Knihy
E-knihy

A čo je krása?

Perfekt, 2017
Na skladě
Nakladatel
Perfekt, 2017

Výber básní pre dospelých z tvorby barda slovenskej poézie Milana Rúfusa je bohato ilutrovaný dielami (grafiky a maľby) našej významnej výtvarníčky Kataríny Vavrovej...

Čti víc

410 Kč

Běžná cena Běžně 432 Kč

Ušetříte 5%

Na skladě, posíláme ihned

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Výber básní pre dospelých z tvorby barda slovenskej poézie Milana Rúfusa je bohato ilutrovaný dielami (grafiky a maľby) našej významnej výtvarníčky Kataríny Vavrovej. Textová a výtvarná stránka navzájom úzko korešpondujú. Kniha vychádza v rovnakom formáte a výtvarnom stvárnení ako Marína Andreja Sládkoviča, ktorú tiež ilustrovala Katarína Vavrová. Dizajn knihy je z dielne Borisa Kvasnicu.
Čti víc
Kupte společně
A čo je krása? - Milan Rúfus, Katarína Vavrová (ilustrácie)
Marína - Andrej Sládkovič, Katarína Vavrová (ilustrácie)
820 Kč
Ušetříte 44 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
116
Hmotnost
1140 g
Rok vydání
2017
Ilustrace
Vazba
pevná vazba
Jazyk
slovenský
Nakladatelství
Perfekt
Rozměr
240×320 mm
ISBN
9788080468583
Naše katalogové číslo
281547

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,9 / 5

12 hodnocení

11
1
0
0
0

Zuzana
31.5.2018
Veľmi odporúčam
Hoci mám kompletnú zbierku poézie Milana Rúfusa, tejto knihe som neodolala. Vďaka nádherným ilustráciám a výborne voleným výstavným kusom je skvostom mojej knižnice.
Čti víc

Milan Rúfus (10. prosince 1928, Závažná Poruba, Československo – 11. ledna 2009, Bratislava, Slovensko) byl slovenský básník, literární historik, překladatel a esejista.Narodil se v rodině zedníka a vzdělání získal v lidové škole ve svém rodišti, na gymnáziu v Liptovském Mikuláši, kde v roce 1948 úspěšně maturoval. V letech 1948-1952 studoval slovenštinu a dějiny na Filozofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě. Po ukončení vysokoškolských studií zůstal na Filozofické fakultě Univerzity Komenského jako pedagog. Přednášel zde dějiny slovenské a české literatury. V školním roce 1971-1972 působil na univerzitě Instituto Universitario v Neapoli, kde přednášel slovenský jazyk a literaturu. První básně publikoval v časopisech Prameň, Nový rod, Mladá tvorba a Borba. Debutoval básnickou sbírkou Až dozrieme, která znamenala výrazný posun dobového chápání poezie. Jeho tvorbu ovlivnil symbolismus, měl silné sociální cítění a nechal se inspirovat i dílem fotografa M. Martinčeka. Inspiroval se slovenskou lidovou slovesností a díly vícero slovenských malířů. Kromě tvorby pro dospělé se věnoval také psaní knih pro děti a mládež. Svojí tvorbou patří k nejvýraznějším básnickým zjevům. Představil se jako básník s autonomním pohledem na životní a morální hodnoty lidského jednání, na lásku, pravdu, krásu, utrpení i tragiku člověka i světa druhé poloviny 20. století. Velmi vnímavě a citlivě hledá smysl a podstatu lidského života. Hluboko nazřel do jeho starostí, bolestí, nejistot, radosti, štěstí i vzdoru. Je to poezie vysokých ideových, morálních a estetických hodnot zakotvená v mnohorozměrném prostoru lidského světa. Kromě vlastní tvorby též přebásnil Dobšinského prostonárodní pověsti a věnoval se překladům z norštiny, španělštiny, ruštiny a češtiny. Jeho díla vyšla v angličtině, bulharštině, češtině, francouzštině, maďarštině, němčině, norštině, polštině, ruštině, italštině a dalších jazycích.

Čti víc

Vydavateľstvo Perfekt vzniklo v roku 1990. Venujeme sa historickej, umelecko-náučnej literatúre, memoárom aj beletrii. Vydávame aj zábavno-náučné knihy pre deti a mládež a rôzne praktické príručky. Taktiež sme vydavateľom časopisov

Čti víc
Kupte společně
A čo je krása? - Milan Rúfus, Katarína Vavrová (ilustrácie)
Marína - Andrej Sládkovič, Katarína Vavrová (ilustrácie)
820 Kč
Ušetříte 44 Kč

„Dobrý román říká pravdu o svých hrdinech, špatný o autorovi.“

Gilbert Keith Chesterton