Knihy
E-knihy

Voda, která hoří

Torst, 2018
Na skladě
TOP #5
Nakladatel
Torst, 2018

Obsáhlá vzpomínková kniha významné české psychoterapeutky v řadě kapitol a na desítkách unikátních fotografií přibližuje čtenářům celý její život plný mimořádných událostí a nevšedních setkání: Nezapomenutelnou ukrajinskou babičku a vzácné venkovské...

Čti víc

383 Kč

Běžná cena Běžně 498 Kč

Ušetříte 23%

Na skladě, posíláme ihned

Doporučené tituly a kolekce

383 Kč

Více o knize

Obsáhlá vzpomínková kniha významné české psychoterapeutky v řadě kapitol a na desítkách unikátních fotografií přibližuje čtenářům celý její život plný mimořádných událostí a nevšedních setkání: Nezapomenutelnou ukrajinskou babičku a vzácné venkovské dětství v Jižních Čechách. Studia a atmosféru 60. let v Praze. Originální svět protialkoholní léčby v Praze u Apolináře - ten představuje jako blízká spolupracovnice zakladatele české protialkoholní léčby docenta Jaroslava Skály. Seznamuje s jedinečností československé psychoterapie v předrevoluční době. Vzpomíná na široký okruh přátel profesních, uměleckých, filosofických a disidentských. Ukazuje vlastní duchovní cestu a každoroční osamocené poutě do asijských klášterů.
Významnou součástí knihy jsou též kapitoly o třech osudových mužích jejího života: výtvarníkovi Karlu Trinkewitzovi, básníkovi, divadelníkovi a zpěvákovi Janu Vodňanském a o dramatikovi a politikovi Václavu Havlovi. Tato svědectví svým významem přerůstají rovinu osobních vzpomínek, představují současně i jedinečný vhled do novodobé české kultury a historie. Vyprávění Jitky Vodňanské je i díky její profesi plno nevšedních postřehů a vtipných komentářů, autorka nezapře svou mimořádnou životní energii a smysl pro humor.
Čti víc
Kupte společně
Voda, která hoří - Jitka Vodňanská
Básník - Martin Reiner
805 Kč
Ušetříte 137 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
512
Hmotnost
990 g
Rok vydání
2018
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Torst
Rozměr
170×240 mm
ISBN
9788072155644
Naše katalogové číslo
312025

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

1,0 / 5

1 hodnocení

0
0
0
0
1

Jaroslava Pomořanová
předevčírem

Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.

Škoda peněz,i když je ten blábol výrazně zlevněn. Ta paní má asi vysoké sebevědomí,ale na to,že je psycholožka a celkem nezajímavá ženská,si docela fandí. Vyhozené peníze. Zviditelnovačka,zavržená a zhrzená. Olgu musela pěkně štvát
Čti víc

Kupte společně
Voda, která hoří - Jitka Vodňanská
Básník - Martin Reiner
805 Kč
Ušetříte 137 Kč

„Dobrá a krásná kniha je ta, která plnými hrstmi rozsévá otazníky. “

Jean Cocteau