Knihy
E-knihy

Narativní způsoby v české literatuře

Okamžitý download
EPUB
MOBI
Nakladatel
Pistorius & Olšanská, 2017
Edice
Scholares

Lubomír Doležel ve svých Narativních způsobech v české literatuřeformuluje pomocí analýzy typů narativních promluv, subjektivizace vyprávění, vypravěčských způsobů a autentifikace fikčních světů teorii narativního textu...

Čti víc

80 Kč

Běžná cena Běžně 159 Kč

Ušetříte 50%

Okamžitě ke stažení

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Lubomír Doležel ve svých Narativních způsobech v české literatuřeformuluje pomocí analýzy typů narativních promluv, subjektivizace vyprávění, vypravěčských způsobů a autentifikace fikčních světů teorii narativního textu a aplikuje ji na vybranou českou prózu.
Publikace vznikla přepracováním anglického originálu Narrative Modes in Czech Literature, vydaného takřka o dvacet let dříve. Oproti původní verzi je zde rozpracována první teoretická kapitola s ohledem na teorii fikčních světů, která je středem autorova zájmu po dobu posledních dvou desetiletí.
Kniha je dokladem kontinuity strukturalistického přístupu k literárním textům a lze ji považovat za důslednou aplikaci funkčního přístupu v literatuře. Zaujala pozornost v prostředí světové literární teorie, pomohla rozšířit povědomí o pražském strukturalismu a jistě bude inspirovat i současné badatele působící na poli české literární vědy.
Čti víc
Kupte společně
Narativní způsoby v české literatuře - Lubomír Doležel
Stíny nad zálivem - Lucy Clarkeová
394 Kč
Ušetříte 134 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
144
Nakladatelství
Pistorius & Olšanská
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
298336
Rok vydání
2017

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

Nakladatelskou a knihkupeckou firmu Pistorius & Olšanská založili v roce 2006 nakladatel Vladimír Pistorius se svou ženou knihkupkyní Márií Olšanskou. Od samého počátku fungovala firma jako nakladatelství, které se orientuje na českou i překladovou beletrii, poezii, literaturu faktu a literární vědu. Vydává rovněž studentskou edici Scholares, která vzniká v rámci semináře nakladatelské praxe vedeného Vladimírem Pistoriem a pořádaného Ústavem české literatury a komparatistiky FF UK v Praze. Od poloviny roku 2010 firma zahájila rovněž knihkupeckou aktivitu a převzala knihkupectví provozovaná dříve v Příbrami a Hořovicích Márií Olšanskou. Firma má sídlo v Příbrami.

Čti víc
Kupte společně
Narativní způsoby v české literatuře - Lubomír Doležel
Stíny nad zálivem - Lucy Clarkeová
394 Kč
Ušetříte 134 Kč

„Tak jako nemáš jíst jen pro chuť, tak nesmíš číst jen pro zábavu.“

John Ruskin