhliny ve fasádě životního stylu tzv. „lepší společnosti“, které dokázal už tenkrát... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
4.
Mystikové a mágové Tibetu
Alexandra David-Neel  ·  Elfa (1998)
Kniha je autentickým vyprávěním jediné Evropanky, která kdy byla v Tibetu vysvěcena na lamu. A. David-Néel procestovala celý, tehdy Evropanům zapovězený, Tibet a učila se nejrůznějším duchovním a tantrickým cvičením... (více o titulu)
Naše cena: 179 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
5.
Toulavé house
Radko Pytlík  ·  XYZ (2012)
V knize Toulavé house autor Radko Pytlík předkládá čtenářům poznatky ze svého dlouhodobého studia osobnosti a života známého českého spisovatele, autora slavných Osudů dobrého vojáka Švejka, Jaroslava Haška... (více o titulu)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
6.
Návrat krále Šumavy
David Jan Žák  ·  Labyrint (2012)
(1)
Životopisný román o nepolapitelném převaděči, který se stal předobrazem Krále Šumavy, vychází z jeho vlastních vzpomínek, svědectví pamětníků i archivních dokumentů... (více o titulu)
Naše cena: 328 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
7.
Seznamte se: Warhol
Catherine Ingram  ·  Grada (2015)
Nic dalšího v nich není." Tato kniha proniká pod povrch a objevuje Warholovo umění od začátků, kdy pracoval jako reklamní umělec až po vrchol jeho kariéry, kdy byl známým portrétistou. Živé ilustrace odhalují svět jeho v dětství v Pittsburghu, jeho... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dní
8.
Podle náhodného výběru
Max Eisen  ·  CPRESS (2016)
Kniha Podle náhodného výběru je příběhem utrpení, strachu a žalu mladého chlapce ve strašlivé době na strašlivém místě. Více než sedmdesát let po osvobození nacistických koncentračních táborů spojenci podrobně líčí... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
9.
Skrytí vládci
Philipp Vandenberg  ·  Reneco (2011)
Ovlivnili běh dějin, a přesto nevstoupili do letopisů: osobní lékaři králů, diktátorů, prezidentů a mocných světa. Až dosud se ví velmi málo o tom, nakolik, jak často a jak významně ovlivňovali dění... (více o titulu)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
10.
Velitel Osvětimi
Ian Baxter  ·  Víkend (2011)
(1)
Rudolf Höss se nechvalně proslavil za druhé světové války coby tvůrce a posléze velitel koncentračního tábora Osvětim. Byl zodpovědný za smrt více než 1,2 milionu lidi. Vymyslel vražednou metodiku... (více o titulu)
Naše cena: 265 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
11.
Pravdivý příběh skupiny Bilderberg
Daniel Estulin  ·  Bodyart Press (2012)
(5)
Daniel Estulin, vtažený do skrytého světa intrik a tajemství, nyní odhaluje to, co nebylo nikdy dříve vyřčeno. Od svých počátků v roce 1954 v hotelu Bilderberg v malém nizozemském městečku Oosterbeek... (více o titulu)
Naše cena: 619 Kč posíláme do 4 dní
12.
Století moudrosti
Caroline Stoessinger  ·  Jota (2012)
Stoosmiletá klavíristka Alice Herzová Sommerová na vlastní oči viděla celé minulé století a první dekádu století tohoto. Přežila koncentrační tábor v Terezíně, byla při procesu s Adolfem Eichmannem v Jeruzalémě... (více o titulu)
Naše cena: 141 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
13.
Jaroslav Hašek
Radko Pytlík  ·  Emporius (2013)
Jaroslav Hašek očima Radko Pytlíka "den po dni". (více o titulu)
Naše cena: 304 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
14.
Šternberkové
Pavel Juřík  ·  Nakladatelství Universum (2013)
Možná si z legendárních Černých baronů pamatujete hlášku: „Poslyšte, Šternberk, nejste vy náhodou ňákej ten fón?“ „Jsem poslední hrabě Šternberk ze Šternberku, soudruhu poručíku.“ Seznamte se s osudy rodu Šternberků... (více o titulu)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
15.
Karl Marx
Rolf Hosfeld  ·  Paseka (2013)
Hosfeldova biografie vyplňuje citelnou mezeru, která dosud na českém knižním trhu kupodivu v oblasti Marxových biografií panovala. Neklidný život trierského rodáka, který významě ovlivnil světové dějiny... (více o titulu)
Naše cena: 257 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
16.
Edith Piaf
Simone Berteautová  ·  Leda (2014)
(1)
Životní příběh velké francouzské šansoniérky Edith Piaf by žádný spisovatel nemohl napsat. Nebyl by totiž uvěřitelný. Vytvořila ho ulice, periferie, osud nebo náhoda a zapsala ho její sestra Simone Berteautová, která stála věrně po jejím boku po 30 let... (více o titulu)
Naše cena: 304 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
17.
Československá generalita
Radan Lášek  ·  Codyprint (2013)
V československé armádě bylo v letech 1918 až 1948 jmenováno do generálské hodnosti celkem 533 důstojníků; kniha rekapituluje životní osudy devíti z nich. Časové rozpětí životopisů sahá od roku 1869 do roku 1977, ale hlavní těžiště událostí, kdy se... (více o titulu)
Naše cena: 322 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dní
18.
Útěky – Lída Baarová
Josef Škvorecký  ·  Ikar CZ (2015)
(3)
Čtenářsky vděčné vzpomínky talentované, obdivované, ale i nenáviděné české herečky, která se proslavila nejen svou krásou a filmovými rolemi, ale i vztahem s nacistickým ministrem propagandy Josephem Goebbelsem... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
19.
Seznamte se: Dalí
Catherine Ingram  ·  Grada (2015)
Text knihy ale zasahuje i dále, do jeho odvážných obchodních transakcí, najdete zde informace o jeho extravagantních špercích i odvážném návrhu lízátek Chupa Chups. Ukazujeme surrealismus jako způsob života, který skvěle ukazují ilustrace, například Dalíh (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dní
20.
Listy z Kostnice
Jan Hus  ·  Biblion (2015)
Jméno Mistr Jan Hus zná v naší zemi snad každý. Patří mezi vybrané hrdiny naší historie. Jeho jméno je synonymem boje za pravdu. Jaká je však pravda o Husovi samotném? Nejsou jeho různé obrazy pouze ideologickými legendami? Není Jan Hus postavou spíše myt (více o titulu)
Naše cena: 141 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
Jedni čtou, aby si zapamatovali, druzí proto, aby zapomněli. (Heinrich Heine )
Kávička