Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

Biografie a životopisyPříslušníci královských rodů

Momentálně se v této nabídce nachází 441 titulů

1.
Edika (2017)
NA SKLADĚ
Lady Spencerovou, později princeznu z Walesu znají všichni především jako princeznu Dianu, i když je vlastně tento titul nesprávný. Napsáno toho o ní bylo spousta a nejspíš už se nikdy nedozvíme, jak se některé události v jejím krátkém životě skutečně ode (více o knize)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 12%) obvykle posíláme do 24 hodin
2.
Jim Wilson  ·  Ikar CZ (2014)
Kněžna Stephanie von Hohenlohe (1891 - 1972) se z neurozených kořenů (její matka pocházela z Prahy) vyšvihla mezi rakousko-uherskou aristokracii, a to díky kontaktům z právnické praxe svého otčima... (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
3.
Jan Bauer  ·  Alpress (2013)
Proč se musela Blanka z Valois odstěhovat z Prahy do Brna? Kvůli čemu si dceru Karla IV. Annu tak oblíbili Angličané? Opravdu zakousl pes první manželku Václava IV. Johannu... (více o knize)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
4.
Anna Moretti a Michel Verge-Franceschi  ·  CPRESS (2017)
NA SKLADĚ
Jsou Versailles místem symbolizujícím moc? Ano, ale také místem rozkoše, touhy a hýření. Ze skromného loveckého pavilonu po svém otci Ludvíku XIII. si Ludvík XIV. zbudoval mládenecký příbytek, aby se měl kam uchýlit se svými prvními láskami, jako... (více o knize)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 24 hodin
5.
Christopher Warwick  ·  Taschen (2016)
Meet the Queen: The public and private life of the world s most famous monarchBorn in 1926, married in 1947, crowned as Queen in 1953, Queen Elizabeth II has carried out her royal duty for more than six decades... (více o knize)
Naše cena: 1 073 Kč  (tedy ušetříte 5%) dodání titulu může trvat i více než 3 týdny
6.
Jean-Christophe Buisson, Jean Sévillia a a kolektiv autorů/autorek  ·  Brána (2017)
NA SKLADĚ
Poslední okamžiky dvaceti proslulých královen a císařoven, počínaje sebevraždou egyptské královny Kleopatry a konče dramatickou autonehodou belgické královny Astrid. Kniha sugestivně líčí popravy Marie Stuartovny a Marie-Antoinetty... (více o knize)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 24 hodin
7.
Ivana Čornejová a a kolektiv autorů/autorek  ·  Brána (2012)
Obnovené a rozšířené vydání knihy o nejznámějším evropském panovnickém rodu z pera erudovaných českých historiků. Kniha usiluje o nezaujatý pohled na rod Habsburků,... (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dnů
8.
Sally Bedell Smith  ·  Triton (2012)
Od chvíle, kdy roku 1952 v pětadvaceti letech usedla na trůn, byla královna Alžběta II. cílem nepřetržité pozornosti. Co však o nejznámější korunované hlavě světa doopravdy víme? (více o knize)
Naše cena: 474 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
9.
Hanne Egghardtová  ·  Ikar CZ (2013)
NA SKLADĚ (1)
Životní osudy dětí císařovny Alžběty byly odlišné stejně jako se lišil její vztah k nim. Smrt malé Žofie a Rudolfova sebevražda uvrhly císařovnu do nejhlubšího smutku, Giselin život kolem ní plynul, aniž mu věnovala zvláštní pozornost... (více o knize)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 24 hodin
10.
Vlastimil Vondruška  ·  Moba (2012)
Druhá část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době Václavova dětství, kdy Přemysl I. Otakar bojuje o uznání svého sňatku s Konstancií Uherskou a tím také o legalizaci nástupnických práv malého Václava... (více o knize)
Naše cena: 408 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
11.
Vlastimil Vondruška  ·  Moba (2013)
Závěrečný díl tetralogie, kterou končí vyprávění o jedné z nejslavnějších epoch českých dějin, o době velkých přemyslovských králů, začíná bezvládím po smrti Přemysl II. Otakara, pokračuje vládou krále Václava II. a končí vraždou jeho syna Václava III... (více o knize)
Naše cena: 417 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
12.
Vratislav Vaníček  ·  Paseka (2014)
Jaký byl Svatý Václav jako člověk a vladař a jaká byla jeho doba? Přední český historik představuje Václava jako charismatickou osobnost a silného panovníka s cílevědomou západoevropskou orientací... (více o knize)
Naše cena: 371 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
13.
Jan A. Novák  ·  Alpress (2016)
Karel IV. byl nepochybně schopný státník a nadprůměrně vzdělaný panovník, duchovně založený. Navíc disponoval mimosmyslovými schopnostmi i viděním budoucích událostí, podle nichž do značné míry usměrňoval své kroky. Kniha je pohledem na tajemnou... (více o knize)
Naše cena: 265 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
14.
Rosanna Pirelli a a kolektiv autorů/autorek  ·  Slovart CZ (2008)
Egyptský kněz Manetho, který na popud Ptolemaia II. sepsal dějiny Egypta, uvádí, že zákony jeho země umožňovaly již v samých počátcích státu ženám ovládat panovnický trůn. Avšak prožívaly skutečně egyptské královny takového privilegovaného postavení... (více o knize)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 2 dnů
15.
Jean des Cars  ·  Brána (2016)
(1)
Osud legendárně krásné Sisi, rozmarné a samotářské panovnice nepřestává fascinovat. Kniha líčí okouzlující bavorskou princeznu, která se v r. 1854 vdala za císaře Františka Josefa, vládnoucího padesáti milionům poddaných. Ve Vídni ji kritizovali... (více o knize)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
16.
Vladimír Votýpka  ·  Paseka (2014)
(1)
Kniha, jež volně navazuje na autorovu úspěšnou „šlechtickou trilogii“, vypráví osudy potomků šesti českých šlechtických rodů, kteří se od roku 1989 opět aktivně účastní života české společnosti nebo se sem pravidelně vracejí... (více o knize)
Naše cena: 313 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
17.
Stanislava Pecková  ·  Paseka (2013)
(1)
Pro okolí jsou to studentky, manažerky, matky. Jen s tím rozdílem, že mají hezky znějící rodné příjmení, které je ostatním povědomé z dějepisu. Kinský, Dobrzenský, Schwarzenberg, Czernin… (více o knize)
Naše cena: 266 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
18.
Richard Dostál  ·  Fontána (2006)
(4)
Píše se rok 1533 a na českém trůně sedí Ferdinand Habsburský. Čerstvě zvolený král vládne zemi rozštěpené náboženský i mocensky, kde spolu zápasí hned několik vyznání. Jedním z jeho důvěrnějších služebníků je i Jan Bechyně z Lažan... (více o knize)
Naše cena: 188 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
19.
Anastázie Harris  ·  Mladá fronta (2016)
(1)
Alžběta II. čte tajné zprávy výzvědných služeb a jako jediná na této planetě se jimi zabývá už od dob Stalina. Vždycky když před Buckinghamským palácem zastaví vůz s novým premiérem, dotyčnému se nervozitou zrychlí dech. Nejde políbit ruce vetché... (více o knize)
Naše cena: 265 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
20.
Jeffrey Robinson  ·  Metafora (2014)
(3)
Tato kniha vznikla – jak její autor podotýká – s plnou a bezpříkladnou spoluprací se čtyřmi lidmi, kteří kněžnu Grace milovali nejvíce: s knížetem Rainierem a jejich dětmi Albertem, Caroline a Stéphanií... (více o knize)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
123456789 … 23

Zúžení výběru

Oddělení
Autoři
Více Méně
Formát
Více Méně
Jazyk
Více Méně
Sklad
Barva obálky

RSS novinky z této kategorie
Literatura je literaturou, když ji člověk jistí svým životem. (Eda Kriseová )
Kávička