Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

Biografie a životopisyObjevitelé, vynálezci, vědci

Momentálně se v této nabídce nachází 164 titulů

1.
Martina Riebauerová a Josef Koutecký  ·  Vyšehrad (2016)
Knižní rozhovor, který vznikl po sérii pravidelných setkání u ranní kávy s věhlasným profesorem Josefem Kouteckým, zakladatelem české dětské onkologie. Život tohoto moudrého muže mnohonásobně překračuje dimenze jednoho oboru, a tak autorka rozdělila... (více o knize)
Naše cena: 255 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
2.
Daniel Henych  ·  Mess (2010)
Soubor medailonků osobností z kulturního, vědeckého, ale i občansky angažovaného života. Medailonky vznikaly v průběhu let jako přístupně psané novinové články a nedělají si nárok na vědeckou odbornost... (více o knize)
Naše cena: 119 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
3.
David Childress  ·  Citadella (2012)
(9)
Publikace uvádí čtenáře do světa tohoto geniálního a tajemného vynálezce. Páteř díla tvoří podivuhodný Teslův traktát Problematika zvyšování energie lidstva, který napsal v roce 1900, ... (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
4.
Oleg Fejgin  ·  Eugenika (2012)
Co je skryto za tajemnými vynálezy Nikoly Tesly? Jaké spojení bylo mezi velkým vynálezcem a záhadou zmizení torpédoborce Eldridge při Filadelfském experimentu? Jakými tajemnými pokusy se zabývali následovníci... (více o knize)
Naše cena: 300 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
5.
Nikola Tesla  ·  Dialog (2013)
Nikola Tesla zůstává i 70 let po své smrti nejtajemnějším vědeckým géniem. Co vynalezl a zrealizoval, to by naplnilo životy několika nadprůměrných objevitelů. Svou mimořádnou vědeckou autoritou přispěl například k celosvětovému zavedení střídavého... (více o knize)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
6.
Karel Pacner  ·  Motto (2015)
NA SKLADĚ (2)
Když v roce 1903 zahájili bratří Wrightové éru letectví, sotva by se někdo odvážil předpovědět, že o pouhých 58 let později obletí Gagarin Zemi v kosmické kabině rychlostí 8 kilometrů za sekundu. Karel Čapek nechal ve svém slavném... (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 24 hodin
7.
Karel Pacner  ·  Motto (2017)
„Člověk má největší strach z nových myšlenek,“ Nicholas Ridley, objevitel léčby šedého zákalu. Přední popularizátor vědy Karel Pacner přiblížil v encyklopedické knize, která je poslední částí monumentální trilogie, českému čtenáři skutečné hybatele... (více o knize)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
8.
Marie Benedictová  ·  Metafora (2017)
O Albertu Einsteinovi víme téměř vše. Nyní však přišel čas odhalit příběh nevšední ženy, která žila a pracovala po boku jednoho z největších fyziků historie... (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
9.
Pavel Kovář a Helena Illnerová  ·  Portál (2014)
Prof. Helena Illnerová je přední česká fyzioložka a biochemička, bývalá předsedkyně AV ČR, České učené společnosti, České komise při UNESCO aj. Vedle aktivit spojených s vědou působí i na veřejnosti. V 70. a 80. letech založila a vedla turistický klub... (více o knize)
Naše cena: 313 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
10.
Paul Johnson  ·  Barrister & Principal (2012)
Paul Johnson nám v dalším ze svých životopisů Darwin, představuje Darwinovu složitou osobnost, jeho celoživotní dílo i dobu, ve které žil. S typicky pronikavým vhledem, vtipem a jazykovou bravurou popisuje Darwinovo dětství a mládí... (více o knize)
Naše cena: 227 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
11.
Karel Pacner  ·  Motto (2016)
Karel Pacner, spisovatel, publicista a popularizátor vědy, v dalším pokračování řady „Géniové XX. století“ opět s nadhledem jemu vlastním zpracoval velmi čtivou formou příběhy skutečných hybatelů dějin, tzn. vědců, kteří spoluutvářeli dnešní svět... (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
12.
Marc J. Seifer  ·  Triton (2007)
(5)
Kniha populárním a podrobným způsobem zpracovává atraktivní téma - život a dílo Nikoly Tesly, důležitého vynálezce, který společně s Edisonem vytvořil základy moderní elektrotechniky, ocitl se však často (neprávem) ve stínu publicity některých kolegů... (více o knize)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
13.
Jindřich Kabát a Karel Janeček  ·  XYZ (2016)
NA SKLADĚ
Karel Janeček, geniální matematik, workoholik, vášnivý sportovec, parašutista, ale hlavně bojovník proti „zlojedům“, filantrop a pozitivní evolucionář... Anebo snad samozvaný spasitel? Jeho jméno nelze přehlédnout, a už vůbec ne ignorovat. Svými názory... (více o knize)
Naše cena: 319 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 24 hodin
14.
Chrisann Brennanová  ·  BIZBOOKS (2014)
Odhalte druhou tvář největšího IT vizionáře své doby! Steve Jobs byl arogantní, zároveň však uzavřený mladík, romantik, hrubián, génius naplněný sny i beznadějí hledající útěchu v LSD... (více o knize)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
15.
Walter Isaacson  ·  Simon & Schuster (2008)
Einstein is the great icon of our age: the kindly refugee from oppression whose wild halo of hair, twinkling eyes, engaging humanity and extraordinary brilliance made his face a symbol and his name a synonym for genius... (více o knize)
Naše cena: 432 Kč  (tedy ušetříte 5%) dodání titulu může trvat i více než 3 týdny
16.
Walter Isaacson  ·  Little, Brown (2015)
NA SKLADĚ (3)
Based on more than forty interviews with Steve Jobs conducted over two years - as well as interviews with more than a hundred family members, friends, adversaries, competitors, and colleagues - this is the acclaimed, internationally ... (více o knize)
Naše cena: 372 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 24 hodin
17.
Jan A. Novák  ·  Alpress (2014)
Kniha nabízí životní příběhy významných postav světa vědy, techniky a podnikání. Právě díky nim se naše země stala průmyslovým srdcem Evropy. Bizarní je, že většina z představovaných osobností upadla u nás v zapomnění, jejich památku neuctíváme... (více o knize)
Naše cena: 265 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
18.
Kitty Ferguson  ·  Práh (2013)
(1)
Autorizovaný životopis jedné z nepozoruhodnějších postav současnosti. A navíc průvodce teoretickou fyzikou řečí normálních smrtelníků. České vydání lektoroval Jiří Grygar Stephen Hawking je jednou z nejpozoruhodnějších postav současnosti. Tento... (více o knize)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
19.
Stéphane Gerson  ·  Práh (2014)
NA SKLADĚ
Jméno Nostradamus všichni známe, ale kdo byl tento muž ve skutečnosti? Proč byla jeho proroctví v renesanční Evropě tak vlivná a proč se po dalších pět století stále znovu objevovala? (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 24 hodin
20.
Břetislav Ditrych  ·  Mladá fronta (2008)
Příběhy a osudy pozapomenutých vynálezců, snílků i dobrodruhů, kteří se snažili ovládnout vzdušné moře. Postupně se seznámíme s Václavem Kadeřávkem a jeho Samoletem českým, svůj revoluční Cyklon představí inženýr Gustav Finger... (více o knize)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů

Zúžení výběru

Oddělení
Autoři
Více Méně
Formát
Více Méně
Jazyk
Více Méně
Sklad
Barva obálky

RSS novinky z této kategorie
Knihy jsou němí učitelé. (Aulus Gellius)
Kávička