popis
E-knihy: vše, co potřebujete vědět

E-knihy na Martinus.cz

Nákup elektronických knih

Nákup e-knihy na Martinus.cz probíhá velmi podobně jako nákup klasických knih. Vyberte si z naší nabídky, naplňte svůj nákupní košík a přistupte k objednávce. Oproti klasickému nákupu je při něm několik rozdílů.

  1. 1 Ve druhém kroku zadávání objednávky, nazvaném “Platba a doručení”, v sekci “Adresa a doručení” je předvolená položka “Doručení e-mailem/download”. E-kniha vám po úspěšném nákupu bude doručena elektronicky, v závislosti na rychlosti připojení to může být několik sekund! Tak rychle neběží ani ten nejrychlejší doručovatel :-)
  2. 2 Vyberte si jeden ze způsobů platby, které jsou aktuálně dostupné. Dostupné jsou bezhotovostní platby s okamžitým ověřením platby, abyste mohli přístup k e-knize získat okamžitě.
  3. 3 Po úspěšném zaplacení dostanete informaci, že Vaše e-kniha je dostupná ke stažení v E-knihovně. Po kliknutí na odkaz “E-knihovna” se dostanete do své knihovny, kterou označuje nápis “Moje knihovna elektronických knih”. Zde vidíte přehled e-knih, které jste si v knihkupectví Martinus.cz objednal. Svoji e-knihu si můžete stáhnout kliknutím na ikonu dostupného formátu. Dostupný je buď formát PDF, EPUB, nebo oba současně. Každý z nich má jiné silné stránky, stahujte podle svých osobných preferencí.
  4. 4 Po kliknutí na ikonu se otevře soubor s příponou .acsm (například URLLink.acsm - tento soubor je velmi malý, má cca 3 kB a ještě neobsahuje samotnou knihu, nýbrž slouží pouze k vytvoření licence a stažení e-knihy do vašeho počítače). Zvolte “Otevřít pomocí” a vyberte aplikaci Adobe Digital Editions. Zvolíte-li zároveň možnost “Od této chvíle to dělat automaticky se všemi soubory, jako je tento”, stažení e-knih za vás bude od této chvíle řešit přímo aplikace Adobe Digital Editions.

    Upozornění: Tento soubor neobsahuje samotnou knihu, nýbrž slouží pouze k vytvoření licence a stažení e-knihy do vašeho počítače.
Dobrá a krásná kniha je ta, která plnými hrstmi rozsévá otazníky. (Jean Cocteau)
Kávička