Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

Domů, hobbyLidová kultura, zvyky a tradice

Momentálně se v této nabídce nachází 97 titulů

1.
Michaela Zindelová a a kolektiv autorů/autorek  ·  XYZ (2011)
Množství hesel poskytuje základní informace nejen o současné liturgii nejdůležitějších křesťanských svátků v roce, zabývá se i historií a návazností na pohanské slavení příchodu jara a obnovu života v ročním cyklu přírody, inspiruje a... (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
2.
Martin Bestajovský  ·  Computer Press (2008)
Kniha vás seznámí s nejvýznamnějšími svátky a lidovými obyčeji celého roku. Zároveň v ní najdete řadu užitečných nápadů k výrobě zvykoslovných předmětů: na jaře si upletete velikonoční pomlázku, v létě uvijete svatojánský věnec z lučního kvítí... (více o knize)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dnů
3.
Dagmar Šottnerová  ·  Computer Press (2008)
V knize naleznete: původ Vánoc, průběh svátků a vánoční symboliku, recepty na vánoční pečivo a pokrmy, pranostiky, známé i méně známé vánoční zvyky, tradiční lidové koledy a říkadla; didaktické, smyslové, dramatické a pohybové hry; pohádky a příběhy, ... (více o knize)
Naše cena: 151 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dnů
4.
Sándor Márai  ·  Academia (2017)
Za starých časů mívala leckterá hospodyňka sešit zvaný herbář nebo bylinář, plný užitečných rad, která bylina vyléčí jaký tělesný či duševní neduh, a rovněž návodů třeba z oblasti zdravovědy, stravování a vůbec.... (více o knize)
Naše cena: 333 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
5.
Martin Bestajovský  ·  CPRESS (2004)
Léto bylo v minulosti spojeno především s prací na polích a v sadech, bylo však i obdobím poutí a jarmarků. Kniha vám přiblíží letní svátky a jejich zvykosloví, seznámíme vás však i s některými praktickými činnostmi léta. Kreativně založení čtenáři zde... (více o knize)
Naše cena: 272 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dnů
6.
Nakladatelství Fragment (2013)
Společně si můžete zkrátit čekání přípravou dekorací a známými zvyky. Poradíme, jak připravit vánoční perníčky, Vizovické pečivo, jak vyrobit jmenovky na dárky, balicí papír nebo ozdoby na stromek, jak ozdobit svícen z jablíčka a adventní věnec... (více o knize)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
7.
Pavlína Pitrová  ·  Nakladatelství Fragment (2016)
Víte, kde mají své kořeny české a moravské lidové zvyky, rituály a tradice, které nás provázely či provázejí celým rokem, a které... (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) po vydání (předběžně 2.8.2017) obvykle posíláme do 5 dnů
CHYSTÁ SE DOTISK
Titul je vyprodaný, ale chystá se dotisk
8.
VEDA (1995)
Prvý diel dvojdielnej Encyklopédie ľudovej kultúry Slovenska (A - O) ponúka čitateľovi poznatky slovenskej etnológie i príbuzných spoločenskovedných... (více o knize)
Naše cena: 509 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 8 dnů
9.
Bedřich Nosek a Pavla Damohorská  ·  Karolinum (2016)
NA SKLADĚ
Otázka židovských tradic a zvyků představuje jednu z nejzajímavějších a také nejvíce různorodých oblastí judaistiky, neboť daná problematika zasahuje i do mnoha... (více o knize)
Naše cena: 314 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
10.
Klára Trnková a Jiří Trnka  ·  Studio Trnka (2016)
NA SKLADĚ
Kalendář s nejkrásnějšími ilustracemi Jiřího Trnky vztahujícími se k právě probíhajícímu týdnu je doplněn pranostikami, lidovými písničkami a pořekadly a připomíná tak bohatost naší lidové slovesnosti... (více o knize)
Naše cena: 227 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
11.
Dagmar Šottnerová  ·  Rubico
adventní věnce, kalendáře, Mikuláš, čert, anděl aj. Období zahrnuje: dušičky, Halloween, Svatý Martin, Svatá Kateřina, Svatý Ondřej, Svatá Barbora, Svatý Mikuláš, Svatá Lucie. ... (více o knize)
Naše cena: 151 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dnů
12.
NA SKLADĚ
Publikácia sa zaoberá štúdiom rodiny a rodinných vzťahov. Týmto sa zaoberá viacero vedných disciplín - najrôznejšie odbory medicíny, práva, ekonomických vied, špecializované odvetvia psychológie, pedagogiky, sociológie, hospodárskych dejín i demografie... (více o knize)
Naše cena: 241 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
13.
VEDA (1995)
Druhý diel dvojdielnej Encyklopédie ľudovej kultúry Slovenska (P - Ž) ponúka čitateľovi poznatky slovenskej etnológie i príbuzných spoločenskovedných... (více o knize)
Naše cena: 509 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 8 dnů
14.
Katarína Nádaská  ·  Fortuna Libri (2012)
(330)
Kniha Slovenský rok v ľudových zvykoch, obradoch a sviatkoch je rozčlenená na štyri kapitoly podľa ročných období. Autorka sa venuje tradičnému zvykosloviu v jeho konkrétnych prejavoch, ako sa viažu na každodenné aj sviatočné udalosti života... (více o knize)
Naše cena: 877 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dnů
15.
Gregor Hohenberg  ·  Gestalten Verlag (2015)
Traditional clothing represents the regions where it is produced along with their cultures and handcraft. Its creativity and longevity is inspiring high fashion designers of today and tomorrow. Traditional clothing is essentially haute couture... (více o knize)
Naše cena: 1 929 Kč  (tedy ušetříte 5%) dodání titulu může trvat i více než 3 týdny
16.
Milada Motlová  ·  Nakladatelství Universum (2016)
NA SKLADĚ
Přehledný výklad reálií tradičního venkovského života, které byly běžné pro generaci našich prarodičů a s nimiž se i my ještě setkáváme. Mnohá pojmenování, slovní spojení a rčení jsou součástí i dnešního hovorového jazyka... (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
17.
Jozef Trubíni  ·  Fontis (2016)
Dlhoočakávaná reprezentatívna publikácia s podtitulom Vandrovka po vodných mlynoch na Žitave a jej prítokoch. Jej autorom je známy požitavský regionálny historik, zberateľ povestí a učiteľ Jozef Trubíni z Vrábeľ. Takmer 400-stranová kniha obsahuje 70.. (více o knize)
Naše cena: 696 Kč obvykle posíláme do 3 dnů
18.
Petr Jistel  ·  Muzikservis (2014)
Kolotoč písní her a říkadel je povedený a příjemný zpěvník pro děti předškolního věku ve kterém najdete nejen písničky, ale také hry, hádanky a pranostiky jednotlivých... (více o knize)
Naše cena: 135 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dnů
19.
kolektiv autorů/autorek  ·  BIANstudio (2017)
Objavte tajomstvá a krásy Podpoľania, jedinečného rázovitého regiónu s pestrou paletou prírodných pozoruhodností, architektonických prvkov a tiež osobitých prejavov ľudovej kultúry. Kniha prezentuje všetko pekné, čo nám príroda... (více o knize)
Naše cena: 771 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dnů
20.
Věra Frolcová a Eva Večerková  ·  Vyšehrad (2010)
Kniha pokračuje v díle Václava Frolce a kolektivu (Vánoce v české kultuře, třetí vydání Vyšehrad 2001), aby představila křesťanské svátky Narození Páně jako fenomen evropské kultury, který zachoval mnoho společných jevů v nesmírné rozmanitosti... (více o knize)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dnů
12345

Zúžení výběru

Oddělení
Autoři
Více Méně
Formát
Více Méně
Jazyk
Sklad
Barva obálky

RSS novinky z této kategorie
Čtenář to má dobré - může si své autory vybrat. (Kurt Tucholsky )
Kávička