Knihy
E-knihy

Dětská přednemocniční a urgentní péče

Na skladě
Nakladatel
Mladá fronta, 2017

Neodkladné stavy týkající se dětských pacientů tvoří přibližně deset procent případů, které jsou v rámci České republiky ošetřeny záchrannou službou nebo projdou urgentním příjmem nemocnice. Pro personál těchto zařízení jsou

Čti víc

523 Kč

Běžná cena Běžně 550 Kč

Ušetříte 5%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Neodkladné stavy týkající se dětských pacientů tvoří přibližně deset procent případů, které jsou v rámci České republiky ošetřeny záchrannou službou nebo projdou urgentním příjmem nemocnice. Pro personál těchto zařízení jsou dětští pacienti do jisté míry obávaní, neboť vzhledem k menší frekvenci výskytu není dostatek zkušeností s péčí o ně.

Kolektiv autorů, specialistů zabývajících se dětskou intenzivní medicínou a přednemocniční péčí, připravil publikaci, která si klade za cíl poskytnout čtenáři orientaci v problematice dětské urgentní péče. Kniha je určena pro lékaře i nelékařský personál zdravotnické záchranné služby a příjmových oddělení nemocnic, pro praktické lékaře i dětské lékaře pracující v nemocnici. Potřebné informace v ní získají i studenti lékařských a zdravotnických vysokých škol.

Kniha je rozdělena na obecnou a speciální část. V obecné části jsou uspořádány základní fyziologické, patofyziologické a farmakologické charakteristiky dětského věku mající vztah k urgentní medicíně, propedeutické postupy a další teoretické podklady řešení neodkladných situací včetně tabulek, rejstříků a schémat. Speciální část shrnuje urgentní stavy a situace především z oblasti dětské chirurgie, traumatologie a vnitřního lékařství, ale také z psychiatrie, kožního lékařství, oftalmologie a ORL.
Autoři věří, že čtenářům nabídnou publikaci, která se stane praktickou, široce používanou pomůckou v řešení neodkladných stavů v dětském věku.
Čti víc
Kupte společně
Dětská přednemocniční a urgentní péče - Vladimír Mixa
Dětská alergologie - Vít Petrů
922 Kč
Ušetříte 48 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
640
Hmotnost
690 g
Rok vydání
2017
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Mladá fronta
Rozměr
115×180 mm
ISBN
9788020446435
Naše katalogové číslo
297314

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

1 hodnocení

1
0
0
0
0

Vydavatelství Mladá fronta je moderní vydavatelství s dvaasedmdesátiletou tradicí. Své dobré jméno staví na mnohaleté zkušenosti, profesionalitě a dynamickém rozvoji. Vydávají široké spektrum titulů od populární beletrie přes literaturu faktu až po odbornou literaturu.

Čti víc
Kupte společně
Dětská přednemocniční a urgentní péče - Vladimír Mixa
Dětská alergologie - Vít Petrů
922 Kč
Ušetříte 48 Kč