Knihy
E-knihy

Bůh není veliký

O tom, jak náboženství všechno zničí

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Nakladatel
Citadella, 2018

Do rukou se vám dostává kniha od autora označovaného za jednoho z nejskvělejších novinářů naší doby (London Observer), v níž diskuze o úloze náboženství ve veřejném životě získává zcela novou podobu. Christopher Hitchens se...

Čti víc

279 Kč

Běžná cena Běžně 399 Kč

Ušetříte 30%

Okamžitě ke stažení

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Do rukou se vám dostává kniha od autora označovaného za jednoho z nejskvělejších novinářů naší doby (London Observer), v níž diskuze o úloze náboženství ve veřejném životě získává zcela novou podobu. Christopher Hitchens se v ní s jedinečnou erudicí a inteligencí věnuje nejnaléhavější otázce současnosti: zhoubné síle náboženství ve světě. V této působivé polemice s věřícími předkládá Hitchens základní argumenty proti náboženství (a ve prospěch sekulárnějšího přístupu k životu), a to formou podrobné a poučené interpretace hlavních náboženských textů. Hitchens nám vypráví příběh o vlastních nebezpečných zkušenostech s náboženstvím a popisuje svou duchovní cestu směrem k sekulárnímu nazírání na svět, založenému na vědě a rozumu. Je to svět, v němž jsou nebesa nahrazena záběry vesmíru získanými pomocí Hubbleova dalekohledu, nad nimiž se nám tají dech, a Mojžíš a hořící keř ustupují nádheře a symetrii dvojité šroubovice DNA. Bůh nás nestvořil, píše. My jsme stvořili Boha. Náboženství, vysvětluje Hitchens, nabízí zkreslenou představu o našem původu, naší podstatě a vesmíru. Tím, že jej dětem vštěpujeme, jim škodíme a ohrožujeme náš svět. Vůbec nezáleží na tom, zda jste celý život věřící, nebo přesvědčení ateisté, či zda patříte k těm, kteří si o úloze, jakou hraje náboženství v životě, neudělali zatím jasno; polemika předložená na stránkách knihy vás vyprovokuje k zamyšlení a k přání se do ní zapojit.
Čti víc
Kupte společně
Bůh není veliký - Christopher Hitchens
Macbeth - Jo Nesbo
548 Kč
Ušetříte 250 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
378
Nakladatelství
Citadella
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
305411
Rok vydání
2018

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?


Igor Bukovsky
19.2.2018
K tejto knihe uz zaznelo tolko odbornych aj filozofickych vyhrad, ze ju v povodnom jazyku citaju azda uz len ludia, ktori o suvislostiach vobec netusia - stavaju sa tak obetami skutocnej manipulacie v zivotne dolezitej veci, akou je svetonazor. A vydavatel by si mohol dat aspon tu namahu, aby aktualizoval text ku knihe, pretoze autor je uz 7 po smrti. Lenze fakty zrejme nie su dolezite ani pre vydavatela, nielen autora..
Čti víc
Dalibor
18.2.2018
Slovenská verzia Bůh není veliký
Boží blud vydala Citadella v slovenčine aj v češtine. Veľmi by ma zaujímalo, či Bůh není veliký bude vydaný aj v slovenčine. Dúfam, že si to niekto kompetentný prečíta a zareaguje. Ďakujem.
Čti víc

Citadella Publishing je mladé vydavateľstvo, ktoré vzniklo v roku 2013. Bolo založené za účelom priniesť čitateľom zaujímavé tituly z histórie, osobného rozvoja, self-help, motivačnej literatúry, pedagogiky a zdravého životného štýlu..

Čti víc
Kupte společně
Bůh není veliký - Christopher Hitchens
Macbeth - Jo Nesbo
548 Kč
Ušetříte 250 Kč