Knihy
E-knihy

Zlatý vrch

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Nakladatel
Vyšehrad, 2017

Rok 1746. Do New Yorku, tehdy malého obchodního přístavu se sedmi tisíci obyvateli ve vzdálené Americe, přijíždí mladý Angličan se směnkou na závratnou částku 1000 liber ve zlatě, k vyplacení jistou firmou do 60 dnů. Jaké je jeho...

Čti víc

200 Kč

Běžná cena Běžně 328 Kč

Ušetříte 39%

Okamžitě ke stažení

Doporučené tituly a kolekce

200 Kč

Více o eknize

Rok 1746. Do New Yorku, tehdy malého obchodního přístavu se sedmi tisíci obyvateli ve vzdálené Americe, přijíždí mladý Angličan se směnkou na závratnou částku 1000 liber ve zlatě, k vyplacení jistou firmou do 60 dnů. Jaké je jeho poslání a jak hodlá peníze použít? Ve městě se ale nic neutají a zpráva o závratně bohatém cizinci se rozšíří rychlostí blesku. Smith je v lepším případě považován za podvodníka – je směnka vůbec pravá? – v horším případě za tajného posla či prodlouženou ruku anglického krále. Je bedlivě sledován místními vysokým politiky, zejména lstivým a všeho schopným nejvyšším soudcem De Lanceyem, který kolonii ovládá.
Strhující román britského spisovatele Francise Spufforda barvitě popisuje tehdejší New York, jak ho dnešní čtenář nezná, bravurně vykresluje jeho ráz, atmosféru, obyvatele – směsici anglických a holandských přistěhovalců ve třetím koleně, s jejich tradicemi, rozdílnými povahami, a také dravostí.
Čti víc
Kupte společně
Zlatý vrch - Francis Spufford
Psychosomatická prvouka - Radkin Honzák
410 Kč
Ušetříte 266 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
230
Nakladatelství
Vyšehrad
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
296980
Rok vydání
2017

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

Kupte společně
Zlatý vrch - Francis Spufford
Psychosomatická prvouka - Radkin Honzák
410 Kč
Ušetříte 266 Kč