popis
Vzpomínky, události

Knihy Biografie, životopisy Vzpomínky, události

V podkategorii Vzpomínky, události se nachází 1282 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Všichni žijem v blázinci
Renata Červenková, Radkin Honzák  ·  Vyšehrad (2014)
(1)
Všichni žijem v blázinci, tvrdí renomovaný psychiatr a psychoterapeut Radkin Honzák, muž vzdělaný a také vtipný, který už padesát let naslouchá lidským strastem. V rozhovorech s novinářkou Renatou Červenkovou se zamýšlí nad způsobem života, ... (více o titulu)
Naše cena: 236 Kč  (tedy ušetříte 33%) posíláme do 5 dní
2.
Ztracené
Eva Urbaníková  ·  Motto (2015)
(3)
Šest žen, které se zamilovaly do muslima. Známá slovenská autorka se setkala se šesti Evropankami, které se zamilovaly do muže jiné mentality a odlišné kultury, provdaly se za něj a měly s ním děti. A pak se všechno změnilo a nic už nebylo jako předtím... (více o titulu)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
3.
Peklo blízko nebe
Jon Krakauer  ·  Rukopis (2016)
Když Jon Krakauer dosáhl dne 10. května 1996 brzy odpoledne vrcholu Mount Everestu, nespal již padesát sedm hodin a hlava se mu točila v důsledku nedostatečného přívodu kyslíku do mozku. O šest hodin později a o 900 metrů níže... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
4.
Meda Mládková - Můj úžasný život
Ondřej Kundra  ·  Academia (2014)
(1)
Životní osud Medy Mládkové se naprosto vymyká malým českým dějinám. Odehrává se v pěti zemích a na dvou kontinentech, na geografické ose Zákupy–Ženeva–Paříž–Washington–Praha. Začíná v rodině despotického otce, pivovarského sládka... (více o titulu)
Naše cena: 252 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
5.
Diesel II.
Roman Šťastný, Bronislav Matulík  ·  Návrat domů (2010)
(2)
Existuje realita, o které většina z běžných obyvatel naší společnosti nemá tušení. Odehrává se za zavřenými dveřmi klubů, barů, podivných firem - a také věznic... (více o titulu)
Naše cena: 149 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
6.
Totalitní světovláda
Martin Herzán  ·  Eko-konzult (2010)
Dostávate do rukou necenzurované, doplněné a aktualizované vydání knihy známeho autora-Martina Herzána, ktorá může být zdrojem vašeho procitnutí v dnešní době, která je apatická vůči lidským hodnotám, Bohu i morálce jako takové... (více o titulu)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
7.
Žáby v mlíku
Jan Drnek  ·  Naše vojsko (2011)
Mystifikace Jana Drnka se vrací do září a října roku 1938, do zlomové doby, která osudově rozhodovala o dnešku. V období mnichovské dohody představovaly pojmy národ a republika klíčové hodnoty ... (více o titulu)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
8.
Uloupený život
Jaycee Dugardová  ·  Ikar CZ (2013)
Příběh dívky, která se v jedenácti letech stala obětí únosu. Desátého června 1991 se Jaycee probudila jako jindy, ale netušila, že večer se už do svého pokoje nevrátí. Cestou do školy ji unesl neznámý muž, zavřel ji do vlhkého sklepa,... (více o titulu)
Naše cena: 75 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
9.
Vesmír
Vesmír  
Kolektiv autorů  ·  Nakladatelství Universum (2015)
Naše pouť do hlubin vesmíru začne u kamenných planet ve vnitřní části sluneční soustavy. Pak se vydáme k plynným obrům a prozkoumáme zbytek naší galaxie - Mléčné dráhy. Kniha Vesmír obsahuje velmi kvalitní... (více o titulu)
Naše cena: 854 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
10.
Státověda a teorie politiky
Zdeněk Neubauer  ·  SLON (2006)
"Neubauerova Státověda a theorie politiky byla v roce 1947, kdy poprvé vyšla, přijata odbornou veřejností i poučenými laiky jako pozoruhodné systematické dílo, věnované především teoretickým problémům státovědy..." (více o titulu)
Naše cena: 321 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 10 dní
11.
Bratrstvo tajných hrobů
Luboš Valerián, Viktorín Šulc  ·  Epocha (2012)
(1)
Plukovník Valerián pracuje od roku 1988 na problematice, zabývající se násilnou trestnou činností, tedy především vraždami, na území severní Moravy. Některé z jeho případů ovšem získaly pozornost celorepublikových médií... (více o titulu)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 10 dní
12.
Mise Afghánistán
Tomáš Šebek  ·  Paseka (2015)
(2)
Tomáš Šebek byl v Afghánistánu dvakrát, v roce 2013 a 2015, pokaždé s Lékaři bez hranic. Mezi zákroky, při nichž operoval těžce zraněné z bojů i léčil docela „běžné“ úrazy, fotil a psal. Výsledkem je soubor záznamů, které zaujmou nejen autentickou... (více o titulu)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
13.
Jak udělat revoluci
Naděžda Tolokonnikovová  ·  Práh (2016)
Struhující, burcující a šokující vzpomínky členky skupiny Pussi Riot, jinak též studentky filozofie a aktivistky za lidská práva v Rusku. Obdržela několik mezinárodních cen... (více o titulu)
Naše cena: 265 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
14.
Kdo vládne světu
František Dvořák  ·  Eko-konzult (2004)
(1)
Jaký je náš svět na počátku 21. věku, ve srovnání s dobou zhruba před sto lety. Jedním slovem je rozdíl ohromný a v historii lidstva unikátní... (více o titulu)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
15.
Moc Izraele ve Spojených státech
James Petras  ·  Nenadalová Hedvika (2009)
Tato kniha je o moci židovské lobby ovlivnit politiku USA vůči Střednímu východu. Kromě bezvýhradné americké podpory Izraele se kniha týká i zahájení agresivní války proti Iráku, podněcování k vojenskému napadení Íránu a zajištění americké podpory... (více o titulu)
Naše cena: 246 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
16.
Druhá světová válka
Naše vojsko
Tato mimořádná je výsledkem několika let systematické práce, bádání a hledání. Logicky a tématicky je zde představeno přes 5000 předmětů - uniforem, zbraní, věcí denní potřeby, tiskovin a dalších, připomínajících léta 1939 - 1945... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
17.
Rozdělení Československa 1989 - 1992
Jan Rychlík  ·  Vyšehrad (2012)
U příležitosti dvaceti let od rozdělení společného státu Čechů a Slováků vychází v dalším vydání práce historika Jana Rychlíka, předního znalce dějin Československa a zároveň přímého účastníka procesu jeho rozdělení. (více o titulu)
Naše cena: 493 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
18.
Útěk z tábora 14
Blaine Harden  ·  Ikar CZ (2013)
(4)
Pracovní tábory pro politické vězně existují v Severní Koreji dvakrát déle než ruské gulagy, podle odhadů v nich žije přes dvě stě tisíc lidí. Sin se v táboře narodil. Protože trpěl podvýživou, má menší a drobnější postavu... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
19.
Galerie zločinu: Tajemství policejních protokolů
Jan Stach, Miroslav Kučera  ·  XYZ (2013)
Jací jsou lidé, kteří byli odsouzeni na doživotí, co je dovedlo k hrůzostrašným činům, které spáchali a za které budou pykat po celý zbytek svého života?... (více o titulu)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
20.
Mezinárodní politika
Oskar Krejčí  ·  Ekopress (2014)
SKLADEM  (2)
Pro většinu lidí jsou úvahy o mezinárodní politice diskusí za hranicí osobní zkušenosti a také trochu exkluzivním tématem pro vyvolené. I zprostředkovaný kontakt může být zavádějící: pohled na válku v televizním přenosu se podobá hranému filmu, nákup... (více o titulu)
Naše cena: 967 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
Knihy nejsou morální či nemorální. Knihy jsou dobře či špatně napsané. A dost. (Oscar Wilde)
Kávička