Knihy
E-knihy

Československé právo ústavní

Ústavní vývoj československý v roce 1938

Nakladatel
Wolters Kluwer ČR, 2017

Po Teorii práva (2015) vychází v reprintu také druhá nejvýznamnější práce prof. Františka Weyra – Československé právo ústavní z roku 1937. Vysokoškolská učebnice ústavního práva vyšla necelý rok před podepsáním...

Čti víc

890 Kč

Posíláme do čtyř dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?

Doporučené tituly a kolekce

890 Kč

Více o knize

Po Teorii práva (2015) vychází v reprintu také druhá nejvýznamnější práce prof. Františka WeyraČeskoslovenské právo ústavní z roku 1937. Vysokoškolská učebnice ústavního práva vyšla necelý rok před podepsáním mnichovské dohody, která ukončila dvacetiletou existenci první Československé republiky a také vývoj československého ústavního práva, jehož ohniskem byla Ústavní listina z roku 1920. Duchovní otec této Ústavní listiny František Weyr tak ve své učebnici završil jednu etapu svého vědeckého bádání na poli ústavního práva.

Učebnice tvoří jeden celek s Teorií práva, protože František Weyr v ní ústavní právo vyložil důsledně z pozice tzv. ryzí nauky právní, jedné z nejvýznamnějších právních teorií 20. století, která dala vzniknout tzv. brněnské škole normativní teorie.

Kniha vychází s obsáhlou předmluvou prof. JUDr. Jana Filipa, CSc., profesora Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně a soudce Ústavního soudu.

Reprint je doplněn Weyrovým článkem Ústavní vývoj československý v roce 1938, který Weyr uveřejnil v roce 1946 v Časopisu pro právní a státní vědu a který uvedl jako „zamýšlený doplněk“ předválečné učebnice.

Čti víc
Kupte společně
Československé právo ústavní - František Weyr
Teorie práva - František Weyr
1 698 Kč
Ušetříte 42 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
424
Hmotnost
780 g
Rok vydání
2017
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Wolters Kluwer ČR
Rozměr
160×240 mm
ISBN
9788075528919
Naše katalogové číslo
296472

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Kupte společně
Československé právo ústavní - František Weyr
Teorie práva - František Weyr
1 698 Kč
Ušetříte 42 Kč

„S pomocí knih se mnozí stávají učenými i mimo školu. Bez knih pak nebývá učený nikdo ani ve škole. “

Jan Amos Komenský