Vítejte z Arary. Proč jste se ocitli u nás v Martinusu? Arara.cz se stává součástí Martinus.cz :-) Více zde.

Web a databáze

Luboslav Lacko  ·  Vydavatel: Computer Press, 2001
Naše cena:
94 Kč
Běžná cena:
99 Kč
Ušetříte:
5% (5 Kč)

Vyprodané
Kniha je vyprodaná a zřejmě už nebude dostupná, proto ji není možné objednat.
Co to znamená?

Této knihy už se prodaly všechny výtisky. Ani my, ani vydavatel nebo distributor už nemáme na skladě žádné kusy. Proto vám tuto knihu už nedokážeme sehnat. Teoreticky však můžete mít štěstí v jiných obchodech, které mohou ještě mít poslední kusy na skladě.

Zadejte svou e-mailovou adresu a budeme vás informovat, jakmile bude dostupná. Co to znamená?

Až bude tato kniha k dispozici, budeme vás informovat na e-mail, který uvedete. Jde jen o nezávaznou informaci pro vás, ne o pevnou objednávku - když budete mít o knihu zájem, můžete následně přijít na naši stránku a objednat si ji.


Přidat do wishlistu
Co je to wishlist?

Wishlist je seznam vašich tajných přání. Jediným kliknutím si do něj můžete ukládat tituly, které vás zaujaly a které byste v budoucnosti možná chtěli koupit pro sebe nebo své blízké. Pro používání wishlistu musíte být přihlášení.Uloženo
Nahlásit chybu

O knize

   Rostoucí složitost webových sídel, objem prezentovaných informací a potřeba poskytnout větší vliv na obsah uživateli nutí webmastery přecházet od ručního vytváření stránek pro každé téma zvlášť nově k uchovávání dat v databázi a dynamické tvorbě obsahu webu. Tak lze nechat webový server generovat potřebné stránky z položek (článků, výrobků, inzerátů...) v databázi a nabízet uživateli očekávané informace, odkazy a ovládací prvky pro vyhledávání požadovaných dat.

Zatímco knih věnujících se WWW stránkám nebo databázovým produktům samostatně mohou čtenáři najít celou řadu, přináší kniha Web a databáze důkladné zasvěcení do toho, v čem fungování a tvorba dynamické internetové aplikace spočívá, a sice v jejich propojení. Kniha je názornou ukázkou principu a průvodcem vytvářením a provozem takové aplikace - od prvního návrhu až k údržbě a zabezpečení serveru. K ilustraci používá autor nejrozšířenější systémy, SQL Server, Oracle a MySQL, avšak díky úvodnímu představení a upozornění na odlišnosti implementací v Accessu, DB2, InterBase a Ingres plně pamatuje i na vývojáře z ostatních platforem. Použitými skriptovacími jazyky jsou při výkladu samozřejmě ty dnes suverénně nejoblíbenější: ASP a PHP.

Díky zvolenému přístupu po prostudování knihy čtenář zdomácní hned v několika oblastech - například v návrhu relační databáze, základech jazyka SQL, tvorbě skriptů, porozumí problematice výkonu a na závěr neujde ani zpracování a zhodnocení dat shromážděných v databázích. Publikace je tak výbornou dlouhodobou investicí pro každého, kdo chce či musí databázové technologie používat. Poznáte řadu reálných příkladů a vlastnoručně si vyzkoušíte tvorbu ukázkové aplikace v podobě jednoduchého firemního poštovního serveru. Stručně z obsahu:

· Principy fungování webové aplikace

· Výběr databázové platformy

· Návrh struktury relační databáze

· Vytvoření databáze a souvisejících objektů

· Stručný přehled jazyka SQL

· Uložené procedury, triggery

· Propojení databáze a webových stránek

· XML

· Bezpečnost aplikace a údržba databáze

· Webová aplikace

· Analýza a zpracování dat v databázích

· Několik tipů pro databázové aplikace

Computer Press

Další tituly vydavatelství

Renomované knižné nakladateľstvo počítačovej literatúry a titulov z oblasti digitálnej fotografie s tradíciou od roku 1994 je dominantným lídrom na trhu v odboroch počítačovej literatúry a digitálnej fotografie. V súčasnej dobe ponúka viac ako 1400 knižných titulov, ktoré pokrývajú kompletné spektrum počítačovej problematiky od začínajúcich užívateľov až po knihy pre IT profesionálov.

Nakladateľstvo svojou ponukou pohotovo reaguje na vývoj v oblasti IT a prichádza tak na trh s titulmi venovanými najnovším verziám produktov a najžiadanejších technológií. Nakladateľstvo Computer Press spolupracuje nielen s renomovanými českými autormi, ale aj s najväčšími zahraničnými vydavateľmi. Cieľom nakladateľstva je aj naďalej prinášať kvalitné, užitočné a moderné knihy a učebnice pre široké spektrum profesií a domácich užívateľov, reagujúce na najnovšie trendy v oblasti informačných technológií, digitálnej fotografie a príbuzných odborov. Nájdete tu tituly, ako 1001 tipov a trikov pro PHP, Jak myslí Steve Jobs či Joomla.

Více informací
Pokračovat ve čtení

Poslat doplňující údaje o knize

Podrobnosti

 • Počet stran: 270
 • Vazba: brožovaná
 • Rozměr: 190×225 mm
 • Hmotnost: 480 g
 • Jazyk: český
 • ISBN: 8072265555
 • Rok vydání: 2001
 • Naše katalogové číslo: 9964

Hodnocení čtenářů a čtenářek       (zatím nikdo nehodnotil) Přidat hodnocení

Řekněte svůj názor na tento titul ostatním i vy!

Máte tuto knihu? Chcete se podělit o názor?

Podělte se o něj s ostatními čtenáři! Možná jim tak pomůžete při rozhodování.

1
Vaše hodnocení knihy
2
Chcete navrhnout další vaše oblíbené knihy? Klikněte.
3
Recenze a diskuse jsou službou pro návštěvnice a návštěvníky Martinus.cz. Příspěvky jsou zveřejněné obvykle do 24 hodin, vyhrazujeme si však právo neuveřejnit a vymazat zejména příspěvky, které:
 • jsou vulgární nebo urážlivé
 • nesouvisí s titulem nebo tématem
 • porušují nebo vyzývají k porušování autorských práv
 • odkazují na nabídku nebo webové stránky konkurence
 • obsahují jakékoli URL odkazy
 • nejsou podepsané
VISA MasterCard Platba24 Česká spořitelna MojePlatba Komerční banka ePlatby Raiffeisen Bank online převod GE Money Bank mPeníze mBank online převod Sberbank online převod Fio banka online převod ČSOB Poštovní spořitelna / Era PaySec Zuno Pay PayU