Knihy
E-knihy

Příběh služebnice

Nakladatel
Argo, 2017

Proslulý román kanadské spisovatelky vykresluje pochmurnou vizi blízké budoucnosti Spojených států amerických, které se z demokratických výšin propadly do všeobjímajících hrůz totalitního režimu. V okovech nemilosrdného klerofašistického režimu se...

Čti víc

262 Kč

Běžná cena Běžně 298 Kč

Ušetříte 12%

Dodání může trvat více než tři týdny

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Proslulý román kanadské spisovatelky vykresluje pochmurnou vizi blízké budoucnosti Spojených států amerických, které se z demokratických výšin propadly do všeobjímajících hrůz totalitního režimu. V okovech nemilosrdného klerofašistického režimu se z každého, kdo se proti němu jakkoli prohřeší, stává otrok. Z plodných žen pak ještě něco mnohem horšího – služebnice, jejichž úkolem je rodit děti, s nimiž se nikdy nesetkají…

Kniha byla odměněna Cenou Arthura C. Clarka pro nejlepší román roku a následně se stala předlohou pro filmové a aktuálně také pro úspěšné seriálové zpracování.
Čti víc
Kupte společně
Příběh služebnice - Margaret Atwood
Žena z kajuty č. 10 - Ruth Ware
574 Kč
Ušetříte 52 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
The Handmaid's Tale
Rozměr
150×210 mm
ISBN
9788025722985
Naše katalogové číslo
292439
Počet stran
348
Hmotnost
570 g
Rok vydání
2017
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Argo

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,2 / 5

15 hodnocení

13
5
2
1
1

Jana Hamouzová
Jana Hamouzová
23.3.2018
Skvělá kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout. A to i přes to, že jsem jako první viděla seriál, který je mimochodem skoro věrnou kopií knihy. 10/10 Jsou tam jen mírné odchylky či přidané scény pro dramatičnost. Přebal knihy je naprosto nádherný. Nemám co vytknout.
Čti víc
verkaberka
14.2.2018
Nie
Čakala som oveľa viac. Možnosť vzniku režimu mi prišla nereálna no v USA je aj dnes možnosť vidieť mnoho až neuveriteľných extrémov tak som si ešte povedala dajme tomu. No prišlo mi, že celý čas čítam len akýsi prebal s obsahom a preskakujem riadky čakajúc niečo viac. Počas mojho čakania na " to ono" nemastnú neslanú hlavnú postavu zachránil akýsi odboj pre ktorý ona nespravila, okrem postelných radovánok, nič a bol koniec. Záver s prednáškou, ktorý sa na príbeh pozerá už ako na historickú udalosť to tiež nezachránil. Za mňa nie, nemôžem inak.
Čti víc
Chupi
29.1.2018
ešte krajšia ako na obrázku
Túto edíciu som si kúpila kvôli krásnemu prevedeniu a kniha je ešte krajšia ako som si myslela. Dbali aj na najmenšie detaily. Je to kniha, ktorú je škoda len tak vložiť do poličky, lebo dizajn jej pridáva len ďalšiu hodnotu a sama o sebe sa bude krásne vynímať.
Príbeh poznám a veľmi sa ma ako ženy dotýka, už len preto, že neponúka vlastne nič nové, čo by sa už niekedy v minulosti nedialo. Práve preto je to také mrazivé.
Čti víc
Miloš Jedlovský
Miloš Jedlovský
28.4.2017
Príbeh služobníčky
Výplody chorej mysle písané formou nezáživného opisu. Hoci som sa snažil čítať každé slovo, prestalo ma to po 30.tej strane baviť a zvyšok som už len narýchlo prelistoval s občasným čítaním úryvkov. Nič sa ale na tom s postupom strán nezlepšilo a plánujem s knihou len zakúriť. V prípade že nemáte čím kúriť kľudne si ju kúpte.
Čti víc
Braňo
22.10.2017
Pokojne mi ju pošli, ja ti na výmenu pošlem bukové poleno. win-win
Čti víc
Zuzana
Zuzana
15.1.2012
super!
Ak sa Vám páčila kniha 1984 od Orwella, neoľutujete ani čítanie tejto knihy od Atwoodovej. Krásna utópia sa odohráva v čudnom svete, v ktorom by nechcela žiť žiadna žena, dokonca ani muž...Očami hlavnej postavy spoznávate pravidlá, zásady a princípy tohto sveta a uvedomujete si, čo je v živote naozaj dôležité...Väčšinou to, čo považujeme za úplne bežné a nepodstatné...Ale ako sa hovorí: Až potom ako niečo stratíš, zistíš, akú to malo cenu...
Čti víc

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992 a vydalo více než dva tisíce titulů. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů, ale i objevovat pozoruhodné autory nové. Samozřejmou podmínkou naší práce je úzká a pečlivá spolupráce autorů a překladatelů s redaktory při přípravě textů, kooperace technických redaktorů s grafiky a tiskárnami i zodpovědné fungování propagačního i odbytového oddělení.

Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu. Přeložené beletristické tituly soustřeďujeme do reprezentativních edic AAA (edice anglo-amerických autorů) a SSP (edice současné světové prózy), případně je vydáváme mimo řady, ovšem se stejným ohledem na kvalitní grafickou úpravu. Úroveň námi vydávané současné české beletrie snad ilustruje i přehled našich oceněných titulů v rámci ceny Magnesia Litera, péče o kvalitní grafické a knihařské zpracování našich knih nám přinesla i řadu ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha roku (kompletní seznam našich úspěchů zde). Žánrové spektrum jsme v poslední době obohatili o sci-fi a fantasy tituly. Stále se rozšiřuje nabídka odborných titulů, především z oblasti společenských věd. Velkou oblibu si získaly historické edice Historické myšlení, Každodenní život , Ecce Homo a Dějiny Evropy. Pro svou vysokou odbornou úroveň je ceněna edice kulturní antropologie Capricorn. Do svého profilu Argo čím dál tím více zahrnuje i velké obrazové publikace.

Čti víc
Kupte společně
Příběh služebnice - Margaret Atwood
Žena z kajuty č. 10 - Ruth Ware
574 Kč
Ušetříte 52 Kč