Knihy
E-knihy

Sestřelen - CDmp3

Radioservis, 2013
MP3 na CD
Na skladě
Nakladatel
Radioservis, 2013

Nositel čtyř čs.válečných křížů a britského Distinguished Flying Cross, Rytíř francouzské čestné legie, nositel sovětského...

Čti víc

89 Kč

Běžná cena Běžně 99 Kč

Ušetříte 10%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Doporučené tituly a kolekce

Sestřelen - CDmp3 - František Fajtl
89 Kč

Více o audioknize

Nositel čtyř čs.válečných křížů a britského Distinguished Flying Cross, Rytíř francouzské čestné legie, nositel sovětského Řádu za vítězství a mnoha dalších vyznamenání generál František Fajtl nám zanechal úžasné literární svědectví. Ve své první knížce Sestřelen vylíčil své válečné dobrodružství, které nás nepřestává fascinovat. 5. Května l942 byl se svým spitfirem sestřelen nad okupovanou Francií. Přestože byl po nouzovém přistání v poli obklíčen Němci, podařilo se mu uniknout. Československý pilot v britské uniformě se proměnil v pěšáka a s pomocí francouzských venkovanů potom v civilistu, který dokázal projít Francií až k Pyrenejím, překonat je a skončit svou jednoměsíční pouť ve Španělsku. K překvapení kamarádů, kteří už se s ním v duchu rozloučili a rozebrali si jeho věci, se vrací do Anglie a znovu usedá do letadla. Rytíř válečného nebe František Fajtl nebyl postavou velký. To bylo pro těsnou kabinu spitfirů výhodné. Je však bezesporu velkou postavou lidského zápasu o svobodu.
Čti víc
Kupte společně
Sestřelen - CDmp3 - František Fajtl
Deníček moderního fotra - Dominik Landsman
318 Kč
Ušetříte 10 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Jak se vám audiokniha líbila?

Kupte společně
Sestřelen - CDmp3 - František Fajtl
Deníček moderního fotra - Dominik Landsman
318 Kč
Ušetříte 10 Kč

„Kniha má schopnost dokazovat mi o člověku to, co nevidím, co o něm nevím.“

Maxim Gorkij