Vítejte z Arary. Proč jste se ocitli u nás v Martinusu? Arara.cz se stává součástí Martinus.cz :-) Více zde.

LILA zkoumání morálních zásad

Robert M. Pirsig  ·  Vydavatel: Volvox Globator, 2007
Naše cena:
284 Kč
Běžná cena:
299 Kč
Ušetříte:
5% (15 Kč)

Vyprodané
Kniha je vyprodaná a zřejmě už nebude dostupná, proto ji není možné objednat.
Co to znamená?

Této knihy už se prodaly všechny výtisky. Ani my, ani vydavatel nebo distributor už nemáme na skladě žádné kusy. Proto vám tuto knihu už nedokážeme sehnat. Teoreticky však můžete mít štěstí v jiných obchodech, které mohou ještě mít poslední kusy na skladě.

Zadejte svou e-mailovou adresu a budeme vás informovat, jakmile bude dostupná. Co to znamená?

Až bude tato kniha k dispozici, budeme vás informovat na e-mail, který uvedete. Jde jen o nezávaznou informaci pro vás, ne o pevnou objednávku - když budete mít o knihu zájem, můžete následně přijít na naši stránku a objednat si ji.


Přidat do wishlistu
Co je to wishlist?

Wishlist je seznam vašich tajných přání. Jediným kliknutím si do něj můžete ukládat tituly, které vás zaujaly a které byste v budoucnosti možná chtěli koupit pro sebe nebo své blízké. Pro používání wishlistu musíte být přihlášení.Uloženo
Více doporučení

Lidé, kteří si koupili tuto knihu, si koupili také

Nahlásit chybu

O knize

Pirsiguv filosofický román predstavuje myšlenkove velmi smelý text, který predkládá cerstvý pohled na závažné spolecenské a filosofické problémy soucasnosti.

Autor rozvíjí své paradigma, v jehož stredu stojí nedefinovaná a nedefinovatelná Kvalita, a peclive kolem ní buduje obsáhlý systém zvaný Metafyzika Kvality, který v dusledku znamená prevratný pohled na vývoj (nejen) lidské spolecnosti. Autor se napr. zabývá fašismem, hnutím hippie ci povahou americké kultury. Nove pristupuje k problematice šílenství a polemizuje s dnešním prístupem k duševne chorým.

Svérázne analyzuje kult uctívání celebrit a vyrovnává se s otázkami rituálu, idolu a božství. Na všechna výše zmínená témata se dívá neotrele a nove a nabízí mnoho necekaných paralel a prekvapivých interpretací. Autor své myšlenky predkládá tak, aby je mohl vstrebat každý ctenár. Nedílnou soucástí knihy je také samotný dej, do nehož jsou myšlenky a úvahy zasazeny.

Volvox Globator

Další tituly vydavatelství

Nakladatelství & vydavatelství VOLVOX GLOBATOR vzniklo na počátku roku 1990. Zahájilo svou činnost vydáváním skromného literárního časopisu PLIVNÍK orientovaného na okrajovou poezii a prózu nekomerčního charakteru. Možná odtud vzešla základní orientace budoucího knižního nakladatelství. Nejprve šlo o několik málo titulů v paperbackovém vydání. Pevná vazba a cílevědomá koncepční práce byla až výsledkem několikaleté činnosti.

Více informací
Pokračovat ve čtení

Poslat doplňující údaje o knize

Podrobnosti

 • Počet stran: 402
 • Vazba: pevná s prebalom
 • Rozměr: 160×210 mm
 • Hmotnost: 600 g
 • Jazyk: český
 • ISBN: 8072076647
 • Rok vydání: 2007
 • Naše katalogové číslo: 44018

Co si myslíme my

Dorota Ondrejková - kníhkupec

19. srpna 2014      

Pirsigov filozofický román z roku 1991 sa v pozadí príbehu zaoberá súčasnými spoločenskými a filozofickými problémami. Postava Faidra (z diela Platóna, už vystupovala aj v diele Zen a umění údržby motocyklu) sa plaví po rieke Hudson a na palubu vezme labilnú Lilu, ktorá sa po krátkom čase psychicky zrúti. Dáva mu tak príležitosť, aby sa o ňu mohol starať a pokúsiť sa pochopiť jej nemoc. Vtedy sa z filozofického románu stáva citlivý ľudský text, ktorý vyzýva k náprave morálnych zásad. (zobrazit celou recenzi)

Hodnocení čtenářů a čtenářek       (hodnotil 1 člověk) Přidat hodnocení

Řekněte svůj názor na tento titul ostatním i vy!

Máte tuto knihu? Chcete se podělit o názor?

Podělte se o něj s ostatními čtenáři! Možná jim tak pomůžete při rozhodování.

1
Vaše hodnocení knihy
2
Chcete navrhnout další vaše oblíbené knihy? Klikněte.
3
Recenze a diskuse jsou službou pro návštěvnice a návštěvníky Martinus.cz. Příspěvky jsou zveřejněné obvykle do 24 hodin, vyhrazujeme si však právo neuveřejnit a vymazat zejména příspěvky, které:
 • jsou vulgární nebo urážlivé
 • nesouvisí s titulem nebo tématem
 • porušují nebo vyzývají k porušování autorských práv
 • odkazují na nabídku nebo webové stránky konkurence
 • obsahují jakékoli URL odkazy
 • nejsou podepsané
VISA MasterCard Platba24 Česká spořitelna MojePlatba Komerční banka ePlatby Raiffeisen Bank online převod GE Money Bank mPeníze mBank online převod Sberbank online převod Fio banka online převod ČSOB Poštovní spořitelna / Era PaySec Zuno Pay PayU