Knihy
E-knihy

Rivers of Babylon

Kniha Zlín, 2009
Nakladatel
Kniha Zlín, 2009

Slovenský autor Peter Pišťanek v něm rozehráva barevnou mozaiku postav a postaviček, které dávno před nástupem dravého kapitalismu devadesátých let vpluly ničím nevarovány do rozbouřených vod naší nedávné minulosti...

Čti víc

289 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Slovenský autor Peter Pišťanek v něm rozehráva barevnou mozaiku postav a postaviček, které dávno před nástupem dravého kapitalismu devadesátých let vpluly ničím nevarovány do rozbouřených vod naší nedávné minulosti a naprosto přesně v knize předpovědel československou realitu, jež se v plné nahotě vynořila o několik let později. Hlavní hrdina knihy Rácz se nechá zaměstnat jako topič v kotelně a tak začne jeho příběh, ve kterém se postupně ve společnosti veksláků a podvodníků mění v bezohlednou svini. Pišťanek býva přirovnáván ke „slovenskému Vieweghovi“, ale to jenom z jednoho prostého důvodu - není v Česku zatím tak známý, jak by si zasloužil. Jeho knihy mají s ničím neporovnatelný, fantastický a přitom plně uvěřitelný děj. Při jejich čtení má člověk pocit, že se právě nachází uprostřed všeho toho reje a není rušen neustále se vynořujícími otázkami, zda to, či ono není příliš vyumělkované a zda to, či ono do knihy patří, nebo ne. Příběhy plynou přímo před očima, postavy se z nich vynořují naprosto hmatatelně. Rivers of Babylon je kniha, která se čte doslova jedním dechem. V roce 2008 vyšla v USA v anglickém překladu a kritika (m.j. prestižní The Times) ji zařadila mezi nejlepší středoevropská překladová díla.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
296
Hmotnost
300 g
Rok vydání
2009
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Kniha Zlín
Rozměr
120×195 mm
ISBN
9788087162255
Naše katalogové číslo
74823

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

O autorech/autorkách

Peter Pišťanek

Autor knih, publicista. Narodil se v Bratislavě a celý život prožil v Děvínské Nové Vsi. Studoval dramaturgii a scenáristiku na VŠMU. V 80. letech byl spoluzakladatelem kultovní hudební skupiny Devínska Nová Věc. Do roku 1988 vystřídal několik podivný zaměstnání, naposledy jako strážce parkoviště. Po roce 1990 soukromý podnikatel, později šéfredaktor magazínu Tele-Video-Relax, pak kreativní pracovník v reklamě, tvůrce webových stránek.

Peter Pišťanek

Peter Pišťanek (28. dubna 1960 – 22. března 2015) byl slovenský spisovatel. Během osmdesátých let hrál na bicí v hudební skupině Devínska Nová Ves. Později pracoval v oblasti reklamy a nakonec se stal šéfredaktorem časopisu Tele-Video-Relax. Svá první díla začal publikovat koncem osmdesátých let a první román nazvaný Rivers of Babylon vydal roku 1991.[1] Později vydal řadu dalších románů i sbírek povídek, rovněž vycházely články z jeho publicistické činnosti. Roku 2015 spáchal sebevraždu.

Čti víc

„Kdybych byl diktátorem, zakázal bych zákonem půjčování knih.“

William Saroyan