popis
Přírodní vědy

E-knihy Přírodní vědy

V kategorii Přírodní vědy se nachází 53 titulů.

Formát e-knihy: Info
  
  
  
  
  
1.
Smysl relativity
Smysl relativity  E-KNIHA
Albert Einstein  ·  Vyšehrad (2016)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF  EPUB  MOBI (1)
Koncem roku 2015 uplyne 100 let od chvíle, kdy Albert Einstein publikoval své rovnice gravitačního pole a položil tak základ obecné teorii relativity, kterou podrobněji vyložil v následujícím roce a která se dodnes pokládá... (více o titulu)
Naše cena: 180 Kč  (tedy ušetříte 33%) okamžitě ke stáhnutí
2.
Kvantová teorie nikoho nezabije
Marcus Chown  ·  Kniha Zlín (2012)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF  EPUB  MOBI (9)
Chcete pochopit základní principy vesmíru, v němž žijeme? Chcete se dozvědět, jak je možné. že se celé lidstvo vejde do jediné kostky cukru? Proč každé vaše nadechnutí obsahuje atom, který vydechla Marilyn Monroe? Proč... (více o titulu)
Naše cena: 119 Kč  (tedy ušetříte 48%) okamžitě ke stáhnutí
3.
Encyklopedie vodních ploch Čech, Moravy a Slezska
Stanislav Štefáček  ·  Libri (2010)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Publikace přináší přehled o 1 500 vodních plochách ze všech krajů a koutů naší země. dalších na 3 000 ploch je zmíněno v jejich rámci a v rejstříku. a to od nejmenších šumavských karových jezírek až po obrovité údolní... (více o titulu)
Naše cena: 160 Kč  (tedy ušetříte 67%) okamžitě ke stáhnutí
4.
Biologie pro psychology a pedagogy
Jan Šmarda a kolektiv  ·  Portál (2013)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Kniha sumarizuje z biologických věd všechno, co dnes mohou studenti psychologie na kterékoli české (i slovenské) univerzitě pro své vzdělání potřebovat. Po krátké úvodní kapitole, vymezující vzájemný vztah biologie, psychologie... (více o titulu)
Naše cena: 412 Kč  (tedy ušetříte 24%) okamžitě ke stáhnutí
5.
Radost z x
Steven Strogatz  ·  Argo, Dokořán (2014)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Kolem matematiky se točí celý moderní svět, je však mezi námi mnoho lidí, kterým se jejich první setkání s ní nevyvedlo a kteří mají místo potěšení a užitku z matematiky spíše strach... (více o titulu)
Naše cena: 199 Kč  (tedy ušetříte 33%) okamžitě ke stáhnutí
6.
Křivky
Lisa DeLong  ·  Dokořán (2015)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Proč jsou křivky důležité? Jaká jsou tajemství ornamentiky? Jak vytvořit neviditelné opakování vzoru na tkanině či tapetě? Formuje skrytá geometrie volně plynoucí květinové kompozice? V této krásné knížce do kapsy... (více o titulu)
Naše cena: 99 Kč  (tedy ušetříte 50%) okamžitě ke stáhnutí
7.
Q. E. D.
Burkard Polster  ·  Dokořán (2015)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF (1)
Víte, který slavný důkaz byl vytesán na Archimedův náhrobek? Jak uvázat na proužku papíru dokonalý pětiúhelník? Zdál se vám už někdy nějaký důkaz zcela zřejmý?... (více o titulu)
Naše cena: 99 Kč  (tedy ušetříte 50%) okamžitě ke stáhnutí
8.
Islámský design
Daud Sutton  ·  Dokořán (2015)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Islámský design zdobí korán, mešity, mauzolea i paláce a jsou v něm skryté ty nejnádhernější geometrické vzory, které kdy člověk vytvořil... (více o titulu)
Naše cena: 99 Kč  (tedy ušetříte 50%) okamžitě ke stáhnutí
9.
Symetrie
David Wade  ·  Dokořán (2015)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Proč mají auta tutéž symetrii jako vážky? Opravdu je v kapkách padajících z kohoutku skrytý nádherný vířivý vzor? Co mají hmyzí vajíčka společného s planetami a proč?... (více o titulu)
Naše cena: 99 Kč  (tedy ušetříte 50%) okamžitě ke stáhnutí
10.
Povaha změny
Miroslav Bárta, Martin Kovář, Otakar Foltýn  ·  Vyšehrad (2015)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF  EPUB  MOBI (1)
Tento sborník zprostředkovává pohled mnoha různých odborníků (např. Václava Cílka, Petra Pokorného, Jiřího Padevěta, Luboše Kropáčka, Dany Drábové, armádních specialistů Jiřího Balouna a Karla Řehka ad.) na vybrané problémy... (více o titulu)
Naše cena: 298 Kč  (tedy ušetříte 40%) okamžitě ke stáhnutí
11.
Malá kniha velkých náhod
John Martineau  ·  Dokořán (2016)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Britský geometr John Martineau nabízí velmi neortodoxního průvodce naší sluneční soustavou. Ukazuje matematické, geometrické a harmonické vztahy mezi planetami, časem, prostorem a životem, které byly známé ve starověku... (více o titulu)
Naše cena: 99 Kč  (tedy ušetříte 50%) okamžitě ke stáhnutí
12.
Co se děje se světem?
Václav Cílek  ·  Dokořán (2016)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF  EPUB  MOBI
Geolog a oceňovaný esejista Václav Cílek je známý tím, že se k aktuálním problémům světa dokáže vyjádřit nadčasově, z rozmanitých úhlů pohledu, s nadhledem, vtipem i s... (více o titulu)
Naše cena: 199 Kč  (tedy ušetříte 33%) okamžitě ke stáhnutí
13.
Musíme si promluvit o Kelvinovi
Marcus Chown  ·  Kniha Zlín (2012)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF  EPUB  MOBI
Složitost světa prozrazuje nejen to, že Bůh hraje s vesmírem kostky, ale že pokud by kostky nehrál. vůbec žádný vesmír by zde nebyl. Těšte se na rozkrytí souvislosti mezi vaším televizním přijímačem a vznikem vesmíru... (více o titulu)
Naše cena: 139 Kč  (tedy ušetříte 58%) okamžitě ke stáhnutí
14.
Mikrobiologie
Jiří Schindler  ·  Grada (2009)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF (1)
Stručná učebnice zaměřená na studující, pro něž je klinická mikrobiologie součástí zdravotnického vzdělání. Vědomosti o vybraných druzích bakterií, virů, hub a parazitických prvoků mají napomáhat orientaci v mikrobiologii... (více o titulu)
Naše cena: 246 Kč  (tedy ušetříte 15%) okamžitě ke stáhnutí
15.
Zvyšování přírodní hodnoty polních honiteb
Petr Marada a kolektiv  ·  Grada (2011)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Obnova remízků, biocenter a biokoridorů, zakládání biopásů, zatravněných pásů a jiných krajinných prvků, políček nezbytných pro život zvěře jsou některá z opatření, která zvyšují přírodní hodnotu polních honiteb. Pro... (více o titulu)
Naše cena: 69 Kč okamžitě ke stáhnutí
16.
Ochranné hráze na vodních tocích
Jaromír Říha  ·  Grada (2010)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Povodně představují pro země střední Evropy největší přímé nebezpečí v oblasti přírodních katastrof a jsou příčinou závažných krizových situací, při nichž vznikají rozsáhlé materiální škody i ztráty na životech... (více o titulu)
Naše cena: 319 Kč  (tedy ušetříte 15%) okamžitě ke stáhnutí
17.
Orchideje na zahradě
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Kniha vyplňuje mezeru na našem trhu, neboť se jako jediná věnuje orchidejím, které lze pěstovat na zahradě. Rostliny jsou řazeny podle pěstitelských charakteristik, nechybí základní informace o jejich biologii, důraz je však kladen přede (více o titulu)
Naše cena: 101 Kč  (tedy ušetříte 15%) okamžitě ke stáhnutí
18.
Úvod do biologie ochrany přírody
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Tento úvod přináší ucelené základy oboru biologie ochrany přírody. Text je doplněn množstvím příkladů, obrázků a schémat. Zabývá se řadou často probíraných otázek, jako jsou právní a mezinárodní nástroje ochrany přírody... (více o titulu)
Naše cena: 545 Kč  (tedy ušetříte 25%) okamžitě ke stáhnutí
19.
Anatomie a fyziologie člověka
Alena Merkunová, Miroslav Orel  ·  Grada (2008)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF (Adobe DRM)
Moderní a praktická učebnice pro studenty nemedicínských oborů přináší základní poznatky nezbytné pro pochopení stavby (anatomie) a funkce (fyziologie) zdravého lidského těla. Je určena pro humanitní směry studia, v první řadě... (více o titulu)
Naše cena: 365 Kč  (tedy ušetříte 15%) okamžitě ke stáhnutí
20.
Vesmír plný umění
John Barrow  ·  Jota (2014)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  EPUB  MOBI
Výzkumná cesta úžasného záběru, na níž odhalíte, jak je naše existence a kultura utvářena a ovlivňována hlubokou fyzikální a matematickou strukturou vesmíru. Věda a umění jsou dvě věci, které jsou jedinečně lidské... (více o titulu)
Naše cena: 219 Kč  (tedy ušetříte 37%) okamžitě ke stáhnutíLiteratura je literaturou, když ji člověk jistí svým životem. (Eda Kriseová )
Kávička