Knihy
E-knihy

Islámský stát

Cesta k moci

Vyšehrad, 2017
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Nakladatel
Vyšehrad, 2017

Jaké jsou kořeny vzniku Islámského státu, jeho strategie a nečekaného úspěchu? Může se vzestup podobných skupin opakovat? Jeden z nejvýznamnějších světových expertů na problematiku muslimského extremismu, rodák z Libanonu...

Čti víc

210 Kč

Běžná cena Běžně 348 Kč

Ušetříte 40%

Okamžitě ke stažení

Doporučené tituly a kolekce

210 Kč

Více o eknize

Jaké jsou kořeny vzniku Islámského státu, jeho strategie a nečekaného úspěchu? Může se vzestup podobných skupin opakovat? Jeden z nejvýznamnějších světových expertů na problematiku muslimského extremismu, rodák z Libanonu vyučující mezinárodní vztahy v Londýně, podává zasvěcený a do hloubky jdoucí portrét zlověstné organizace. Počátky islámského státu Gerges sleduje v chaosu vyvolaném americkou invazí do Iráku v roce 2003, popisuje, jak jej posílily události kolem tzv. arabského jara a jak dokázal převzít z rukou al-Káidy vůdčí roli džihádistického hnutí . Věnuje se postavě hlavní postavy Islámského státu, Abú Bakru al-Bagdádímu, jeho strategii a metodám stejně jako základní komponentě úspěchu IS, vztahu mezi militantními džihádisty a někdejšímu důstojníky rozpuštěné irácké armády Saddáma Husajna. Ve světle dění v Iráku a Sýrii v posledních měsících vyznívají aktuálně autorova slova o tom, že i pokud bude IS vojensky poražen, nepřestane existovat. Pouze změní svou strategii a stáhne se do podzemí, kde bude čekat na další šanci. Tak jako al-Káida Ajmána Zaváhirího, jež ostatně podle Gergese časem opět získá na džihádistické scéně dominanci. A další příležitost, ať již pro Islámský stát či pro jiné skupiny, pravděpodobně přijde, protože radikální islamismus je dvojčetem politického autoritářství a celkové krize politiky v arabském světě.
Čti víc
Kupte společně
Islámský stát - Fawaz Gerges
Geniální přítelkyně - Elena Ferrante
384 Kč
Ušetříte 311 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
304
Nakladatelství
Vyšehrad
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
278143
Rok vydání
2017

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

Kupte společně
Islámský stát - Fawaz Gerges
Geniální přítelkyně - Elena Ferrante
384 Kč
Ušetříte 311 Kč

„Čtenář to má dobré - může si své autory vybrat. “

Kurt Tucholsky