Knihy
E-knihy

Pianista

Argo, 2018
Na skladě
Nakladatel
Argo, 2018
Překlad

Knihu Smrt města (Śmierć miasta,1946, č. 2003 pod názvem Pianista) nepsal autor ani tak pro čtenáře jako spíše pro sebe. Pomohla mu vyrovnat se s šokujícími událostmi, které během holocaustu zažil; vyčistil si díky ní hlavu i srdce a dokázal pak začít zno

Čti víc

236 Kč

Běžná cena Běžně 248 Kč

Ušetříte 5%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Knihu Smrt města (Śmierć miasta,1946, č. 2003 pod názvem Pianista) nepsal autor ani tak pro čtenáře jako spíše pro sebe. Pomohla mu vyrovnat se s šokujícími událostmi, které během holocaustu zažil; vyčistil si díky ní hlavu i srdce a dokázal pak začít znovu. O svých válečných zážitcích totiž téměř vůbec nemluvil. Začátkem šedesátých let se některá nakladatelství pokoušela zpřístupnit tuto knihu dalším generacím čtenářů, ale vyšla až po více než padesáti letech v Německu, a v roce 2000 v Polsku. Ve Velké Británii a v USA byl román vyhlášen nejlepší knihou roku 1999 a v roce 2002 byl označen za nejlepší knihu roku i francouzským literárním časopisem Lire. Byl přeložen do mnoha dalších jazyků. V Čechách zatím vyšel jen jednou, a to v roce 2003.
Čti víc
Kupte společně
Pianista - Władysław Szpilman
Mengeleho děvče - Viola Stern Fischerová, Veronika Homolová Tóthová
543 Kč
Ušetříte 54 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
The Pianist
Rozměr
146×205 mm
ISBN
9788025725252
Naše katalogové číslo
314669
Počet stran
256
Hmotnost
270 g
Rok vydání
2018
Filmové zpracování
Pianista
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Argo

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,8 / 5

67 hodnocení

46
6
2
0
0

Marika Stránska
Marika Stránska
11. 7. 2018
Film som nevidela, chcela som najprv prečítať knižku a som rada, pre mňa jedna z najlepších vojnových kníh.. Pútavá, veľmi dobre napísaná, bez nenávisti , odkrývajúc skryté stránky ľudí v dobe ktorú si mi ani nedokážeme predstaviť. Vrelo doporučujem
Čti víc
Patrik Repka
17. 3. 2017
Wladyslaw Szpilman - pianista
Úžasný a pútavo spracovaný príbeh vynikajúceho pianistu, ktorý prežil hrôzy holokaustu a rozhodol sa vyrozprávať svoj dojímavý príbeh. Kniha zaujme najmä opisom pocitov a myšlienkových pochodov obyvateľov Varšavy počas dlhoročného obdobia nemeckej okupácie. Za srdce chytia aj momenty, v ktorých hlavného hrdinu delia od smrti len sekundy. Aj napriek týmto udalostiam však v sebe nachádza silu žiť. Možno aj preto, aby po mnohých rokoch od skončenia vojny opísal každodenné útrapy židov, žijúcich v tomto období. Ide o jeden z príbehov, ktorý v čitateľovi vyvolá obrovské emócie a donúti ho zamyslieť sa nad strašným obdobím holokaustu. Po prečítaní tejto knihy azda každý čitateľ dospeje k záveru, že na toto hrôzostrašné obdobie nemôžeme zabudnúť a musíme urobiť všetko čo je v našich silách, aby sa nikdy nezopakovalo!
Čti víc
lenka
2. 3. 2009
Aj keď nie je vhodné hodnotiť niekoho spomienky...
Prekvapivo bez nenávisti vyrozprávaný príbeh života a smrti vo Varšavskom ghette. Zúfalstvo a myšlienky na smrť sa tu striedajú so živočíšnou túžbou prežiť.
Problémy "našich čias" Vám budú pripadať malé a nezmyselné. A nakoniec, presne také sú, v porovnaní s tým, čo budete čítať..
Jedna z najlepších a najsilnejších kníh, aké som kedy čítala.
Čti víc
Erika Štefanovová
Erika Štefanovová
23. 10. 2008
Pocta
V poslednej dobe ma žiadna kniha tak nepohltila ako Pianista. Prežívala som každé jedno slovo a pocity, ktoré tak s veľkou bolesťou opisuje Wladyslaw Szpilman. Práve vďaka pravdivým údajom a zážitkom má moc silno zapôsobiť. Ak by táto kniha nechala niekoho chladným, tak potom....
Naozaj odporúčam každému jednému.
Čti víc
Zuzana Lukačovičová
Zuzana Lukačovičová
21. 3. 2008
Perfektná
Jedna z najkrajších vojnových kníh, aké som čítala....výborná, pravdivá a pri tom nie nudná. Ukazuje, že hoci vojna zdanlivo v človeku zabíja všetko ľudské, stále zostáva nádej, že človek niekedy ukáže aj svoje zabudnuté lepšie stránky...vrelo odporúčam.
Čti víc

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992 a vydalo více než dva tisíce titulů. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů, ale i objevovat pozoruhodné autory nové. Samozřejmou podmínkou naší práce je úzká a pečlivá spolupráce autorů a překladatelů s redaktory při přípravě textů, kooperace technických redaktorů s grafiky a tiskárnami i zodpovědné fungování propagačního i odbytového oddělení.

Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu. Přeložené beletristické tituly soustřeďujeme do reprezentativních edic AAA (edice anglo-amerických autorů) a SSP (edice současné světové prózy), případně je vydáváme mimo řady, ovšem se stejným ohledem na kvalitní grafickou úpravu. Úroveň námi vydávané současné české beletrie snad ilustruje i přehled našich oceněných titulů v rámci ceny Magnesia Litera, péče o kvalitní grafické a knihařské zpracování našich knih nám přinesla i řadu ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha roku (kompletní seznam našich úspěchů zde). Žánrové spektrum jsme v poslední době obohatili o sci-fi a fantasy tituly. Stále se rozšiřuje nabídka odborných titulů, především z oblasti společenských věd. Velkou oblibu si získaly historické edice Historické myšlení, Každodenní život , Ecce Homo a Dějiny Evropy. Pro svou vysokou odbornou úroveň je ceněna edice kulturní antropologie Capricorn. Do svého profilu Argo čím dál tím více zahrnuje i velké obrazové publikace.

Čti víc
Kupte společně
Pianista - Władysław Szpilman
Mengeleho děvče - Viola Stern Fischerová, Veronika Homolová Tóthová
543 Kč
Ušetříte 54 Kč

„Knihy jsou nahromaděným pokladem světa, vhodným dědictvím pokolení a národů. “

Henry David Thoreau