Knihy
E-knihy

Voda, která hoří

Torst, 2018
Na skladě
7 hodin čtení
Nakladatel
Torst, 2018

Obsáhlá vzpomínková kniha významné české psychoterapeutky v řadě kapitol a na desítkách unikátních fotografií přibližuje čtenářům celý její život plný mimořádných událostí a nevšedních setkání: Nezapomenutelnou ukrajinskou babičku a vzácné venkovské...

Čti víc

473 Kč

Běžná cena Běžně 498 Kč

Ušetříte 5%

Na skladě, posíláme ihned

Proč nakupovat na Martinus.cz?

Doporučené tituly a kolekce

Doporučené tituly a kolekce

473 Kč

Více o knize

Obsáhlá vzpomínková kniha významné české psychoterapeutky v řadě kapitol a na desítkách unikátních fotografií přibližuje čtenářům celý její život plný mimořádných událostí a nevšedních setkání: Nezapomenutelnou ukrajinskou babičku a vzácné venkovské dětství v Jižních Čechách. Studia a atmosféru 60. let v Praze. Originální svět protialkoholní léčby v Praze u Apolináře - ten představuje jako blízká spolupracovnice zakladatele české protialkoholní léčby docenta Jaroslava Skály. Seznamuje s jedinečností československé psychoterapie v předrevoluční době. Vzpomíná na široký okruh přátel profesních, uměleckých, filosofických a disidentských. Ukazuje vlastní duchovní cestu a každoroční osamocené poutě do asijských klášterů.
Významnou součástí knihy jsou též kapitoly o třech osudových mužích jejího života: výtvarníkovi Karlu Trinkewitzovi, básníkovi, divadelníkovi a zpěvákovi Janu Vodňanském a o dramatikovi a politikovi Václavu Havlovi. Tato svědectví svým významem přerůstají rovinu osobních vzpomínek, představují současně i jedinečný vhled do novodobé české kultury a historie. Vyprávění Jitky Vodňanské je i díky její profesi plno nevšedních postřehů a vtipných komentářů, autorka nezapře svou mimořádnou životní energii a smysl pro humor.
——-
"Změní to něco na tom, jak se Václav Havel statečně choval ve veřejném životě, kolik toho pro nás vykonal a jakou autoritou byl? Ne, to je jen střelivo pro ty, kdo ho nenávidí, protože sami mu nesahají ani po kotníky. Jestliže jeho soukromí tak hanebně porušují i ti, kteří vykřikují, jak ho milovali, je to smutné. Nemluvě o tom, že sám o něm nejlépe uměl napsat ve svých hrách a vysmát se své neobratnosti a podléhání ženám. Takové Largo desolato je stokrát zábavnější než celé paměti paní Vodňanské včetně zmíněných dopisů, které se hned staly soustem pro bulvár."
- Jana Machalická, Lidové noviny
Čti víc
Kupte společně
Voda, která hoří - Jitka Vodňanská
Básník - Martin Reiner
895 Kč
Ušetříte 47 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
512
Hmotnost
990 g
Rok vydání
2018
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Torst
Rozměr
170×240 mm
ISBN
9788072155644
Naše katalogové číslo
312025

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

3,0 / 5

2 hodnocení

1
0
0
0
1

Petra Chebenová
Petra Chebenová
16.8.2018
Prekvapivo dobré čítanie
Nie som nejaký fanúšik autobiografií a Václava Havla si veľmi vážim. Aj preto som od tejto knižky veľa nečakala, kúpila som si ju ako jednu z viacerých na dovolenku, myslím, že na základe recenzie v N-ku (?). Napriek všetkému - výborne vyrozprávané, zaujímavé čítanie. Príbeh jednej generácie, jednej lásky, jednej komunity, jednej krajiny... Opäť sa potvrdilo, že lásky druhých sú pre nás (takmer) vždy nepochopiteľné a Václav Havel je v mojich očiach od teraz už viac aj obyčajný človek, stále ale kladný hrdina. Odporúčam, okrem iného - knižka má pekné grafické spracovanie a plno zaujímavých čb fotografií.
Čti víc
Jaroslava Pomořanová
21.7.2018

Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.

Škoda peněz,i když je ten blábol výrazně zlevněn. Ta paní má asi vysoké sebevědomí,ale na to,že je psycholožka a celkem nezajímavá ženská,si docela fandí. Vyhozené peníze. Zviditelnovačka,zavržená a zhrzená. Olgu musela pěkně štvát
Čti víc

Kupte společně
Voda, která hoří - Jitka Vodňanská
Básník - Martin Reiner
895 Kč
Ušetříte 47 Kč

„Není-li kniha zrcadlem mocné individuality, je aspoň ještě zrcadlem zajímavých chyb ducha.“

Marcel Proust