Knihy
E-knihy

Stručnější historie času

Nakladatel
Argo, 2006
Překlad

Žijeme ve zvláštním a nádherném světě. Je třeba být obdařen neobyčejnou představivostí, aby člověk dokázal docenit ohromující stáří vesmíru, jeho velikost, bouřlivost a dokonce i krásu. Postavení přisouzené nám lidem je docela bezvýznamné...

Čti víc

398 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Žijeme ve zvláštním a nádherném světě. Je třeba být obdařen neobyčejnou představivostí, aby člověk dokázal docenit ohromující stáří vesmíru, jeho velikost, bouřlivost a dokonce i krásu. Postavení přisouzené nám lidem je docela bezvýznamné. Musíme se velice snažit, abychom dali nějaký smysl tomu všemu, čím jsme obklopeni, a abychom pochopili svou úlohu a účel svého bytí.

Nesporný úspěch první Hawkingovy Stručné historie času svědčí o tom, jak rozšířený je zájem o otázky, které si v ní autor klade: Odkud pocházíme? Proč je vesmír takový, jaký je? Pro mnohé čtenáře nebylo snadné některým pasážím v původní verzi knihy porozumět. V novém vydání, napsaném nyní ve spolupráci s teoretickým fyzikem Leonardem Mlodinowem, si autoři dávají za cíl především usnadnit pochopení obsahu, také však doplnili řadu nových poznatků, které se ve fyzice a kosmologii objevily během posledního desetiletí.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
A Briefer History of Time
Rozměr
165×235 mm
ISBN
8072037250
Naše katalogové číslo
60888
Počet stran
148
Hmotnost
540 g
Rok vydání
2006
Vazba
pevná vazba s přebalem
Jazyk
český
Nakladatelství
Argo

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,8 / 5

61 hodnocení

49
11
1
0
0

Tinkulinka1
9.5.2015
Názor čitateľa
Jedna z top knih o vesmire. Velmi putave citanie. Netreba sa toho bat :) a kto ma rad obrazky, tiez si pride na svoje..................a ak sa zaujimate o vesmir, davam do pozornosti magazin Tajemstvi vesmiru. Vychadza mesacne a pise o vsetkych zaujimavostiach z oblasti vesmiru
Čti víc
marek
26.4.2015
Srtučná historia času
Pri tejto knihe som doslova zažil relativitu :D : pri čítaní mi bežal čas úplne inak ako tým okolo mňa :) autor ako inak všetko vysvetluje zrozumiteľne a k tomu ešte pomáhajú obrázky.. Je fascinujúce ako sa v knihe dostávame od snahy opísať čo sa deje tu na zemi až po to ako vesmír vypadal v rannom štádiu alebo že čierne diery nie sú až také čierne :D jednoducho odporúčam :)
Čti víc
Zbyněk Veselský, MUDr., Ph.D., MBA.
Zbyněk Veselský, MUDr., Ph.D., MBA.
29.9.2014
O krok dál...
Hawking a Mlodinov se snaží posunout o malinko dál původní text Stručné historie času doplněním nových teorií (Teorie všeho je pro astrofyziku stále chybějícím článkem), hledání role Božího zásahu. Velmi zajímavá, poutavá a vyžaduje alespoň malinký zájem o to, jaký má vesmír smysl, jak vznikl, k čemu a proč. To se bohužel zatím nedozvíme ani od tak geniálního (a nevěřícího) astrofyzika, jako je Stephen Hawking z Cambrindge.
Čti víc

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992 a vydalo více než dva tisíce titulů. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů, ale i objevovat pozoruhodné autory nové. Samozřejmou podmínkou naší práce je úzká a pečlivá spolupráce autorů a překladatelů s redaktory při přípravě textů, kooperace technických redaktorů s grafiky a tiskárnami i zodpovědné fungování propagačního i odbytového oddělení.

Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu. Přeložené beletristické tituly soustřeďujeme do reprezentativních edic AAA (edice anglo-amerických autorů) a SSP (edice současné světové prózy), případně je vydáváme mimo řady, ovšem se stejným ohledem na kvalitní grafickou úpravu. Úroveň námi vydávané současné české beletrie snad ilustruje i přehled našich oceněných titulů v rámci ceny Magnesia Litera, péče o kvalitní grafické a knihařské zpracování našich knih nám přinesla i řadu ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha roku (kompletní seznam našich úspěchů zde). Žánrové spektrum jsme v poslední době obohatili o sci-fi a fantasy tituly. Stále se rozšiřuje nabídka odborných titulů, především z oblasti společenských věd. Velkou oblibu si získaly historické edice Historické myšlení, Každodenní život , Ecce Homo a Dějiny Evropy. Pro svou vysokou odbornou úroveň je ceněna edice kulturní antropologie Capricorn. Do svého profilu Argo čím dál tím více zahrnuje i velké obrazové publikace.

Čti víc