Knihy
E-knihy

Vypravěč: Vlastní životopis

Tympanum, 2017
MP3 na CD
Nakladatel
Tympanum, 2017
Interpret

„Během svého života jsem těsně unikl hněvu obchodníka se zbraněmi v Hamburku, za občanské války v Nigérii na mě střílel MiG a ocitl jsem se uprostřed krvavého převratu v Guineji-Bissau. Zatkla mě Stasi, postarali se o mě Izraelci, IRA mě přiměla ke...

Čti víc

379 Kč

Běžná cena Běžně 399 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do čtyř dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o audioknize

„Během svého života jsem těsně unikl hněvu obchodníka se zbraněmi v Hamburku, za občanské války v Nigérii na mě střílel MiG a ocitl jsem se uprostřed krvavého převratu v Guineji-Bissau. Zatkla mě Stasi, postarali se o mě Izraelci, IRA mě přiměla ke spěšnému přesunu z Irska do Anglie a jistá přitažlivá agentka československé tajné policie – její počínání bylo zkrátka trochu intimnější. A to je jenom začátek,“ říká Frederick Forsyth, světoznámý autor špionážních románů, který proslul především legendárním Dnem pro Šakala, o knize, jejímž je autorem i hlavním hrdinou. A dodává: „Tohle všechno jsem zažil na vlastní kůži. Přesto jako bych celou dobu stál stranou.“
Čti víc
Kupte společně
Vypravěč: Vlastní životopis - Frederick Forsyth
Mstitel - Frederick Forsyth
711 Kč
Ušetříte 37 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Délka
12:45
Naše katalogové číslo
272473
Rozměry
127×138 mm
Jazyk
český

Recenze

Jak se vám audiokniha líbila?

O autorech/autorkách

Frederick Forsyth

Britský spisovatel Frederick Forsyth je známý především jako autor politických bestsellerů. Narodil se v Ashfordu v hrabství Kent. V sedmnácti letech zanechal školy a odešel z Anglie do Španělska, neboť ho okouzlili toreadoři a toužil stát se jedním z nich. Studoval na univerzitě v Granadě. Nakonec se nestal toreadorem, nýbrž nejmladším pilotem Britského královského letectva. Několik let poté pracoval jako korespondent pro světoznámou agenturu Reuters v Berlíně a Paříži a také jako reportér BBC v Africe. Nakonec jej propustili, Forsyth se vrátil do Londýna a zejména kvůli finanční tísni se rozhodl, že by si mohl začít přivydělávat psaním na volné noze. Už jeho první román Den pro šakala o fiktivním atentátu na prezidenta Charlese de Gaulla zaznamenal velký úspěch, dokonce vznikla i jeho filmová adaptace. Dalším románem byl Spis Odessa, mezi jeho známější dále patří například Pastýř, Afghánec nebo Kobra. Celkem napsal a vydal téměř dvacet titulů. Fredericku Forsythovi se přezdívá "pan vypravěč". Před samotným psaním pečlivě sbírá veškeré informace, které by mohl při konstruování příběhu využít, jeho romány vychází ze skutečných událostí a pověstný je zejména svými detailními popisy technických parametrů zbraní, letadel a tanků. Často se ve spojení s jeho jménem hovoří o tzv. žurnalistické metodě psaní použité na beletrii.

Frederick Forsyth

Frederick Forsyth (* 25. srpna 1938, Ashford, Kent, Spojené království) je britský spisovatel a novinář, který je znám jako autor světových politických bestsellerů. Řadu let pracoval jako agent MI6. Často se o něm hovoří jako o panu vypravěči. Je pověstný svou pečlivostí s jakou sbírá informace pro své romány, které často vychází ze skutečných událostí. Detailně popisuje jednání svých hrdinů, ale i historických postav jakož i četné skutečnosti politického pozadí událostí. Stejnou pozornost věnuje technickým parametrům zbraní, letadel či tanků. Podrobná popisnost jde často na úkor podrobnějšího psychologického vykreslení postav.

Čti víc
Kupte společně
Vypravěč: Vlastní životopis - Frederick Forsyth
Mstitel - Frederick Forsyth
711 Kč
Ušetříte 37 Kč

„Nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost však znamená stávat se hlupákem. “

Jan Amos Komenský