Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

Irvine Welsh

Britský spisovatel Irvine Welsh se narodil ve skotském městečku Leith. V 16 letech opustil školu jen se základním vzděláním, aby se stal plnohodnotným členem londýnské punkové scény. Hrál v několika kapelách, vystřídal i celou řadu dalších zaměstnání a aktivně se zajímal o drogy. Právě o drogové závislosti byla jeho první kniha Trainspotting, která obdržela Bookerovu cenu a zfilmoval ji režisér Danny Boyle. Jedná se o jednu z nejdůležitějších a nejpůsobivějších generačních výpovědí 90. let. Mezi jeho další díla patří například Extáze, Acid House, Noční můry s Čápem Marabu nebo Heráci. Jeho nejnovějším dílem je román Pohlavní životy siamských dvojčat, který Welsh netypicky zasadil do USA a jeho hlavní hrdinkou jsou ženy. Krom mimořádných ženských postav se v čtenář může v knize setkat se vším, co patří do rejstříku Welshova bohatého arzenálu.

Více informací

Od autora Irvine Welsh máme v nabídce 33 titulů

1.
Irvine Welsh  ·  Argo (2014)
Marku Rentonovi neschází vůbec nic: dobře vypadá, má krásnou přítelkyni, studuje na univerzitě. Ale v Británii 80. let pro něj není místo. Vláda Margaret Thatcherové ničí dělnické komunity po celé zemi, a poválečné jistoty v podobě zaměstnání... (viac o titule)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 8 dnů
2.
Irvine Welsh  ·  Argo (2015)
Titul románu Filth (špína, svinstvo, hnus), zvolil autor tak, aby se dal vykládat na mnoho způsobů: jde o slangové označení policie, protože hlavní hrdina je policista, jde o označení svinstva, které nosí v břiše (tasemnice) i v duši, je to vlastnost... (viac o titule)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 8 dnů
3.
Irvine Welsh  ·  Argo (2017)
Hrdinové Trainspottingu se vracejí na místo činu, do Edinburghu: Mark Renton z Amsterdamu, Simon Williamson z Londýna, Frank Begbie z vězení... Leith je příliš malý, než aby na sebe nenarazili. Všichni jsou o pár let starší, ze společné minulosti... (viac o titule)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 8 dnů
4.
Irvine Welsh  ·  Pragma (2001)
Tři povídky o chemické lásce. (viac o titule)
Naše cena: 171 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
5.
Irvine Welsh  ·  Random House (2003)
Ten years on from Trainspotting, Simon 'Sick Boy' Williamson is back in Edinburgh after a long spell in London... (viac o titule)
Naše cena: 276 Kč  (tedy ušetříte 5%) dodání titulu může trvat i více než 3 týdny
6.
Irvine Welsh  ·  Argo (2014)
(6)
V revidovaném překladu vychází nejslavnější Welshova kniha. Autorovi se v ní podařilo něco nevídaného: vzít téma zralé pro sociologické studie o deprivované mládeži a napsat zábavný a propracovaný román, s jehož hrdiny musí čtenář sympatizovat... (viac o titule)
Naše cena: 331 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 8 dnů
7.
Irvine Welsh  ·  Vintage (2004)
(6)
Choose us. Choose life. Choose mortgage payments; choose washing machines; choose cars; choose sitting oan a couch watching mind-numbing and spirit-crushing game shows, stuffing fuckin junk food intae yir mooth... (viac o titule)
Naše cena: 276 Kč  (tedy ušetříte 5%) dodání titulu může trvat i více než 3 týdny
8.
Irvine Welsh  ·  Argo (2008)
NA SKLADĚ (1)
"Acid house" je soubor povídek, v nichž povětšinou vystupují Welshovy typické postavy - lidé, kteří nevědí co se sebou a se světem, fotbaloví rowdies, opilci, narkomani, násilníci... (viac o titule)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
9.
Irvine Welsh  ·  Argo (2016)
(1)
Svůj román Welsh zasadil netypicky do USA, a hlavní postavy jsou tentokrát ženy. Jedna z nich je Lucy Brennanová, trenérka ve fit centru, která odzbrojí možného vraha, a přivolá tak na sebe pozornost policie a zpravodajských relací... (viac o titule)
Naše cena: 331 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 8 dnů
10.
Irvine Welsh  ·  Vintage (2017)
NA SKLADĚ
Jim Francis has finally found the perfect life – and is now unrecognisable, even to himself. A successful painter and sculptor, he lives quietly with his wife, Melanie, and their two young daughters, in an affluent beach town in California... (viac o titule)
Naše cena: 330 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
11.
Irvine Welsh and Robert Tschorn  ·  Argo (2011)
NA SKLADĚ
Román současného britského spisovatele, autora bestselleru Trainspotting. Danny Skinner pracuje na městské hygienické inspekci, ale jinak se jeho život skládá z divokých pitek, hospod a kocovin. Když se v jeho kanceláři objeví nová tvář... (viac o titule)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
12.
Irvine Welsh  ·  Vintage (2013)
Mark Renton has it all: he's good-looking, young, with a pretty girlfriend and a place at university. But there's no room for him in the 1980s. Thatcher's government is destroying working-class communities across Britain, ... (viac o titule)
Naše cena: 262 Kč  (tedy ušetříte 5%) dodání titulu může trvat i více než 3 týdny
13.
Irvine Welsh  ·  Vintage (2015)
When Lucy Brennan, a Miami Beach personal-fitness trainer, disarms a gunman chasing two frightened homeless men, the police and the breaking-news cameras are not far behind and, within hours, Lucy is a media hero.... (viac o titule)
Naše cena: 262 Kč  (tedy ušetříte 5%) dodání titulu může trvat i více než 3 týdny
14.
Irvine Welsh  ·  Vintage (2009)
(1)
The characters in this extraordinary book are often - on the surface - depraved, vicious, cowardly and manipulative, but their essential humanity is never undermined. Two professors of philosophy turn pugilists; ... (viac o titule)
Naše cena: 319 Kč  (tedy ušetříte 5%) dodání titulu může trvat i více než 3 týdny
15.
Irvine Welsh  ·  Vintage (2017)
NA SKLADĚ
Now a major film directed by Danny Boyle reuniting the cast of Trainspotting Years on from Trainspotting Sick Boy is back in Edinburgh after a long spell in London. Having failed spectacularly as a hustler, pimp, husband, father and businessman, ... (viac o titule)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
16.
Irvine Welsh  ·  Vintage (2010)
Naše cena: 252 Kč  (tedy ušetříte 5%) dodání titulu může trvat i více než 3 týdny
17.
Irvine Welsh  ·  Jonathan Cape (2014)
When Lucy Brennan, a Miami Beach personal-fitness trainer, disarms a gunman chasing two frightened homeless men, the police and the breaking-news cameras are not far behind and, within hours, Lucy is a media hero... (viac o titule)
Naše cena: 492 Kč  (tedy ušetříte 5%) dodání titulu může trvat i více než 3 týdny
18.
Irvine Welsh  ·  Jonathan Cape (2016)
im Francis has finally found the perfect life – and is now unrecognisable, even to himself. A successful painter and sculptor, he lives quietly with his wife, Melanie, and their two young daughters, in an affluent beach town in California... (viac o titule)
Naše cena: 372 Kč  (tedy ušetříte 5%) dodání titulu může trvat i více než 3 týdny
19.
Irvine Welsh  ·  Vintage (2016)
NA SKLADĚ
A rampaging force of nature is wreaking havoc on the streets of Edinburgh, but has top shagger, drug-dealer, gonzo-porn-star and taxi-driver, ‘Juice’ Terry Lawson, finally met his match in Hurricane ‘Bawbag’? ... (viac o titule)
Naše cena: 219 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
20.
Irvine Welsh  ·  Omega (2017)
Jim Francis vede spokojený život. Úspěšný malíř a sochař žije v klidu se svou ženou Melanií a dvěma dcerami v luxusním domě na pláži v Kalifornii. Někteří o něm říkají, že je to lhář a podvodník, zatímco jiní ho vidí jako... (viac o titule)
PŘIPRAVUJEME
Titul by měl vyjít 2. 10. 2017
12

Zúžení výběru

Oddělení
Kategorie
Autoři
Formát
Jazyk
Sklad
Barva obálky
Nikdy nepůjčuj knihy, protože nikdo ti je nikdy nevrátí. Jediné knihy v mé knihovně jsou ty, které mi půjčili jiní. (Anatole France)
Kávička