popis
E-knihy: vše, co potřebujete vědět

E-knihy na Martinus.cz

Co udělat před nákupem [jen jednou]

Elektronické knihy v nabídce Martinus.cz, označené formáty EPUB (Adobe DRM) a PDF (Adobe DRM), jsou chráněny proti neautorizovanému kopírování pomocí technologie Adobe DRM. Abyste mohli takové e-knihy bez problémů číst na podporovaných zařízeních, je nutná registrace vašeho osobního identifikátoru a instalace aplikace, která je schopná takto chráněné e-knihy stahovat a číst. Prvním krokem je vytvoření vašeho klíče, s jehož pomocí budete e-knihy stahovat a číst.

 1. 1

  1. Zaregistrujte si svůj osobní klíč, “Adobe ID“

  (Jestliže už Adobe ID máte, přeskočte tento krok.)

  Adobe ID slouží jako váš osobní identifikátor při nákupu a čtení chráněných elektronických knih. Adobe ID si můžete vytvořit na této stránce.

 • Na stránce společnosti Adobe (www.adobe.com) klikněte na “Create an Adobe Account” (Vytvořit konto Adobe).
 • Vyplňte jednoduchý formulář. Požadovanými údaji jsou jen e-mail (který bude zároveň vaším osobním Adobe ID), heslo (minimálně 6, maximálně 12 znaků), jméno, příjmení, město, země, region a PSČ.
 • Po vyplnění aspoň povinných polí formuláře klikněte v dolní části na tlačítko “Continue” (Pokračovat).
 • Úspěšně jste si vytvořil svoje osobní Adobe ID.

Adobe ID a heslo si zapamatujte, budete je potřebovat při první autorizaci každého ze zařízení, na nichž chcete e-knihy číst. Svoje Adobe ID můžete využít až na šest autorizací – najednou tedy můžete e-knihy číst celkově na šesti zařízeních. Stačí je před prvním čtením autorizovat svým Adobe ID.

 1. 2

  Nainstalujte si aplikaci pro čtení a stahování e-knih

  Výběr vhodné aplikace pro čtení e-knih závisí na typu zařízení, na němž chcete e-knihy číst:

A. Počítač nebo kombinace počítač + čtečka elektronických knih

Pro stahování a čtení e-knih na počítači je nevyhnutná aplikace Adobe Digital Editions. Tato aplikace je k dispozici ke stažení zadarmo zde pro PC a zde pro Mac.
 • Nainstalujte si na počítači aplikaci Adobe Digital Editions (podrobný postup najdete ZDE)
 • Autorizujte si počítač svým osobním Adobe ID
  Autorizaci počítače vykonáte prostřednictvím příkazu "Help" > “Authorize computer”. Následně zadáte svoje Adobe ID. Autorizace přenosných zařízení se provádí automaticky. Po připojení zařízení k počítači Adobe Digital Editions nabízíme autorizaci tohoto zařízení, stačí potvrdit.

Poznámka: Adobe Digital Editions nabízí kromě autorizace pomocí Adobe ID i možnost anonymní autorizace. Důrazně nedoporučujeme tuto možnost - při anonymní autorizaci jsou všechny e-knihy vázány pouze k tomuto konkrétnímu počítači. Po jeho přeinstalování se stanou nepoužitelnými! Navíc je není možné číst na žádných jiných zařízeních. Zaregistrujte si proto zdarma Adobe ID, tak zaručíte, že e-knihy budou vázané na vás jako osobu, ne na konkrétní hardware.

Vlastníte-li specializovanou čtečku e-knih, která podporuje Adobe DRM, stačí ji připojit k počítači (například prostřednictvím USB kabelu). Adobe Digital Editions automaticky nabídne její autorizaci (nutné jen poprvé po připojení). Po úspěšné autorizaci můžete jednoduchým způsobem přenášet své e-knihy mezi počítačem a čtečkou - jednoduše uchopte myší e-knihu a přesuňte ji na ikonu čtečky v levé části okna aplikace Adobe Digital Editions.

B. Apple iPhone/iPad/iPod Touch

 • Nainstalujte si zdarma Bluefire Reader z iTunes App Store
 • Při prvním spuštění aplikace Bluefire Reader Vám bude nabídnuta autorizace aplikace, abyste na ní mohli číst vaše chráněné e-knihy. Jednoduše zadejte vaše Adobe ID a heslo.
 • Aplikace je připravena ke stažení a otvírání e-knih ve formátech .acsm, .pdf a .epub.

C. Zařízení s operačním systémem Android

 • Nainstalujte si zdarma aplikaci Aldiko
 • Otevřete menu aplikace Aldiko a zvolte "General Settings", následně "Adobe DRM".
 • Autorizujte svoje zařízení s vaším Adobe ID.
 • Aplikace je připravena ke stažení a otvírání e-knih ve formátech .acsm, .pdf a .epub.
 1. 3

  Stažení a čtení e-knihy

  Po úspěšném zaplacení objednávky dostanete ve Vaší E-knihovně k dispozici odkaz ke stažení elektronické knihy. Po kliknutí na něj se vám stáhne soubor URLLink.acsm. Tento soubor neobsahuje samotnou elektronickou knihu, ale instrukce pro stažení aplikace na čtení knih. Pomocí aplikace tento soubor otevřete, čímž dojde ke stažení elektronické knihy. Na počítači otevřete tento soubor v Adobe Digital Editions, na iPhone / iPadu / iPod Touch v Bluefire Reader av případě, že používáte Android, tak v aplikaci Aldiko. Pozn.: Pokud má Vaše zařízení problém se stažením e-knih, vyzkoušejte z Vaší E-knihovna stahovat přes jiný prohlížeč (na Androidr např. Firefox). Takto staženou elektronickou knihu si můžete zálohovat, nebo kopírovat ji a číst na jiném zařízení, které máte autorizované svým Adobe ID (musí být stejné na všech Vašich zařízeních, jinak se Vám e-kniha neotevře).

Nejužitečnější jsou knihy, které nutí čtenáře k doplnění. (Voltaire)
Kávička