Knihy
E-knihy

Příběhy z hradů a zámků

Pikola, 2017
Nakladatel
Pikola, 2017

Celkem 14 příběhů inspirovaných českými, francouzskými, norskými, litevskými, kazašskými i jinými pohádkami nabízí dobrodružné, napínavé a poutavé vyprávění o zakletých princích, větrných královstvích, kouzelných...

Čti víc

332 Kč

Běžná cena Běžně 349 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do šesti dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Celkem 14 příběhů inspirovaných českými, francouzskými, norskými, litevskými, kazašskými i jinými pohádkami nabízí dobrodružné, napínavé a poutavé vyprávění o zakletých princích, větrných královstvích, kouzelných píšťalkách, devítihlavých obludách, ale také o nejkrásnějším místě na světě. Kniha s působivými ilustracemi Lucie Dvořákové, které získaly ocenění v mezinárodní ilustrátorské soutěži, představuje krásný dárek nebo jedinečnou příležitost pro rodinné čtení.
Čti víc
Kupte společně
Příběhy z hradů a zámků - Martina Drijverová
Hodná dcera - Karin Slaughter
616 Kč
Ušetříte 32 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
192
Hmotnost
1020 g
Rok vydání
2017
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Pikola
Rozměr
22×280 mm
ISBN
9788075495143
Naše katalogové číslo
296714

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

je česká spisovatelka, která se proslavila zejména knihami pro děti a dospívající. Kromě toho je autorkou několika rozhlasových her a pořadů. Otec Drijverové byl nizozemský inženýr, takže spisovatelka vyrůstala v česko-holandském prostředí. Po střední škole studovala tři roky na francouzské Sorbonně dějiny umění a v 70. letech navštěvovala FAMU v Praze, obor produkce. Pro děti začala Drijverová psát už na konci sedmdesátých let. Její prvotina Táta k příštím Vánocům o holčičkách, které hledají nového tátu, okamžitě slavila velký úspěch. Spisovatelkou z povolání se ale Drijverová stala až v roce 1987, do té doby vyučovala francouzštinu, tlumočila a překládala. V posledních letech se Drijverová věnuje především loutkovému divadlu, odreagovává se u pěstování ovoce a zeleniny. Žije střídavě v Praze a na chalupě. Podle svých slov má Drijverová (až na drobné výjimky) raději malé děti než dospěláky. Právě pro děti i nejradši píše své příběhy. Později se ve své tvorbě lehce odchýlila k psaní historických knih pro mládež, ve kterých lze ovšem také rozpoznat její osobitý jemný humor. Kromě Táty k příštím Vánocům napsala také Domov pro Marťany, To první a to druhé dítě, Příběh Ježíše, už neposlouchám za dveřmi, Zlobilky, Sísa Kyselá a další. Mezi její nejnovější díla patří Ďáblova písmena, kterou napsala společně s Vojtěchem Otčenáškem.

Čti víc
Kupte společně
Příběhy z hradů a zámků - Martina Drijverová
Hodná dcera - Karin Slaughter
616 Kč
Ušetříte 32 Kč

„Knihy jsou němí učitelé.“

Aulus Gellius