Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

Biografie a životopisyPříslušníci královských rodůMuži

Momentálně se v této nabídce nachází 166 titulů

1.
Jaroslav Čechura  ·  Rybka Publishers (2016)
Kniha předního českého historika Jaroslava Čechury přístupným a čtivým způsobem představuje široké veřejnosti život a dílo jedné z nejvýznamnějších osobností českých i evropských dějin – českého krále a římského císaře Karla IV. Čechurův plastický... (více o knize)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 6 dnů
2.
Vratislav Vaníček  ·  Paseka (2014)
Jaký byl Svatý Václav jako člověk a vladař a jaká byla jeho doba? Přední český historik představuje Václava jako charismatickou osobnost a silného panovníka s cílevědomou západoevropskou orientací... (více o knize)
Naše cena: 371 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 6 dnů
3.
Jan A. Novák  ·  Alpress (2016)
Karel IV. byl nepochybně schopný státník a nadprůměrně vzdělaný panovník, duchovně založený. Navíc disponoval mimosmyslovými schopnostmi i viděním budoucích událostí, podle nichž do značné míry usměrňoval své kroky. Kniha je pohledem na tajemnou... (více o knize)
Naše cena: 265 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dnů
4.
Josef Bernard Prokop  ·  Fortuna Libri ČR (2014)
NA SKLADĚ
Více než šest století uplynulo od chvíle, kdy Karel IV., český král a římský císař, svěřil své myšlenky a nejhlubší pocity pergamenu. O jeho oficiálním životě bylo napsáno mnoho, ale jeho osobní zpovědí, která měla zůstat utajena veřejnosti, (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 2 dnů
5.
Penny Junor  ·  Hodder & Stoughton (2014)
This is the Prince Harry you've never read about before. Published in celebration of his thirtieth birthday, this is the story behind the tabloid stories. The Prince who has the power to make or break. The maverick Prince, who is brilliant, ... (více o knize)
Naše cena: 620 Kč  (tedy ušetříte 5%) dodání titulu může trvat i více než 3 týdny
6.
Lothar Höbelt  ·  Veduta (2016)
Císař Ferdinand III. (1608–1657) se narodil v období, kdy vrcholil tzv. habsburský bratrský rozkol (mezi Rudolfem II. a Matyášem), a dospěl za třicetileté války, během níž se stal jako „generalissimus" nástupcem Albrechta z Valdštejna ve velení císařské.. (více o knize)
Naše cena: 815 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dnů
7.
Miroslav Svoboda  ·  Nakladatelství Lidové noviny (2010)
Jihočeský šlechtický rod pánů ze Strakonic, zvaných též podle nejčastějšího jména Bavoři ze Strakonic, erbu střely, sehrál významnou roli v českých dějinách zejména ve 13. století, kdy se vyšvihl do nejvyšších pater českomoravské nobility... (více o knize)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dnů
8.
Jiří Bílek  ·  Víkend (2016)
Karel IV., římský císař a český král, od jehož narození uplyne v květnu 700 let, byl jedním z největších panovníků evropského středověku. Za svého života i po smrti získal řadu přídomků: Otčím říše, Otec vlasti či Král kupec. A nedávno i Největší Čech... (více o knize)
Naše cena: 322 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
9.
Luboš Y. Koláček  ·  Akcent (2008)
„Tajemství smrti Jošta Lucemburského odhaleno! Záhada přestala být záhadou!“ hlásají palcové titulky lehounce bulvárního mezinárodního týdeníku „Prolínač“, populárně historické a literární revue s parapsychologickým přesahem ... (více o knize)
Naše cena: 219 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dnů
10.
kolektiv autorů/autorek  ·  Národní muzeum (2016)
Katalog k výstavě věnované závěru života a pohřbu Karla IV., společnosti a církvi doby Lucemburků. Sedm rozsáhlejších studií uvozuje katalogová hesla věnovaná jednotlivým artefaktům. Celobarevná publikace s cca 200 fotografiemi... (více o knize)
Naše cena: 512 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dnů
11.
Jiří Fajt  ·  Národní galerie v Praze (2016)
Výpravný výběrový průvodce s bohatým fotografickým materiálem představuje na ose Praha-Norimberk místa spjatá s osobností Karla IV., která měla pro něj velký politický a strategický význam. Přibližuje zakladatelské dílo Karla... (více o knize)
Naše cena: 143 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 6 dnů
12.
Hana Kneblová  ·  Brána (2015)
Kniha přináší kapitoly plné zajímavostí o českých knížatech a králích. Předkládá odpovědi na netradiční otázky a vyvrací zažité mylné informace, jež o českých panovnících kolují. Dočteme se v ní nejen o jejich povaze, zálibách, nemocech a smrti... (více o knize)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
13.
Bohumil Vurm a Zuzana Foffová  ·  Nakladatelství Universum (2016)
Kniha vychází u příležitosti 700. výročí narození Karla IV... (více o knize)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
14.
Luboš Y. Koláček  ·  Bondy (2016)
Letošní 700. výročí narození Karla IV. připomene hned několik knih. Jen jediná se však na tuto osobnost českých dějin podívá úhlem pohledu, o kterém se dosud nepsalo. Neboť Karel IV. byl nejen vládcem a zakladatelem mnoha legendárních staveb... (více o knize)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dnů
15.
Jiří Tomáš  ·  Vydavateľstvo Baset (2016)
Kniha o Karlu IV. zachycuje příběh člověka, který jako malé dítě byl vyrván z matčina náručí, uvržen do sklepního vězení a posléze odvezen do daleké ciziny. Jako urozený jinoch se pouštěl do pochybných dobrodružství... (více o knize)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
16.
Kateřina Schwabiková  ·  Slovart CZ (2016)
Šašek Vašek je veselá kopa. Cestuje světem sem a zase tam. Tentokrát zavítal na stránky bohatě ilustrované knížky, v níž malé čtenáře seznámí se svým dobrým... (více o knize)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dnů
17.
Christiane Scholler a Anita Hohenberg  ·  Víkend (2014)
Nekonformní muž s mnoha plány do budoucna, důsledný stratég a nezlomná povaha: arcivévoda František Ferdinand byl v nesprávné době na nesprávném místě. Nejen 28. června 1914 v Sarajevu, nýbrž i ve století, v němž žil... (více o knize)
Naše cena: 341 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dnů
18.
Jan Bauer  ·  Čas (2017)
Jen málokteré postavě našich dějin se dostalo takové pozornosti historiků, spisovatelů a umělců jako frýdlantskému vévodovi a generalissimovi císařských vojsk Albrechtovi z Valdštejna. Jeho vskutku mimořádný a dramatický osud, který jako by předem... (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dnů
19.
Jan Bauer  ·  Brána (2017)
NA SKLADĚ
Přemysl Otakar I., Václav I., Přemysl Otakar II., Václav II. a konečně Václav III., to jsou jména nejslavnějších králů přemyslovské dynastie, kteří byli faktickými budovateli českého státu. Zatímco jejich předchůdci počínaje... (více o knize)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 2 dnů
20.
Friedrich Weissenstein  ·  Ikar CZ (2014)
(1)
Na základě aktuálního stavu bádání podává historik Friedrich Weissensteiner nový, živoucí obraz monarchy – od poslušného syna k panovníkovi z Boží milosti, od velkorysého manžela, milujícího otce a dobrotivého dědečka až k žárlivému milenci... (více o knize)
Naše cena: 246 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů

Zúžení výběru

Oddělení
Autoři
Více Méně
Formát
Více Méně
Jazyk
Sklad
Barva obálky

RSS novinky z této kategorie
Knihy nemají být nářadím, které by zdobilo dům, nemají býti cenným zbožím, nýbrž mají býti zásobnicí, která živí ducha. (Francesco Petrarca)
Kávička