Knihy
E-knihy

Děti krve a kostí

Host, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
7-8 hodin čtení
Nakladatel
Host, 2018
1. díl série
Odkaz Orïši

Orïšské království bylo kdysi plné magie: žili zde mažiové s tmavou kůží a nepoddajnými bílými vlasy, kteří od bohů získali magické schopnosti. Vzdouvači poroučeli vlnám, Snovači dovedli ovládat mysl a sny, Ženci...

Čti víc

229 Kč

Běžná cena Běžně 399 Kč

Ušetříte 43%

Okamžitě ke stažení

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

V šesti letech Zélie na vlastní oči viděla, jak královské stráže oběsily její matku na stromě. Nikdy na to nezapomněla.
Orïšské království bylo kdysi plné magie: žili zde mažiové s tmavou kůží a nepoddajnými bílými vlasy, kteří od bohů získali magické schopnosti. Vzdouvači poroučeli vlnám, Snovači dovedli ovládat mysl a sny, Ženci bděli nad životem a smrtí. Časem však jejich populace klesala a v Orïše z nich nakonec zbyla pouhá menšina utlačovaná šlechtici. Z magie a bílých vlasů, které ji symbolizovaly, začali mít lidé strach. Nenávist k mažiům vyvrcholila Nájezdem, při němž je orïšský král všechny vyvraždil a magie ze světa zmizela.

O jedenáct let později získá Zélie díky náhodnému setkání s princeznou Amari posvátný svitek. S jeho pomocí je možné obnovit spojení s bohy a vrátit Orïšanům magii na dalších sto let. Zélie se spolu s Amari a bratrem Tzainem vydává na dobrodružnou cestu divokou džunglí i vyprahlou pouští. Zemí se potulují gépardairy a leonairy, ve vodách číhají pomstychtiví duchové a krásné vesnice z písku či ze železa odhalují své temné stránky: otroctví a korupci. Aby se Zélii podařilo magii opět probudit, bude muset přelstít korunního prince Inana, Amarina bratra, který si umínil, že prastarou magii vymýtí ze světa jednou provždy…

Zabili mi matku.
Sebrali nám magii.
Pokusili se nás pohřbít.
Teď povstaneme.
Čti víc
Kupte společně
Děti krve a kostí - Tomi Adeyemi
Vražda s vůní mandlí - Camilla Läckberg
328 Kč
Ušetříte 170 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Children of Blood and Bone
Rok vydání
2018
Počet stran
520
Nakladatelství
Host
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
449427

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,8 / 5

4 hodnocení

1
1
0
0
0

Kateřina Strnadová
před čtyřmi dny
Zajímavá kniha. Ze začátku trochu amatérsky psaná a v průběhu trochu laciná láska, ale jinak fajn. Poutavý námět. Jsem zvědavá na pokračování.
Čti víc

Čti víc
Kupte společně
Děti krve a kostí - Tomi Adeyemi
Vražda s vůní mandlí - Camilla Läckberg
328 Kč
Ušetříte 170 Kč

„Kdybych byl diktátorem, zakázal bych zákonem půjčování knih.“

William Saroyan