popis
Političtí představitelé, vůdci

Knihy Biografie, životopisy Političtí představitelé, vůdci

V podkategorii Političtí představitelé, vůdci se nachází 553 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Edvard Beneš
Antoine Marés  ·  Argo (2016)
Druhý český prezident Edvard Beneš je českou společností počátku 21. století nazírán rozporuplně. Na jedné straně je vnímám jako pokračovatel představ T. G. Masaryka, jeho politiky československého státu jako středu Evropy mezi Výc (více o titulu)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
2.
Kdy opravdu zemřel Jan Masaryk
Jiří Řezník, Karel Sýs  ·  Bondy (2014)
Tragická smrt Jana Masaryka je stále živým tématem pro mnoho historiků i literátů. Spáchal Jan Masaryk sebevraždu nebo byl zavražděn? A co když pod okny Černínského paláce neskončilo jeho tělo, ale tělo Masarykova dvojníka? (více o titulu)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
3.
Alžběta II.
Anastázie Harris  ·  Mladá fronta (2016)
(1)
Alžběta II. čte tajné zprávy výzvědných služeb a jako jediná na této planetě se jimi zabývá už od dob Stalina. Vždycky když před Buckinghamským palácem zastaví vůz s novým premiérem, dotyčnému se nervozitou zrychlí dech. Nejde políbit ruce vetché... (více o titulu)
Naše cena: 265 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
4.
Ano, Masaryk
Zdeněk Mahler  ·  Slávka Kopecká (2007)
Druhé, doplněné vydání, znamenité studie autora o životě našeho prvního prezidenta. Poutavé čtení je doplněno černobílými dobovými fotografiemi... (více o titulu)
Naše cena: 180 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
5.
Ještě pár odpovědí
Lubomír Štrougal  ·  Epocha (2011)
(1)
Na podzim 2009 vyšla memoárová kniha Lubomíra Štrougala Paměti a úvahy, v níž autor vylíčil svůj život a působení ve vrcholné politice ČSSR. Tato kniha zaznamenala velký úspěch a na autora se snesla sprška dotazů... (více o titulu)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dní
6.
Nedokončený život
Robert Dallek  ·  Argo (2006)
Tato kniha je prvním věrohodným životopisem Johna F. Kennedyho, který byl za téměř čtyři desetiletí napsán. Uznávaný a vysoce oceňovaný historik Robert Dallek... (více o titulu)
Naše cena: 568 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
7.
Kauza Jan Masaryk - Nový pohled
Václava Jandečková  ·  Nakladatelství Českého lesa (2015)
(1)
Pátrání po okolnostech smrti Jana Masaryka připomíná křižovatku slepých uliček. Ať už kriminalisté, historici a publicisté sledovali domněnku ministrovy sebevraždy, anebo se vydali po stopách a motivech vražedného činu, jednu ani druhou verzi se dosud... (více o titulu)
Naše cena: 474 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
8.
Jan Masaryk - Pravdivý příběh
Pavel Kosatík, Michal Kolář  ·  Mladá fronta (2016)
(1)
O Janu Masarykovi už vyšla řada knih, a tak by se mohlo zdát, že k jeho portrétu není co dodat, že pohled na život tohoto muže stojícího uprostřed dění dvou osudových krizí, které v roce 1938 o deset let později klíčově... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
9.
Moudrost soucitnosti
Dalajláma, Victor Chan  ·  Knižní klub (2014)
Nová kniha, velmi poutavě napsaná, představuje hluboce osobní portrét dalajlamy ve skutečném životě a přináší vzácné pohledy do jeho života. Čtenář má možnost setkat se s ním při různých příležitostech a vidět, že je stále stejný... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
10.
Havel
Havel  
Michael Žantovský  ·  Argo (2014)
(2)
Václav Havel pohledem Michaela Žantovského: už tím je řečeno vše, co nová havlovská biografie přináší. Oba muži spolu dlouhá léta úzce spolupracovali, pojilo je blízké přátelství – a politický (a do značné míry i kulturní) odkaz Václava Havla dodnes... (více o titulu)
Naše cena: 473 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
11.
Havel
Havel  
Michael Žantovský  ·  Argo (2015)
(2)
Václav Havel pohledem Michaela Žantovského: už tím je řečeno vše, co nová havlovská biografie přináší. Oba muži spolu dlouhá léta úzce spolupracovali, pojilo je blízké přátelství – a politický (a do značné míry i kulturní) odkaz Václava Havla dodnes... (více o titulu)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
12.
Můj život aneb o mých experimentech s pravdou
Mahátma Gándhí  ·  Almi (2015)
(1)
Móhandás Karamčand Gándhí (1869–1948), všeobecně známý pod symbolickým jménem Mahátma (Velký Duch), je dodnes inspirativní osobností, jehož... (více o titulu)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
13.
Leninova vláda
Václav Veber  ·  Triton (2003)
(1)
Rusko 1917-1924 (více o titulu)
Naše cena: 209 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
14.
Hitlerova smrtelná choroba a další tajemství nacistických vůdců
John K. Lattimer  ·  Naše vojsko (2010)
(1)
Autor (vykonával lékařský dozor nad nacistickými vůdci souzenými v Norimberku) uvádí rozhovory s dvaceti třemi hitlerovskými pohlaváry... (více o titulu)
Naše cena: 256 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
15.
Total Recall (české vydání)
Arnold Schwarzenegger  ·  XYZ (2013)
(5)
Biografie jednoho z nejúspěšnějších, nejoblíbenějších a nejlépe placených akčních hrdinů všech dob je upřímnou zpovědí muže, který si dokázal svým odhodláním a houževnatostí vydobýt to, o čem většina lidí pouze sní – slávu, postavení, moc... (více o titulu)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
16.
13. komnaty Andreje Babiše
Luboš Y. Koláček  ·  Petrklíč (2014)
Andrej Babiš se obrazně řečeno přes noc stal pojmem, jakýmsi fenoménem těchto dnů. Kupodivu nikoliv kvůli svému majetku odhadovanému na několik miliard, ale dík úspěšnosti hnutí ANO, které se v předčasných volbách v roce 2013 stalo druhou nejsilnější... (více o titulu)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
17.
Stalin: Krev a sláva
Svjatoslav Rybas  ·  Ottovo nakladateľstvo (2015)
(4)
S. Rybas podrobně rozebírá Stalinovu složitou osobnost a nevyhýbá se ani intimnímu životu, který neodmyslitelně utváří pozadí velkých dějin. Zabývá se soupeřením o vedoucí pozice v sovětské společnosti a popisuje průběh nejdůležitějších operací... (více o titulu)
Naše cena: 474 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
18.
Velká kniha evropských panovníků
Ervín Hrych  ·  Regia (2015)
(3)
Druhé doplněné vydání unikátní encyklopedie zachycující dějiny Evropy od pádu Říma v roce 476 n.l. do současnosti. V chronologickém uspořádání popisuje historii všech států, vládnoucích dynastií i jednotlivých panovníků působících v daném... (více o titulu)
Naše cena: 474 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
19.
Putin
Veronika Salminen  ·  Daranus (2015)
(3)
Rusko není Mordor! Není to fantaskní říše zla na východě, tak jak ji v Pánovi prstenů uhnětl spisovatel Tolkien. Je to jen obrovská země, začínající u Baltu a končící na dohled Aljašky. Neumí vyrobit dobrý osobní automobil, ale rakety dělá na úrovni... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
20.
Zápisky obviněného
Kolektiv autorů  ·  Knihovna Václava Havla (2016)
O existenci útržkovitých deníkových záznamů, přibližujících nejbolestivější setkání Václava Havla s represivními složkami komunistické moci, neměl dlouho nikdo ponětí. Sám Václav Havel se o nich nikde nezmiňoval a ani v rozhovore (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
Knihy nás mění, polepšují a vylepšují, pokud jsme polepšení schopni a pokud o ně stojíme. (Miroslav Horníček)
Kávička